Skocz do zawartości
innocent

Microsoft Podejmuje Akcję Przeciw Piractwu

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa akcja Microsoftu:

http://www.nieprzerabiam-niekradne.pl/

 

 

 

http://www.youtube.com/user/NPNKX360

 

Ja osobiście uważam, że ta akcja nie da im do myślenia - poczytajcie komentarze. Są dwa główne tematy: polski live oraz ceny gier.

 

Microsoft się broni przed tym i pisze, że to wina piratów. Oto odpowiedź jaką dostałem o wysłaniu tej wiadomości: (Są tu cytaty z forów)

 

"Nie no... "Aż się chce wyjść z kina"... Czy ich na serio po********ło czy głowę z d*pą zamienili? Zrobią polski XBL, stanieją gry, podwyższą pensję ludzi to wtedy inaczej pogadamy... Oni myślą że Polacy zarabiają miliony żeby ciągle kupować oryginały... Po drugie... M$ traktuje Polskę jakby mieli ją w d*pie to Polacy tak samo odpłacają się M$... Na pewno jest na tym forum jakiś pracownik M$ także niech poczyta to co my Polacy mamy im do powiedzenia i niech wyciągną wnioski..."

" gry są za drogie i tyle! sam jadę na oryginałach, ale rzadko mam coś nowego "

"Jeżeli Mirski czyta to forum to mu napisze tak:

Zamiast wydawać pieniądze na te kampanie lepiej zainwestuj w rynek xbox360 w POLSCE (dawajcie bony na gry,załatwcie polski live (jak nie było PSN PL to było jeszcze spoko,ale teraz POLSCY gracze są gorzej traktowani i ja nie zamierzam płacić wam za gry,bo te pieniądze wydam na LIVE).Mam problem z grą,dzwonie do EA POLSKA a mi tam gość mówi,ze nie ma LIVE to spadaj (akurat ta gra była orginalna).Na następnej generacji może bedzie lepiej,ale ta jest juz spalona,piratów sie juz nie wypleni bo to jak RAK na płucach."

 

P.S. 1 czemu jak miałem ps2 spokojnie kupowałem jedną grę, która mnie interesowała w miesiącu, a teraz stać by mnie było powiedzmy na 1 na kwartał,

P.S. 2 jak już ktoś napisał, pracując w UK zarabiając minimum po tygodniu masz nową konsolę, u nas ledwo starcza na grę, nie mówiąc o utrzymaniu na codzień, łatwo się gada zza biurka przytulając dobrą pensyjkę od M$, większość z nas musi dawać sobie radę w trochę innej rzeczywistości...

Gry za 200-250 złotych, brak polskiego XBL, Opłata za multi...

 

Odpowiedź:

 

 

Re: xbox

Drogi ~~~~~~

dziekuję że poświęciłes swój czas na zapoznanie się z naszą akcją. Chcemy Cie zapewnić, że MS (w tym Kuba Mirski) przyglądają się reakcjom jej towarzyszącymi.

 

Chcialbym Cię prosić o odwiedzenie strony kampanii www.nieprzerabiam-niekradne.pl i zapoznanie się z działem Ważne Pytania (część odnośnie piractwa). Zgodze się, że problem cen jest wazny (dlatego MS systematycznie obniża cenniki, patrz Halo 3: ODST za 149 PLN, obniżenie gornego progu cen do poziomu 199 - dawniej było 249), jednak nie decydujący w przypadku piractwa (% piractwa w Czechach , czy na Wegrzech jest zdecydowanie niższy niż w Polsce, pomimo tego, że te kraje maja podobną sytuację gospodarczą).

 

W sprawie XL: decyzje o kolejnych inwestycjach firm obecnych na rynku są podejmowane w oparciu o totencjał rynku, który jest pochodną liczby sprzedanych gier...

 

Pozdrawiam serdecznie:

Hubert

 

:)

 

Co o tym sądzicie? (o akcji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że firma która sama jest skazanym wyrokiem sądu piratem nie ma prawa głosu w sprawie piractwa. Jak chcą obniżać ceny to chwała im za to, jak zrobią polskiego LIVE tym lepiej, ale nie mieszajmy w to piractwa, bo zakrawa to na obłudę i kompletny absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Microsoft z chęcią by wyciągał od graczy kasę na każdym kroku. Płatny Live, płatne DLC, płatne wszystko. Przy czym poza agresywnym marketingiem MS nic nie robi by polepszyć sytuację graczy na Xboxie w Polsce. Oficjalnego Live'a w Polsce już od pierwszego Xboxa się nie można doczekać. Ja miałem 2 xboxy i oba zflashowane ale znalazłem lepsze rozwiązanie. Teraz kupuje tylko oryginalne gry na PC i już nie czuje się oszukany przez wielkiego brata który tylko bierze od każdej gry pieniądze a graczy ma w du**.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyli cenę gier. Buehe. Łache zrobili obniżając cenę gry która nie jest w pełni sprawna (legalnie mówiąc) w Polsce z powodu braku multi i dostępu do patchy, które należą się nam jak psu micha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Pierwsze słyszę by przerabianie konsoli było spowodowane tylko chęcią 'piracenia'.

Nie tylko, dodatkowe atuty z nowego dashbourdu też są ważne ale bądźmy szczerzy ;) Oszczędzenie na grach to główny powód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu akcja, głupie komentarze i argumenty. Żal mi gościa który w trzecim linku powtarza się chyba ze 4ry razy :P

 

Kupiłem konsole, zapłaciłem (niby bo wtedy jeszcze na każdej sztuce tracili) za jej produkcje i podzespoły i ze co? nie mogę sobie w niej grzebać? lol będę z nią robił co mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xboxa nigdy nie miałem, nie mam i mieć nie będę (jedyną konsolą którą posiadam jest PSP), ale i tak się wypowiem.

 

Po pierwsze Microsoft sprzedaje w Polsce produkty niepełnowartościowe za pełną cenę produktu nowego (mam na myśli brak legalnego dostępu do multiplayer, patchy i DLC), samo to jest już w "szarej strefie" prawa i gdyby odpowiednio duża ilość ludzi się zebrała i chciała walczyć to jest to zapewne do wygrania w sądzie.

 

Po drugie mozna dyskutować odnośnie możliwości modyfikacji konsoli, szczególnie jeśli chodzi o modyfikacje hardware-owe (nie wiem jak się teraz przerabia Xpudła, kiedyś były chipy) o ile wiem producent nie ma prawa tego zabronić (analogicznie do zdejmowania simlocków z telefonów, co przecież też teoretycznie podpada pod "usunięcie zabezpieczeń") i jedyną konsekwencją jest utrata gwarancji.

 

Użytek dozwolony? Chciałbym poznać opinię rzetelnego prawnika, nie opłaconego przez Microsoft. O ile kojarzę, ściąganie (bez udostępniania) na własny użytek jest legalne.

 

Z drugiej strony (obiektywizm musi być) zasłanianie się cenami gier jest dziecinne. Ludzie których nie stać na paliwo nie kupują samochodów, prawda? Nie zgadzasz się z zasadami, nie odpowiada ci jakość usług = idziesz gdzie indziej, tym bardziej że gry nie są towarem niezbędnym do życia.

 

A abstraciach!ąc od sytuacji - porównywanie piractwa do kradzieży to przejaw ignorancji i lenistwa umysłowego. Chyba każdy pięciolatek potrafi odróżnić "kopiowanie" od "usuwania oryginału". Nie miałbym nic przeciwko temu gdyby ktoś skopiował sobie mój samochód.

Edytowane przez TheUn4seen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zal.pl

najpierw korporaci z MS strzelaja sobie w kolano robiac zmasowana akcje banowania, a potem sie dziwia ze nagle nie ma wplywow z Polski z (nielegalnych) zdrapek do XBL, a ze kasa to kasa (dla nich to niewazne, ze XBL nie ma u nas, wazne ze My placimy im $ za to) to nagle jeden z drugim sie budzi i .. no jakos trzeba sie wykazac przed GÓRĄ no to zrobmy akcje zeby szef myslal ze nam zalezy... tak wyglada rzeczywistosc w korporacyjnych molochach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciaganie kolego jest legaln na wlasny uzytek seriali i mp3 (chyba ze mp 3 zostaje uznana za program PC.). a gier w zadnym przypadku nie wolno sciagac. mozesz miec kopie (wg polskiego prawa) tylko jezeli masz oryginal! sam nie przerobilem konsolki lecz kolego zauwaz ze piszesz ze jak komus nie odpowiada to niech nie gra... a nie zauwazyles ze ceny na rynku sa przystosowane w miare do zarobkow polaka? lecz z gtami to sie nie ima, za 4 nowki masz konsole, gdzie za podanie falszywych danych na xbl wg prawa jest karane pozbawieniem 3 lat wolnosci?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile kojarzę, ściąganie (bez udostępniania) na własny użytek jest legalne.

Zle kojarzysz, ten zapis dotyczy tylko muzyki/filmow. Jesli chodzi o soft (w tym gry) nie ma czegos takiego.

Nie miałbym nic przeciwko temu gdyby ktoś skopiował sobie mój samochód.

Wszystko fajnie, ale chyba rozumiesz roznice miedzy kopiowaniem czegos tak niematerialnego jak soft, a kopiowanie "samochodu".

Nie zgadzasz się z zasadami, nie odpowiada ci jakość usług = idziesz gdzie indziej, tym bardziej że gry nie są towarem niezbędnym do życia.

Otoz to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

A abstraciach!ąc od sytuacji - porównywanie piractwa do kradzieży to przejaw ignorancji i lenistwa umysłowego. Chyba każdy pięciolatek potrafi odróżnić "kopiowanie" od "usuwania oryginału". Nie miałbym nic przeciwko temu gdyby ktoś skopiował sobie mój samochód.

Może i nie jest to kradzież w dosłownym sensie ale coś jest tutaj jednak "nie halo". Co do samochodu, kup sobie np. Ferrari za grube pieniądze, na które musiałeś długo i ciężko pracować, a potem daj je innym "skopiować" za "frajer". I kto wtedy jest frajer? Dalej uważasz, że nie miałbyś nic przeciwko kopiowaniu? Dlatego firmy się oburzają o piracenie bo ktoś ma w du*ie czyjąś ciężką pracę. I mają rację.

 

Popieram akcję, ale też wydaje mi się że nic ona nie zdziała, co najwyżej MS będzie miał "czyste sumienie" (no bo przecież próbują...). Prawda jest taka, że jak pirata konsekwencje nie zabolą mocno i celnie to nigdy się nie zmieni, tylko mały odsetek (promil?) zmieni nastawienie po takiej akcji, resztę trzeba karać i potępiać bo najwyraźniej nie da się inaczej.

 

Traktowanie Polaków i Polski przez MS to temat na inną dyskusję, tutaj by im się oberwało i ode mnie. Ale jeśli coś nam nie pasuje to po prostu nie kupujmy ich produktów, co jednak nie znaczy, że trzeba je piracić bo to już oznacza totalny brak szacunku nie dla MS ale dla developera. Pomyślcie np. o konsolowym Wiedźminie. Załóżmy, że jest wersja konsolowa ale oczywiście jej cena jest zaporowa (standard). Czyli teraz ściągnę pirata? I w ten sposób oberwie się chłopakom z CD ProjektRed a jednak wykonali kawał dobrej roboty... Oni zwijają manatki a my się dziwimy "dlaczego?"...

 

EDIT:

 

Teraz lepiej costi ;) ? Tak BTW. Nie bierz tego do siebie ale zwracasz mi uwagę na mój błąd ale sam nawet nie próbujesz pisać z naszymi polskimi "ogonkami" (jak zresztą sporo osób tutaj na forum...) :P.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, MS sam wpedzil sie w bledne kolo - Live nie ma, bo rynek ma za maly potencjal, ale jednoczesnie rynek ma za maly potencjal, bo nie ma marchewki w postaci Live ani nawet skutecznego kija.

 

A tak OT: Polska i Polacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde szczesliwi posiadacze Xow i uzytkownicy Live moga do M$ dorypac sie tylko ze wzgledu na brak Polsiego wsparcia i mozliwosci gry MP. To ze gry kosztuja ile kosztuja... kogo to obchodzi... Kupujac konsole wiedziales jakie sa koszta, nie stac Cie nie graj. Z braku gier nie wykitujesz... to sa luksusy, a na nie stac tylko pewien procent ludnosci.

 

Fakt faktem jednak, ze wolanie za gre 249zl w ktora w pelni nie mozemy popykac to jawne zlodziejstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie te ceny? 249zł? Tyle gry kosztowały kilka lat temu. Dzisiaj ciężko znaleźć grę która w dniu premiery kosztuje ponad 199zł, a często i za 179zł można dostać. Fakt faktem, że jest to jeszcze ciut za dużo. Imho optymalnie byłoby 130-150zł za nóweczkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS nie umie sobie poradzić z nami, więc wprowadza jakieś głupie, bezsensowne akcje. Wobec tego każda wydana gra zawierająca multi na X360 powinna być dużo tańsza, skoro nie ma Live'a. Jak gracze traktowani są po macoszemu, to MS będzie tak traktowany i nie zmieni tego żadna, pusta akcja. Może coś się zmieni wraz z następną generacją konsol. Najlepiej zrzucić wszystko na wszechobecne w Polsce piractwo.

 

Jakie jest najlepsze rozwiązanie na piratów? Zróbić XBL, dla mnie tyle w temacie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest najlepsze rozwiązanie na piratów? Zróbić XBL, dla mnie tyle w temacie.

Za przeproszeniem ciach!o prawda. Nie wierzę, że po wprowadzeniu polskiego XBL jakikolwiek zatwardziały pirat nawróci się i zacznie kupować oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zrobiliby XBLa za free jak to jest u konkurencji to podejrzewam ze mieliby spory kawalek tortu dla siebie w postaci legalnych gierek. Oni wola szarpac kase za XBL od wszystkich i robic propagandowe akcje - coz, rachunek ekonomiczny, tak to jest jak za branze gamingowa bierze sie korporacja ktora nie ma do tego serca tylko widzi wszedzie $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pełno na forach obrońców moralnosci, przeciwników piracenia gier i przerabiania konsol, ciekaw jestem jaki procent tych wszystkich krzykaczy ma na kompie oryginalnego windowsa-offica itp , ogląda tylko oryginalne filmy i słucha uczciwie kupionej muzyki. Więc jaki to będzie procent? 5% 10% jak myslicie?

 

Co z tego ze jakis Kowalski kupił sobie ostatnio oryginała kiedy na kompie pasie się z 300 divx-ów. Dla mnie to jest wybiórcza uczciwość, tutaj udajemy świętego a tam kradniemy tak? Zmierzam do tego ze w wielu przypadkach to zwykła hipokryzja (zassanie divx-a to taka sama kradzież jak zassanie pirackiej gry z torrenta). Więc albo ktos jest uczciwy we wszystkim (gry,filmy, programy itp itd) albo niech przestanie p**rzyć o uczciwosci jesli jego uczciwosc ogranicza sie tylko do kupowania paru gier.

Edytowane przez AZAKIEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nie powinno im się zezwolić sprzedaży konsol czy gier na rynku Polskim dopóki nie wprowadzą takiej samej funkcjonalności jak w reszcie krajów. Wtedy możemy rozmawiać o byciu fair. Ceny to inna sprawa. Dostosowywanie do zarobków to imo absurd, zwyczajnie nie kupuje się gier w PL, bo u nas jest "podatek od bycia jeleniem". Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego kupując COD MW2 w USA zapłacę 126zł, a w naszym pięknym kraju zapłacę 199zł i nadal nie mam legalnego LIVE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego kupując COD MW2 w USA zapłacę 126zł, a w naszym pięknym kraju zapłacę 199zł i nadal nie mam legalnego LIVE?

Widzę, że wziąłeś cenę promocyjną z amazona. U nas w promocji też można kupić taniej, np. 169zł w Ultimie, która do najtańszych sklepów nie należy.

 

Oficjalna cena:

- w USA to $59.99 (czyli na nasze jakieś 169zł)

- w UK to £54.99 (czyli jakieś 249zł)

- w EU to €59.90 (czyli jakieś 239zł)

 

Cena u nas jest podobna do zachodnich, tylko USA zawsze wszystko taniej musi mieć ~~ Ciekawe kiedy w oficjalnych cenach zniknie przelicznik $1 = €1 (mimo, iż na dzień dzisiejszy €1.00 = $1.44).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja olałem zabawę i czekanie na polski live mam konsole od premiery tylko przez lata widziałem zapowiedzi, konsola wyzionęła ducha a, że była już na śrubach postawiana od ponad 2,5 roku to wykonanie lekkich korekt i działa dalej i pewnie jeszcze z rok z niej wycisnę ale minęło 3 lata i live brak.

Wpieniłem się i nie dlatego, że konsola padła bo to miała prawo zrobić bo przeszła więcej niż tuzin innych :) ale wkurza mnie dymanie mnie w anusa przez ms na każdym kroku ceny akcesoriów to rozbój w biały dzień, bardzo mały wybór tychże akcesoriów od innych producentów o Live nie wspomnę. Olałem, kupuje oryginały na PC bo jest super tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że nie powinno im się zezwolić sprzedaży konsol czy gier na rynku Polskim dopóki nie wprowadzą takiej samej funkcjonalności jak w reszcie krajów. Wtedy możemy rozmawiać o byciu fair. [...]

Tyle ze polska to rynek niszowy dla xbl i M$ nie przejalby sie zbytnio utratą 0.0005% swiatowego rynku a my nie mielibysmy konsol.

Zresztą ja tam sie konsol juz nie tykam, zwlaszcza tych od M$ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lepiej dawać się legalnie dymać i akceptować to, że mają nas w "D" (do tego mają czelność nas wyzywać od złodziei), czy kupić inną konsolę która ma oficjalne wsparcie dla mojego kraju. Względnie PC na który gry są o wiele tańsze.

Nie interesuje mnie to czy rynek jest niszowy czy nie. Albo dostaje produkt w 100% sprawny albo do widzenia oszustom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - gdyby MSowi na prawdę przeszkadzało piractwo, to by tą sprawę załatwili szybciutko i efektywnie. Udowodnili to w listopadzie - płacz na polskich forach był niesamowity. Dlaczego nie są konsekwentni w tym co robią i nie idą za ciosem?

 

Ja nie mam do tej pory przerobionej konsoli nie z szacunku do MS, a z szacunku do ludzi którzy tworzą te gry.

 

EDIT:

 

Kupiłem konsole, zapłaciłem (niby bo wtedy jeszcze na każdej sztuce tracili) za jej produkcje i podzespoły i ze co? nie mogę sobie w niej grzebać? lol będę z nią robił co mi się podoba.

Konsolę jako sprzęt masz na własność i możesz sobie swojego x'a rozwalić młotkiem, pomalować go na różowo albo wywiercić dziury na wentylacje. Oprogramowania nie kupiłeś, tylko korzystasz z licencji na użytkowanie jego - więc nie, nie możesz przerobić swojej konsoli.

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...