Skocz do zawartości
andrew777

Płyty Główne 890fx/890gx

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu słyszałem/czytałem , że Asus i Gigabyte to teraz jedna firma , z tą różnicą , że produkująca i sprzedająca swoje produkty pod innymi nazwami ... I tak samo słyszałem , że AsRock to low-endowa produkcja Asusa ... Biorąc pod uwagę , że zarówno Asus , Gb jak i AsRock robią coraz lepsze płyty zaczynam wierzyć , że to prawda ( na marginesie - Gb robił dobre płyty , ale cienkie do oc , AsRock robił dobre , tanie płyty z niezłym potencjałem do OC , ale niezbyt dobrze wykonane , natomiast Asus od x lat cieszył się sławą płyt dobrych do Oc i świetnie wykonanych ) ... A teraz ?? Gb robi zajebiste płyty do OC ( patrz mój sig ) , AsRock nowymi płytami podbija nowe obszary rynku a Asus stawia na najbardziej ekskluzywnych entuzjastów gier wydając płyty dobre do OC itd , ale drogie , więc poza zasięgiem "przeciętnych" zjadaczy chleba .... Hehhhh .... jak ten świat pędzi ..... Jeszcze chwila , a najdroższe będą AsRocki , a inne płyty będą "niszowe" ....

Edytowane przez ArtKTK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Asrock to low end Asusa to czemu te mobo czesto uciagaja wyższe HTT / nie maja problemów z ramami ( Asus i GB konta niektóre DDR 3 ).

Troche dziwne było by zabijanie samego siebie...

 

O fakcie tym ze Asrock jako jedyny daje wsparcie w postaci nowych biosów do starszych płyt ( gdzie GB i asus juz o nich zapomnieli ) nie wspomne... i mam nadzieje ze pod mobacze AM3 z 7xx tez dadza wsparcie dla nowych 6 rdzeniowek ( bo da sie zmusić 770-tke do pracy z zosma )

 

Powiem ci ze stwierdziłem ze ludzie czesto mówią o Zajexxx płyta co stwierdzaja po wygladzie ! Ale wyglad to nie wszystko .. a własnie czeto takie małe dodatki ( hp czy radiatory ) podbijaja cene płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock Incorporation – firma produkująca płyty główne, głównie dla niższego sektora budżetu. Firma została utworzona w 2002 roku, w Tajwanie, jako filia firmy ASUS.

Polityka faktycznie dziwna ale na pewno mają w tym jakiś cel.

 

A wracając do tematu ASUS M4A89GTD PRO

Testy

Edytowane przez maro0912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych info ktore wyczytalem na xtremesystems a takze z slidow amd.Nowe procki amd na architekturze K11 bulldozer bedza na socket Am3r2, zgodny elektrycznie z AM3 (ta sama historia co AM2/AM2+ zapewne), wiec nie ma sie co obawiac o przyszle wsparcie procesorow na tych plytach czy to z SB7xx czy SB8xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up prawdopodobnie tylko 890fx będzie wspierał tą technologię.

 

kolejna płyta na horyzoncie. asus atakuje płytkami na 890fx! ASUS M4A89TD Deluxe

kłyk

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock 890GX extreme3 już w proponowanych zestawach, a jeszcze w sklepach praktycznie nie zagościła. Są już jakieś testy? Kiedy będą? Cena świetna jeżeli okaże się konkurencyjna dla ASUS M4A89GTD PRO to murowany hicior.

 

edit:

I mam pytanko czy 890GX i 890FX to jedyne znane na dzień dzisiejszy chipsety z serii 8 jakie mają wyjść? Czy może będzie coś pomiędzy, jakiś odpowiednik 790X?

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na AsRock 890GX Extreme3 będzie możliwe uruchomienie konfiguracji SLI?

Ze strony producenta: Supports ATI™ Quad CrossFireX™, 3-Way CrossFireX™, CrossFireX™ and Hybrid CrossFireX™

Nic o SLI napisane nie jest..

Przy okazji zapytam czy Asus M4A785TD-V EVO obsługuje SLI ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna płyta na chipsecie AMD nie obsługuje SLI. Teoretycznie byłoby to możliwe, ale NV nie pozwoli na to. Żeby mieć SLI, które i tak jest kompletnie nieopłacalne, musisz mieć płytę na chipsecie NV (jeżeli chodzi o AMD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale pomysłowość asrocka nie zna granic i umożliwił taką opcję na płytach z chipsetem amd :D

 

jednak extreme3 takiej opcji nie da, brakuje w niej tej słynnej karcioszki sli/crossfire jaka jest dostępna na kilku innych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak, ASRock przygotował jakiś bios, który umożliwiał coś takiego, jednak było to już jakiś czas temu i nic nowego o tej sprawie nie słychać, więc chyba zaprzestali tych praktyk. Pewnie NV była niezadowolona z tego, bo nie po to walczyli z Intelem, żeby ASRockowi pozwolić na bezkarne wprowadzanie SLI na chipsetach konkurencji ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock opatentował ten motyw i nvidii nic do tego :D zwyczajnie się nie przyjęło. a szkoda bo może by doszło do tego że nvidia sama zgodziłaby się na taki motyw. ale mniejsza z tym.

 

ciekawe kiedy wypłynie dfi na 890fx.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o mała pomoc w rozeznianiu sie w tych plytach. Zdecydowalem sie na M4A785TD-V EVO/U3S6, ale troche poczytalem o AsRock 890GX Extreme3 /AMD 890GX/ i pytanie brzmi - czym one sie roznia tak naprawde oprocz wydajnosci grafiki? Bedzie to pod X4 phenom 955 be c3. Jak te plyty wygladaja przyszlosciowo, chodzi mi o kwestie wlozenia w nie amd na 6 rdzeniach. DLACZEGO warto/nie warto zainwestowac w ta druga? Wiem ze pytam o podstawy ale nie moge sie w tym rozeznac do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta asusa tez ma usb i sata w wersjach 3. Zatem jeslinie planuje w przyszlosci laxzyc 2 grafik to nie warto dokladac 100 zl? Czy sa jakies roznice wbtych plytach? Czy ta asrocka bedzie lepsza pod oc z jakichs wzgledow? Czy moze jeszcze nad czyms innym sie zastanowic? Dlaczego o plytach na nowszych chipsetach mowi sie ze sa seria pod am3? Czy te plyty obsluza jakies procki w przyszlosci, ktorych asrock nie obsluzy? Jak sie maja do tego plyty z chipsetami 790? Dzieki za podsumowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...