Skocz do zawartości
panzar

Ati Radeon Hd5830

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie tych rosnących cen to ja tego nie widzę. Na icomp.pl są nawet Radki 5870 poniżej 1400 zł.

 

Kiedy Fermi ma być w sklepach? Jest jakieś oficjalne info z NV?

 

Odnośnie tych rosnących cen to ja tego nie widzę. Na icomp.pl są nawet Radki 5870 poniżej 1400 zł.

 

Kiedy Fermi ma być w sklepach? Jest jakieś oficjalne info z NV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Według oficjalnych informacji nvidi premiera forevera ma się odbyć w pierwszym kwartale tego roku a nie oficjalnie to się rozchodzi o pierwszy kwartał fiskalny który kończy 30 kwietnia

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera Fermi czyli GeForce GTX 480 odbędzie na CeBIT, czyli między 2 a 6 marca. Ale nie spodziewałbym się, by karta pojawiła się w sensownych ilościach przed kwietniem - NVIDIA ma problemy z uzyskiem podobnie jak AMD miało na początku.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł - integra AMD jest fajna - sam na niej teraz jadę i nawet mniej wymagające lub starsze gry męczę ;-)

Przesadzacie chlopaki ;) Uzywke 4850 mozna za 300 zeta wychaczyc a do czerwca wiecej niz z 50 zeta na niej nie stracicie, a na tym mozna nawet jechac full hd w prawie wszystko.

 

No i trzeba czekac na benchmarki przy tej specyfikacji nie ma opcji by 5830 nie byl sporo mocniejszy niz 4890.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

According to a report, AMD will let loose the Radeon HD 5830 next week, on February 25th, in advance of CeBIT 2010, and will introduce the Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition after the Hannover show, on March 11th.

Edytowane przez acess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to są oficjalne specyfikacje? jak tak to wygląda to całkiem fajnie :) jak karciocha zejdzie z ceną do 650 wymieniam mojego 5770 na takie dwie :) jeszcze tylko żeby pokazało się szybko zdjęcie pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Czyli wychodzi na to że będzie lipa ?, to z jaką kartą nVidii ma konkurować ta karta ?, chyba mam dość czekania i kupuje GTX260 lub H4890 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj i tak bedzie wydajniejsza niz 5770, 4870 i 4890 (one tez maja 16 ropów) to chyba logiczne...

za to tmu ma wiecej :)

a moze dlatego jest 1120 shaderów, bo jednak czesc nie dzialala i stad ta przeniesiona premiera :) - moze tylko same biosy zmienili... moze jakis unlock bedzie...moze ;p

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Jak będzie w cenie 800-900, to wydaje mi się, że lepiej dołożyć 100-200zł do HD5850. Max za HD5830 to można dać 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ma żadnej niespodzianki co do ilości SP. Wszystko zgodnie z przewidywaniami... Karta bardzo ładnie zamyka dziurę w ofercie AMD i w cenie 700-750zł zdeklasuje imho jedyną obecnie wartą uwagi kartę ze stajni Nvidia, GTX260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie ma żadnej niespodzianki co do ilości SP. Wszystko zgodnie z przewidywaniami... Karta bardzo ładnie zamyka dziurę w ofercie AMD i w cenie 700-750zł zdeklasuje imho jedyną obecnie wartą uwagi kartę ze stajni Nvidia, GTX260.

ale na 700-750 na razie nie ma co liczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to są oficjalne specyfikacje? jak tak to wygląda to całkiem fajnie :) jak karciocha zejdzie z ceną do 650 wymieniam mojego 5770 na takie dwie :) jeszcze tylko żeby pokazało się szybko zdjęcie pcb.

Jak dla mnie byłaby fajna z 1280 SP i 24 ROP'ami. Za dwa dni się przekonamy jak to w praktyce wyjdzie.

 

BTW 1TFlop mniej od 5870 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według testu na labie ta karta to niestety lipa- regularnie dostaje zarówno do gtx 275 jak i radzia 4890... Poza paroma wyjątkami naprawdę radzi sobie słabo.

Tak jak wąska szyna w 5770, tak tutaj 16 rop sztucznie dławi kartę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Więc ta karta powinna mieć cenę dużo bliższą hd5770 niż hd5850... to wtedy można by było powiedzieć że jest opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...