Skocz do zawartości
CHMURNIAK

Modernizacja - Nowy Procesor Po 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Sprzęt jak w sygnaturze, zastanawiam się nad nowym procesorem do zestawu - E7400, E8400, Q9550?

 

komp do gier, podziałam jeszcze na nim z rok - w co lepiej inwestować - 2 czy 4 rdzeniowce?

 

budżet - im mniej tym lepiej ale tyle aby karta grafiki mogła rozwinąć skrzydła - rozdziałka do HD.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za E8x00. Jednak nie ze względu na to, że gry nie wspierają czterech rdzeni a ze względu na cenę.

Używane E8400 to ok 400pln, używane Q9550 to od 650zł w górę. E8400 po oc daje radę nawet mocniejszym kartom grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie gier i wielordzeniowosci to nie widze problemu. Laik moze myslec, ale tutaj po co ? Kupujac e8400 krecisz go na 3,8 jak kupisz quada to tez na 3,8 i masz to samo. Gra "dwurdzeniowa" ma to samo co na dualcore, a gra "wielordzeniowa" ma kopa w postaci 2 rdzeni. Ale wiadomo ceny.

Osobiscie nie widze sensu inwestowania 400zl w lga775. Masz p5b premium, gdybys sie zakrecil to sprzedal bys asusa za sensowna kwote (na forum chyba 3 osoby szukaja takiej mobo ;]) dolozyl troche i kupil am3. Malo to mozna by celowac w i3! Zalezy ile masz funduszy. Ale widze ze wymieniles 3 ciekawe procki wiec fundusze masz :P dokladajac to co mialbys ze sprzedazy mobo i ramu mozna cos kleic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zmieniać platformy - tylko procesor. Do zainwestowania mam 300-600 pln ale znając życie ciężko by było - licząc też sprzedane części - sklecić coś fajnego na nowej podstawce, czego po roku i tak nie trzebaby było gruntownie zmieniać.

 

a moze jakiś inny procek na 775 w tym przedziale cenowym oprócz wymienionych?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie poradze wiecej niestety. Dla mnie wyjsciem jest kupno foxcona i i3 + 2gb ram. Albo przejscie na am3. Napisz tez dokladnie czego oczekujesz i jak uzytkujesz pc'ta. Bo mozna by brac tanio e5200 i wykrecic, bo widze ze nawet duala 2140 masz z naprawde niezlym OC. Kase wtedy zostawilbys na przyszly upgreade albo wydal na co innego ;]

 

Przyklad:

Intel Core i3-530 /2.93GHz 425 zł

Foxconn P55A - 260 zł

GoodRam 2GB 1600MHz CL9 - 170zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer do gier plus - w mniejszym stopniu - archicad, photoshop, CAD

moc procesora głównie potrzebna do gier, grafika narazie daję radę ale procek ją jednak hamuje.

a jak porównanie szbkości e5200 vs. e8400 - to jednak zupełnie inne procki... a jak pisałęm za około rok może trochę więcej będę zmieniał pewnie całą platformę a potem grafikę.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki sens sie przesiadac na i3 jak to tylko bylby szpan, bo wydajnosciowo nawet i5 661 dostaje wciry od podkreconego e8600 gdzie ten i5 kosztuje kolo 700zl, a gdzie tu jeszcze 300-400zl na plye i kolo 200zl na ram. To wogole nie ma sensu.

 

chociarz lga775 ma pewnych zwolennikow moglbys to co masz sensownie sprzedac, ale przesiadac sie to tylko na am3. Kupic jakas plyte 790g za ~300, phenoma x2 II za 300 i moze by ci sie udalo odblokowac na quada :)

Edytowane przez marioking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nic nie zmieniał. Zauważalnej gołym okiem poprawy nie będziesz miał, więc zostaw kasę na nowa platformę.

 

edit>no ale rozumiem, ze czasem aż się chce coś zmienić dla samej zmiany, więc szukaj używki E5200 na allegro. Średnia cena to 170zł, ale nic droższego nie potrzebujesz. Uwierz :wink:

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat.

W sumie mam podobne zapytanie co do wymiany procka czy platformy

- procek e2140@3.2 na plycie Asus P5K-E/wifi, 88GT Gainward OC

 

czy warto sprzedac all i wymienic na am3? tanie mobo + proc X4 620?

 

czy wymienic na E8xxx lub Qxxx?

 

Owszem gram ale juz nie tak jak kiedys, oczywiscie fajnie byloby zawsze popykac w nowosci.

W tej chwili bawie sie glownie w PS

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...