Skocz do zawartości
marcellus

Skad Kupic Gotowy Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nadzieje, ze ktos bedzie mi w stanie poradzic w nastepujacej sprawie.

Czy ktos moze mi polecic gdzie w Polsce mozna kupic (przez Internet wysylkowo najlepiej) zestaw komputerowy. Ktore firmy ciesza sie dobra reputacja. Potrzebuje, zeby moj ojciec kupil komputer i nie wiem co mu doradzic. Skad najlepiej zeby zlozyl zamowienie.

 

Usilowalem znalezc na necie jakies sklepy i pojawila sie nazwa ADAX... ale nie czy to jest cos dobrego?

 

Ja przez cale zycie skladalem sam sobie komputery, tak tez kupowanie gotowego sprzetu to jest dla mnie kompletna nowosc. Problem w tym ze siedze za oceanem i chcialbym zeby moj ojciec kupil jakis sprzet co mu sie od razu nie rozleci ;)

 

Bede wdzieczny za pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

nie polecam kupowac gotowych zestawow jako takich...jedynie zlozyc zamowienie za poskladanie komputera według wlasnej konfiguracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić jakiegoś hp lub della , są to jak wiadomo renomowane firmy , dobry serwis , ale też się cenią. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie sobie zestawu w jakimś dobrym sklepie , w którym jest możliwość złożenia kompa. Przykładem takiego sklepu jest już wymieniony www.esc.pl . A to co kupisz zależy od zasobów finansowych , oczywiście jeśli oprzesz się na zestawach komputerowych na styczeń to na pewno nie stracisz. Ewentualnie skoro to ma być dla ojca laika to może zaproponujemy coś mniej do oc a bardziej do użytku codziennego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić jakiegoś hp lub della , są to jak wiadomo renomowane firmy , dobry serwis , ale też się cenią. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie sobie zestawu w jakimś dobrym sklepie , w którym jest możliwość złożenia kompa. Przykładem takiego sklepu jest już wymieniony www.esc.pl . A to co kupisz zależy od zasobów finansowych , oczywiście jeśli oprzesz się na zestawach komputerowych na styczeń to na pewno nie stracisz. Ewentualnie skoro to ma być dla ojca laika to może zaproponujemy coś mniej do oc a bardziej do użytku codziennego.

Nawet nie slyszalem o tym ESC, ale skoro cieszy sie dobra opinia to cos takiego mu powiem zebym zamowil.

Gdybym mial mozliwosc to bym sam mu to wszystko zlozyl i zainstalowal OS... no ale nie zawsze jest tak jak chcemy ;)

Komputer ma byc glownie do tego zebym mogl z nim porozmawiac przez webcam. Nie mam kompletnie pojecia jaki budzet ma byc na tego rodzaju sprzet. Dobrze by bylo gdyby byl ponizej 1500.

 

Dzieki w kazdym razie za odpowiedzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez monitora rozumiem ? Nie ma problemu. Zlozy sie szybko cos i zaraz napisze. EXC bardzo dobry sklep, a jak ja wszystkie elementy to skladaja i to za free.

 

Ee nie ma potrzeby ;] na forum w zestawach jest.

 

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 199 zł

Płyta Główna : ASRock M3A785GMH - 265 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 160 zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN - 159 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 99 zł

 

RAZEM : 1067 zł

+ buda

Tacens Aquilo - 130 zł

 

 

A jak gadgety typu myszka, klawa itp ?

Zestaw bardzo fajny, jak przyjedziesz ;) to bedziesz mial sie czym bawic, upgreade latwy i wiele opcji, OC tez. Jezeli chcesz oszczedzic to mozna jakis dysk 160gb za 135zl.

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Athlon II X2 240 - 199 zł

........

RAZEM : 1067 zł

+ buda

Tacens Aquilo - 130 zł

Jaja sobie robisz? Zeby do gadania przez webcam i netu taki konfig skladac? Zreszta chyba sadzac po wypowiedzi najlepiej zeby tez system byl zainstalowany.. Jesli nowy komp to trzeba wliczyc cene systemu i by byla opcja instalacji... Moze lepiej byloby kupic jakis poleasingowy sprzet, niektore firmy prowadza taka sprzedaz... tanio a do tego typu zastosowan sie sprawdzi i jesli ojciec nie bedzie nim rzucal to sie raczej nie rozleci

 

Moze cos takiego, sensowny sprzet dla seniora na dobry poczatek, z systemem http://www.morele.net/zestaw-komputerowy-f...ic-e600-196254/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Komputer ma byc glownie do tego zebym mogl z nim porozmawiac przez webcam. Nie mam kompletnie pojecia jaki budzet ma byc na tego rodzaju sprzet. Dobrze by bylo gdyby byl ponizej 1500.

 

Dzieki w kazdym razie za odpowiedzi!!

Można też rozważyć zakup netbooka. 1000 do 1200zł można coś fajnego już dostać. Jeśli nie będzie siedział godzinami na www i nie będzie robił nic innego to w sam raz.

Można też poskładać coś na płycie Intel® Desktop Board D945GSEJT, zintegrowane cpu Atom, grafika oraz co najważniejsze - zasilacz. Wystarczy podłączyć zasilacz 12V od 2,5A w górę. można poskładać sympatyczne maleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za $500-$600 masz u siebie cala mase laptopow do wyboru. Wydaje mi sie ze to idealne rozwiazanie do tego co potrzebujesz, zasilacze sa uniwersalne, wystarczy zmienic tylko wtyczke do kontaktu (lub caly kabel). Szukaj modelu z dobrymi glosnikami, umieszczonymi na gorze w okolicy klawiatury.

Dobre okazje na laptopy mozna znalezc tutaj http://slickdeals.net/forums/forumdisplay....er=&icon=23

 

Czasem mozna znalezc laptpa z dwurdzeniowym procesorem, kamera i Windows 7 za ~$350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za $500-$600 masz u siebie cala mase laptopow do wyboru. Wydaje mi sie ze to idealne rozwiazanie do tego co potrzebujesz, zasilacze sa uniwersalne, wystarczy zmienic tylko wtyczke do kontaktu (lub caly kabel). Szukaj modelu z dobrymi glosnikami, umieszczonymi na gorze w okolicy klawiatury.

Dobre okazje na laptopy mozna znalezc tutaj http://slickdeals.net/forums/forumdisplay....er=&icon=23

 

Czasem mozna znalezc laptpa z dwurdzeniowym procesorem, kamera i Windows 7 za ~$350.

Wlasnie chyba bede musial tak zrobic. Taniej bedzie kupic tutaj i wyslac. Zainstaluje mu jeszcze Skype przed wysylka to jak go dostanie to tylko bedzie musial wlaczyc i tyle.

 

Dzieki za odpowiedz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja to Ty sobie robisz z tym celeronem Wystarczy włączyć kilka aplikacji i brakuje ramu.

U rodziny mam okazje podzialac na celku 1ghz i 256mb ram. mozilla w kilku oknach i komunikaotr smigaja spokojnie. Wiec na takim 2,8ghz i 512mb ramu powinno spokojnie podzialac.

 

Wiec ten sugerowany konfig jesli patrzec pod katem zapotrzebowania to narazanie na zbedne wydatki. Jesli juz to musi byc nowka sprzet to starczy:

Asrock N68-S 135zl

Sempron 140 110zl

1gb ddr800 80zl

Jako rdzen, reszta to moze byc co popadnie i bedzie najtansze, przy takim uzytkowaniu raczej nie ma znaczenia.

 

 

Zreszta skladanie kompa nawet jesli go zmontuja, zainstaluja i skonfiguruja to moze byc spory klopot bo wiadomo jak jakis wirus albo cos moze rozwalic wszysto i trzeba zaczynac od poczatku. Wlansie jakis laptopik/netbook moze byc najsensowniejszy dla amatora bo to platfomry skonstruowane by bylo z nia jak najmniej problmu, sa ghost partycje z latwym przywracaniem skonfigurowanego systemu i ogolnie najbardziej przyjazna platforma dla laika.

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam zakup markowego komputera po leasingowego. Mój znajomy kupił sobie niedawno della z procesorem P4 2,8HT, 512 DDR, dyskiem 80GB, dvd-rw, dodatkowym złączem sata i windowsem xp za nieco ponad 300zł i jest bardzo zadowolony. Skype, Divixy, RMVB, torrenty, office 2007, gimp, opera z wieloma zakładkami, mp3 - wszystko śmiga, aż miło. Od kiedy te czynności wymagają dwóch rdzeni i komputera za ponad 1000zł?? Oczywiście można tylko po co, jak do takich zastosowań z nawiązką wystarczy komp za 350zł? Za reszte kasy można kupic monitor 22+..

Dodatkowym atutem markowych komputerów jest wysoka jakość wykonania, niska awaryjność oraz rozwiązania dedykowane jak np. systemy chłodzenia. Wiem bo pracuje w serwisie i markowe skrzynki są rzadkimi bywalcami w przeciwieństwie do składaków..

Czasami odnoszę wrażenie, że jak nie można wkleić Athlon II x2 i asrock 770 z zestawów to już dzień stracony ^_^

 

Edit:

Dell, fujitsu siemens, ibm, compaq, hp, nec to firmy, którym można zaufać kupując gotowy zestaw.

Gdzies słyszałem opinie, że obudowy compaq mogą służyć za mini drabiny :D

 

Funkcje oc są zbędne w przypadku takich komputerów, więc okrojony bios nie przeszkadza ;)

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest fujitsu siemens..

Ich obudowy to naprawde dobrze przemyslana konstrukcja wszystkie kanty sa zaginane .. łap nie idzie sobie pociąc a jeszcze do tego wzmacnia to szkielet....

Wentylator na dyski fabryczny jest. Zasilacze 90% Delta czasami Fortron.

Płyty głowne Asus-a/MSI/gigabyte ( była seria na NF4 asusa co padała niestety producent mobo dał za mały radiator.. )

Dyski Seagate. Pamieci Microna najczesciej. Karty graficzne od Gigabyte/Msi.

 

Wada :bios okrojony ze wszytkiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...