Skocz do zawartości
majk1383

Problem Z Dyskiem Samsung Spinpoint F1 Hd322hj (320gb)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z dyskiem Samsung. Sprawa wyglada nastepujaco - dzisiaj po uruchomieniu komputera system zaliczyl zawieszke. Przy ponownym uruchomieniu pojawil sie komunikat o bledzie lub braku pliku WINDOWS\system32\hal.dll i system nie ruszyl.

 

Z braku dostepu do innego komputera postanowilem zrobic format i wtedy zaczely sie problemy. Podczas instalacji, przy dwoch (C i D) z trzech wyswietlanych partycji komputer nie widzial systemu plikow(NTFS) w jakim dysk ma pracowac ale instalacja szla dalej. W jej trakcie nastapilo skanowanie partycji D na ktorej pojawilo sie sporo bledow.

 

Po zakonczeniu instalacji Windows zaczal sie wieszac na kilkanascie, kilkadziesiat sekund wiec postanowilem przeprowadzic skan za pomoca MHDD.

 

Wyniki skanu powieszchni dysku oraz jego SMART zamieszczam do wgladu i prosze o porady jak rozwiazac ten problem.

 

Zaznaczam, ze dysk jest na gwarancji i zastanawiam czy go odeslac, czy moze sprobowac rozwiazac ten problem na wlasna reke.

 

post-179375-1263315684_thumb.jpg

post-179375-1263315697_thumb.jpg

post-179375-1263315715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek podaj pełną konfigurację kompa razem z zasilaczem!

 

Druga sprawa, to zadaj sobie minimalny trud i przeszukaj forum - znajdziesz miliony podobnych tematów i sugestie, co dalej.

 

Następnie wymień taśmę od dysku, bo obecna chyba jest walnięta.

 

Dysk wygląda na walnięty i pozostaje jedynie: odratować dane, odesłać do producenta.

 

Zakładam, że skanowanie leciało w trybie Dos i w tym czasie nie próbowałeś nic grzebać w kompie...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek podaj pełną konfigurację kompa razem z zasilaczem!

 

Druga sprawa, to zadaj sobie minimalny trud i przeszukaj forum - znajdziesz miliony podobnych tematów i sugestie, co dalej.

 

Następnie wymień taśmę od dysku, bo obecna chyba jest walnięta.

 

Dysk wygląda na walnięty i pozostaje jedynie: odratować dane, odesłać do producenta.

 

Zakładam, że skanowanie leciało w trybie Dos i w tym czasie nie próbowałeś nic grzebać w kompie...?

 

1.Konfig:

AMD Athlon 64 x2 5000+ (2.6GHz)

mobo Gigabyte GA-M57SLI-S4

2 x Gainward GeForce 8600GT 512MB

2 x 1GB 800MHz Kingston

zasilacz Tagan 500W TG U33II

monitor Samsung SyncMaster 940B

dysk jak w temacie, mam go jakies 7 miesiecy a w tej chwili jestem zmuszony uzywac starego WD

 

2. Moj blad :damage_wall:

3. Tasma niedawno byla zmieniana ale nie wykluczam, ze jest walnieta wiec sprawdze.

4. Wszelkie dane zostaly skopiowane jest tylko problem jak argumentowac przy wysylce na gwarancje. Nie wiem czy spojrza przychylnym okiem na testowanie dysku programem, ktory nie pochodzi od producenta.

5. MHDD byl uruchomiony z bootowalnej plyty CD i w trakcie testu nic wiecej nie grzebalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk na gware ... tu remap nawet moze nie dac rady.. ( juz masz 5 sektorów realokowanych ) ...Zgrywaj dane i na serwis...

 

Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

Zastanawiam sie jeszcze nad zrobieniem Low Level Format tylko czy jest jakikolwiek sens sie w to bawic?

Druga sprawa, ktora mnie nurtuje to czy wysylac dysk z zainstalowanym systemem czy moze kompletnie go sformatowac i wyslac golasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatowanie niskiego poziomu w dzisiejszych dyskach jest operacja niebezpieczną...

 

A tak to komenda erase i juz ...

Hm...Tak ogolnie to dysk jest juz po formatowaniu(standardowe, szybkie formatowanie a nie low level) ale zdaje sie, ze to nie zalatwia sprawy.

Chyba jednak bede sie musial pobawic z funkcja Erase, tyle, ze ten proces podobno dlugo trwa i druga sprawa - zastanawiam sie czy taka ingerencja w sprzet bedzie mile widziana w serwisie.

 

P.S.

Czy po zastosowaniu funcji Erase trzeba jeszcze zrobic Remap?

Edytowane przez majk1383

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zastosowaniu funcji Erase trzeba jeszcze zrobic Remap?

Nie. W twoim przypadku nawet nie jest to zalecane.

 

zastanawiam sie czy taka ingerencja w sprzet bedzie mile widziana w serwisie.

Jaka ingerencja? To jest najzwyklejsze na świecie zapełnienie dysku zerami i nic ponadto. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. W twoim przypadku nawet nie jest to zalecane.

 

 

Jaka ingerencja? To jest najzwyklejsze na świecie zapełnienie dysku zerami i nic ponadto.

Sytuacja jest juz mniej wiecej klarowna. Mam jeszcze jedno pytanie, znalazlem dwie metody nadpisywania dysku: 1. wpisujemy komende ERASE wskazujemy poczatek i koniec operacji, zatwierdzamy i rusza wymazywanie; 2. wpisujemy komende SCAN, z okna opcji wybieramy Erase Delays, zatwierdzamy i czekamy na zakonczenie nadpisywania. Czym roznia sie te metody?

 

P.S.

Podobno druga metoda jest bardzo czasochlonna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozniej mozesz zrobic scan 2xf4 jak jeszcze beda UNC to Erase delays..

Dysk jest juz po zerowaniu, przeprowadzilem takze ponowny skan w MHDD i ES Tool. Jeszcze troche "syfu" jest ale wyglada to lepiej(no moze poza wynikiem SMART). Chyba nie bede sie bawil z Erase Delays, lepszym rozwiazaniem bedzie wyslanie dysku na gwarancje, niech serwis sie z tym bawi.

 

Zamieszczam zdjecia wynikow ponownego skanowania.

 

post-179375-1263571912_thumb.jpg

post-179375-1263571934_thumb.jpg

post-179375-1263572054_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób erase delays ... i remap

Widac ze po prostu miałes w diabła sektorów uszkodzonych logicznie...

 

Tak, wiem ze to byly sektory logicznie uszkodzone i to jest wlasnie dobra sytuacja bo przy uszkodzeniach fizycznych moga olac gwarancje, stwierdzajac, ze dysk zostal uderzony.

 

P.S.

Wedlug Samsunga nie ma okreslonej ilosci bad sectorow przy ubieganiu sie o wymiane lub naprawe. Wystarczy 1 bad i juz mozna wysylac. U mnie jest 5 relokowanych i to wystarcza w zupelnosci. Narazie mam inny dysk na ktorym moge pracowac a koszt wysylki do serwisu i z powrotem pokrywa sklep takze moge poczekac.

 

Unknown 187 to chyba parametr B8. Na infolinii Samsunga nie zadawali więcej pytań... A u Ciebie wartość wynosi 1063. Mój F1 640 podobnie padał.

Unknow 187 to Reported Uncorrectable Errors(bledy, ktorych soft dysku nie moze naprawic...chyba) a parametr, o ktorym piszesz to End-To-End Error czyli 184 lub tak jak piszesz B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób erase delays ... i remap

Widac ze po prostu miałes w diabła sektorów uszkodzonych logicznie...

Mam jeszcze jeden problem z tym dyskiem -po tych wszystkich zabawach z Erase i Remapem postawilem na nim swiezy systen ( Win 7 32bit) i jest problem, przy wylaczaniu lub restartowaniu kompa dysk swiruje, tzn. wydobywa sie z niego krotkie klikanie a dokladnie dwa krotkie klikniecia i dopiero wtedy sie wylacza. Jakby sie nie mogl zdecydowac czy sie zatrzymac czy nie. Podobnie jest przy wlaczaniu tyle, ze slychac jak dysk zaczyna sie rozpedzac

W trakcie pracy potrafi zlapac krotkie zwieszki, tak jakby byl przeciazony, nie wiem o co chodzi. Ze starym, wysluzonym XP nie ma problemow.

 

Na starym WD tez jest ten Win 7 i nie ma zadnych problemow.

 

Masz jakis pomysl, w czym moze lezec problem?

 

P.S.

Przed tymi problemami z bad sectorami tez mialem na nim Win7 i byly podobne problemy wiec sie przesiadlem z powrotem na XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...