Skocz do zawartości
majki84

Kompaktowa Cyfrówka Do 400euro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ciotka potrzebuje prosty w obsłudze aparat na wycieczkę (co prawda odbędzie się ona dopiero w listopadzie więc nie wiem po co ten pośpiech, pewnie aparaty stanieją do tego czasu). Bez żadnych zbędnych dodatków. Ma być maksymalnie prosty w obsłudze, point and shoot. Odpadają więc lustrzanki ze względu gabarytów i mnogości ustawień (choć też mają tryb automatyczny). Do wydania jest max 400E (z kartą pamięci)w niemczech ewentualnie sam mogę coś kupić w Polsce. Jakie są teraz dobre kompakty? Najważniejsze żeby zdjęcia nie były zaszumione i miały dobre kolory. Ilość MP obojętna, choć dobrze by było żeby można było duże odbitki zrobić, więc myślę że min. 8MP. Aparat powinien obsługiwać jakiś tani i dobry format kart, żeby na sam aparat większa kasa mogła pójść. Baterie mogłyby długo trzymać (najlepiej akumulatorki AA), zoom nie jest taki ważny, min x3 styknie. Mógłby też być lekki, ale to nie jest istotne.

 

Ma być więc w miarę mały, niezaszumione zdjęcia z dobrymi kolorami, obsługa tanich kart pamięci i energooszczędny (dużo zdjęc na 1 akumulatorkach). Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kart, to teraz juz chyba wszystko jest na SD, wiec problemu nie ma.

 

Ilość MP obojętna, choć dobrze by było żeby można było duże odbitki zrobić, więc myślę że min. 8MP.

Ja bym rzekl, ze max 8MP (tym bardziej, ze maja byc niskie szumy i dobra dynamika), ale to w dzisiejszych czasach bedzie trudne...

 

Ten LX3 wtglada bardzie fajnie, Panasloniki maja tryb "intelligent Auto", ktory sprawdza sie calkiem niezle i dbrze dobiera parametry. No i LX3 ma tryb proporcji 3:2, co przydaje sie przy odbitkach (nie bedzie trzeba nic przycinac ani miec paskow po bokach).

Do tego szeroki kat i niskie iso - jesli tylko miesci sie w cenie, to chyba nie ma co myslec.

 

Jest jeszcze Canon G11, ale on juz jest lekko sporawy (co prawda nie wielkosci hybrydy, ale malutki kompakt to tez nie jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Do tego szeroki kat i niskie iso - jesli tylko miesci sie w cenie, to chyba nie ma co myslec.

(...)

Można, a nawet trzeba :D ...................................tadaaa http://www.canon.de/For_Home/Product_Finde...t_S90/index.asp :biggrin:

 

Faktycznie Panasonic do niedawna nie miał konkurentów w tej wadze, ale ten Canon jest całkiem całkiem :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak obiektywne są testy na tym fotopolis, ale jeżeli chodzi o jakość zdjęć to LX3 leży i kwiczy w starciu z S90. Zdjęcia w Panasonicu są strasznie mało szczegółowe :sad:

 

Na powyższych zdjęciach widać coś jeszcze... Jaka jest różnica pomiędzy 24mm, a 28mm :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak obiektywne są testy na tym fotopolis, ale jeżeli chodzi o jakość zdjęć to LX3 leży i kwiczy w starciu z S90. Zdjęcia w Panasonicu są strasznie mało szczegółowe :sad:

Może leży, ale zdecydowanie nie kwiczy. ;) Canon zrobił zdjęcie bliżej, po wyostrzeniu fotki z LX3 nie jest źle. Uważam, że laik nie zobaczy różnicy w codziennym stosowaniu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak bliżej?  :? Myślałem, że to kwestia 24mm :oops:

 

2.Nie no obydwa aparaty to ścisła czołówka jeśli chodzi o jakość przy zachowaniu minimalnych rozmiarów, więc wybór to kwestia czysto indywidualna  :) pzdr

1. Tak, masz rację, to zasługa 24mm vs. 28mm. Co daje efekt większy-bliższy. ;) Jedyny miarodajny test to powinni LXa podciągnąć pod 28mm. 

 

2. Dokładnie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...