Skocz do zawartości
andrew777

Płyty Główne 890fx/890gx

Rekomendowane odpowiedzi

Seria 8 od 7 dużo się nie różni. Chipsety serii 7 również bez problemów obsłużą procki 6 rdzeniowe. Tutaj bardziej się rozchodzi chyba o SATA3. SB850 z którym łączone są nowe chipsety ma już obsługę, SB750 jej nie posiada i konieczne jest montowanie oddzielnych kontrolerów. (Tak mi się wydaje, nie zagłębiałem się w dokładną specyfikację rodziny 8XX, jakoś nie miałem czasu i ochoty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma to sens w momencie kiedy planowalbym kilka grafik uzywac (PCI-E), jesli tego nie planuje to nie warto sie tym interesowac? Jesli inne parametry sa te same, plyta sie tak samo bedzie krecic, ma grafike i jest polowe tansza to chyba nie warto kupic fx tylko dla literek w nazwie... ? :)

 

nie moge edytowac wiec dopisze (linnie pcie dotycza predkosci pracy x16 tak? nie chodzi o liczbe gniazdek) w zwiazku z tym mam drugie pytanie - obecnie dostepne sa plyty 892GTP (asus) chyba GTD jakies i samo G (msi, jeszcze jakis producent). Czym TE plyty roznia sie od GX? Poprostu musze sie szybko zdecydowac na ktoras z plyt (narazie obstawiam asusa M4A89GTD bo na bank obslkuzy x6 w przyszlosci ale tez moglbym wybrac 785 lub 790 chipa, jesli warto (mysle ze i tak bedzie na nich dzialac x6) powiedzmy ze tydzien moglbym poczekac max, ale MUSZE sie teraz w koncu na cos zdecydowac i nie wiem na ktory typ plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos łopatologicznie wyjasni róznice miedzy GTD (badz GDT nie pamietam) a GX/FX to bede wiedzial czy warto dolozyc drugie tyle. Ogolnie chcialem kupic za 370zl 785dt -v asusa z usb2 i sata3, ale jestem sklonny dolozyc do Asusa GTD na 890 chipsecie do 490zl. Czyli 500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock 890FX Deluxe3.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

ucc jest. kilka innych bajerów. największą uwagę zwraca ilość portów USB 3.0, jest ich cztery.

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:qQRzJxphyeoJ:www.asrock.com/mb/overview.asp%3FModel%3D890FX%2520Deluxe3%26cat%3DSpecifications+asrock.com+890fx&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=uk

jeszcze jedno. na pokładzie za dźwięk odpowiada układ VIA VT2020.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacząłem współpracować z ASRockiem tak więc mam dobry kontakt z ich działem technicznym. Pomagam dopracowywać BIOSy, jednak jak narazie zastałem niezły bajzel i troche czasu musi minąć zanim wszystki będzie git ;)

 

@bzzzzzz - po prostu zrobie płycie, którą posiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milans. mam pytanie tam są dwa kontrolery nec'a od usb 3.0? i które pci-e 1x jest wykorzystane do tego? oddzielne (jedne z kilku jakie ma do dyspozycji mostek) czy płynie wszystko przez już wlutowane? czekam na wyniki oc :)

 

C4F w sprzedaży w uk.

http://www.scan.co.uk/Products/Asus-CROSSHAIR-IV-FORMULA-AMD-890FX-S1366-PCI-E-20-DDR3-1600-1800-1866-SATA-6Gb-s-RAID-ATX

drogo.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam procesora, który jest w stanie tyle wyciągnąć. Nie licz jednak, że chipset w jakis magiczny sposób wpływa na OC pamięci. 2000 MHz na Crosshairze to kwestia świetnie napisanego BIOSu i genialnego kontrolera pamieci w CPU.

 

Na dniach będe pracował z płytą na procesorach X3 740, X2 555 oraz X6 1090T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac, ze ten asrock 890gx e3 wyglada zajebiscie :D jak nie bede mial co z kasa zrobic, to przejde na am3 i wezme sobie tego mobaska :D asrock wykonal naprawde dobra robote ;) btw jak to dokladnie jest z ta sekcja zasilania (8 + 2 czy 4 + 1 ? :P)

Edytowane przez yeyoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie mam możliwości sprawdzenia na zewnętrznej karcie, przynajmniej narazie.

Vga switch card dawałem do białego, niebieskiego slotu i wyjmowałem wogóle i dalej nic. Odpalałem na jednej kości ramu i też nic.

Monitor sprawny bo teraz z niego korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zaraz to zrobie.

Po włączeniu komputera dioda na monitorze jest pomarańczowa jeszcze przez ~20sekund po włączniu komputera.

 

edit:

 

Po naciśnięciu memok monitor nawet nie się nie włączył, czerwona dioda mrugała co jakiś czas :/

Edytowane przez bzz21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...