Skocz do zawartości
panzar

Ati Radeon Hd5830

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno nie będzie tańsze od 4890 a do tego lepsze bo to się kłóci z odwiecznym prawem które rządzi tym rynkiem :wink:

IMO bedą to chipy z odpadów 5870 i 5850 bo uciąć parę połączeń laserem jest łatwiej i taniej niż projektować nowy układ i to jeszcze jak napisał maxymili że jest dużo niesprawnych.

Co do liczby szaderów... pomiedzy 800 a 1440 jest duże pole manewru :wink: ale raczej skłaniał bym się że będzie bliżej 800 bo więcej takich leży w koszu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istotne czy są uszkodzone czy nie , są cięte laserem już przez ati. Nikt nie odblokował 5850 , tylko wgrał i wgrywają bios od 5870 to poza wyższym napięciem i taktami nic nie zmienia. Czasy kiedy można było odblokować co nieco już przeminęły i trzeba przyjąć to do wiadomości.

Coś czytałem o zmianie biosu i pewnie pomyliłem fakty. :oops: Choć dalej wydaje mi się, że czytałem na overclockers o odblokowaniu shaderów. Ale cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie będzie tańsze od 4890 a do tego lepsze bo to się kłóci z odwiecznym prawem które rządzi tym rynkiem :wink:

IMO bedą to chipy z odpadów 5870 i 5850 bo uciąć parę połączeń laserem jest łatwiej i taniej niż projektować nowy układ i to jeszcze jak napisał maxymili że jest dużo niesprawnych.

Co do liczby szaderów... pomiedzy 800 a 1440 jest duże pole manewru :wink: ale raczej skłaniał bym się że będzie bliżej 800 bo więcej takich leży w koszu :lol2:

Nie wiadomo ile moga wyciać bez obcięcia magistrali pamięci. 1120-1280 sp wydaje się być najbardziej prawdopodobne + szybkości rdzenia na poziomie 600 Mhz - wtedy mogą iść do nich zarówno odpady z niesprawnymi SP jak i chipy które były za wolne na 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że prawdopodobna jest jeszcze jedna karta (może 5790?). W takiej sytuacji ta mogła by mieć więcej shaderów, może 1200, może 1280? A druga słabsza zapełniła by jeszcze lukę pomiędzy z ok 1000 shaderami i 256 lub 192bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie istotne czy są uszkodzone czy nie , są cięte laserem już przez ati. Nikt nie odblokował 5850 , tylko wgrał i wgrywają bios od 5870 to poza wyższym napięciem i taktami nic nie zmienia. Czasy kiedy można było odblokować co nieco już przeminęły i trzeba przyjąć to do wiadomości.

zwlaszcza Phenomy II X2 o tym swiadcza :lol2: z powodzeniem magicznie przemienione w 4-rdzeniowce :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było(stara rodzina DX10.1): 320sp. 640sp, 800sp

 

Jest(nowa rodzina DX11): 5650->320sp, 5670->400sp, 5750->720sp, 5770->800sp, 5850->1440sp, 5870->1600sp

 

Ja tu widzę jeszcze miejsce dla co najmniej jednej karty z liczbą sp dotychczas niewystępującą. Obstawiam 1120sp dla hd5830 czyli o 320sp więcej niż w hd5770. Teraz policzcie sobie o ile więcej sp posiada hd5750 od hd5670 oraz o ile więcej posiadałaby hd5850 od hd5830 zakładając te 1120sp dla hd5830?

To wszystko wydaje się być całkiem logicznie rozplanowane przez AMD/ATI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 zl za kastrata 5850 - nie bedzie sie oplacac a takie ceny beda bankowo

Na początku całkiem możliwe, jeszcze pamiętam 8800GT po 1100zł :D Ale wiesz, szybko potanieją. Swoją drogą karty najszybciej tanieją po wyjściu kolejnej generacji, chyba, że zostaną wycofane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku całkiem możliwe, jeszcze pamiętam 8800GT po 1100zł :D Ale wiesz, szybko potanieją. Swoją drogą karty najszybciej tanieją po wyjściu kolejnej generacji, chyba, że zostaną wycofane.

Chyba ,że nowa generacja to odpowiedniki 5750/5770 i wszyscy rzucają się w panice wykupywać stare lepsze karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

Stawiam że będzie to 800SP i 256bit szyna skoro karta ma mieć wydajność GTX285.

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że będzie to 800SP i 256bit szyna skoro karta ma mieć wydajność GTX285.

W ten sposób była by zbyt słaba dla 285, a kolejnej karty poniżej ATI nie opłaci się robić. Akurat w wydajność 285 to był by dość dobry strzał a jeszcze lepiej troszkę powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzmot3

W ten sposób była by zbyt słaba dla 285, a kolejnej karty poniżej ATI nie opłaci się robić. Akurat w wydajność 285 to był by dość dobry strzał a jeszcze lepiej troszkę powyżej.

Chodzą słuchy że karta ma być szybsza od GTX285 i tańsza w produkcji od HD4890. Dasz wiare?

Edytowane przez Grzmot3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom. już to widziałem. znając życie pewnie sekcję zasilania obcięli zbyt mocno. oby tam był też układ do programowej zmiany napięć. jak nie to będzie 5850.

 

a i premiera 5830 prawdopodobnie będzie 5 lutego.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom. już to widziałem. znając życie pewnie sekcję zasilania obcięli zbyt mocno. oby tam był też układ do programowej zmiany napięć. jak nie to będzie 5850.

 

a i premiera 5830 prawdopodobnie będzie 5 lutego.

Skoro w HD5770 jest zmiana napięć to i w HD5830 będzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800 Stream Processing Units

huh? oby w wersji na pc było więcej.

 

edit: Z tego co widzę wszystkie wersje do laptopów mają 800 więc jest ciągle nadzieja.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh? oby w wersji na pc było więcej.

 

edit: Z tego co widzę wszystkie wersje do laptopów mają 800 więc jest ciągle nadzieja.

Nie wiem, czy miało by jakiś sens wydawanie karty z 800sp i 256bit. Było by pewnie trochę wydajniej i ciszej niż 4890, ale nadal była by to karta w okolicy 260tki. Zero progresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...