Skocz do zawartości
Kszysiu

Problem Z E2140 I Msi P35 Neo-f

Rekomendowane odpowiedzi

M0 powinien wyższą temp. znieść. Dziwne że 70 go wysypuje :blink:

 

Co do FSB ja tylko pokazuję że jeżeli uważasz że masz problemy z kręceniem przez strapa 200 to jedyne rozwiązanie by zmienić to BSEL mod. Nie masz zworek ;)

 

Ale nie musisz tego robić jeżeli jest ok. Ewentualnie dobór odpowiedniego dzielnika powinien wymusić czysto teoretycznie innego strapa.

 

Jeżeli pamięci sypią to zostaw cl6. Natomiast zobacz czy 4 ostatnie nie da się zbić z 12 na 6 ;)

 

VTT bym już nie podbijał to tak jeszcze dodatkowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak... właśnie mam zamiar go uruchomić ponownie i poprzestawiac... i tak:

zrobie pamięci na cl 6... i spróbuje tamte na 6 ustawić, tylko że sprawdzałem przedchwilą ręką temperaturę pamieci... zdają mi sięza ciepłe... więc może ustawi napięcie np. na 1.95?? a nie na 2.2??

VTT zostawie na 1.3

fsb podbije o następne 20.

zobaczymy co będzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha.... czyli tak ustawie:) teraz spróbowałem ustawić fsb na 333 (czyli 2.66) z napięciem 1.337 czy jakoś tak:) tylko że znów nie chce mi chodzić myszka;/ nawet po restarcie;/ piszcie następne propozycje... ja muszę odpocząć od tego:P za jakieś 2-3h znów się za to wezmę:P idę na spacer:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy na tej płytce, mam e2160. Procesor nie chciał zrobić więcej niż te 2.7Ghz przy których i tak nie był stabilny, bawiłem się wszystkimi możliwymi ustawieniami i nic to nie dało, raz komputer wstawał, raz nie, raz był podwójny start, a raz nie. W końcu sprzedałem to padło i kupiłem abita IP35-E, i OC od razu bez problemu na 3.1Ghz full stabilnie, bez żadnego bawienia się innymi zbędnymi ustawieniami, max to 3.4 tylko już chłodzenie na procku wymiękało. Także zmień płytę, bo z tą się nigdy nie uporasz.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam ta płyta poprostu miała duże problemy z OC tego procka. Pewna granica była nie do przekroczenia i koniec.

Ja się dowiedziałem o tym niestety dopiero po zakupie tej płyty, ale szybko ją sprzedałem, dołożyłem trzy dychy i kupiłem abita. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten duży jest ciepły... ale do tego małego nie dosięgam... kurde wywaliło błąd po 2h na 2.66....

 

myszka na starym kompie działała bez problemu...

 

ejj z wstawaniem jest też taki problem, że normalnie powinien się włączyć, potem spada prędkość wentylatora na procu i pojawia się wszystko na ekranie i się uruchamia...

problem polega na tym że nieraz jak go się włączy to nic sięniedzieje... wentylatory zaczynają się kręcić ale nie zwalniają... i tyle... i tak chodzi... nic się na ekranie nie pojawia... tak się zastanawiam... może problem leży po stronie zasilacza?? bo on ma wtyczkę 20 pin a nie 24....

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale to już jutro:P

 

ejjj wtedy wysypał się po prawie 2 h na napięciu 1.3325 czy jakoś tak... tera juz przeszło godzine na najniższym chyba 1.3250 i nic się nie dzieje....;/ dziwne prawda??;/

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina zasilacza. Ten Tagan z palcem w [gluteus maximus] uciągnie taki sprzęt.

 

Ja tak miałem i na chieftec 450W jak i huntkeyu HK350AP który już nie takie konfigurację ciągnął. To jest wina tylko i wyłącznie tej płyty, która sobie nie radzi z tymi prockami, nic z tym nie zrobisz, nawet już nie próbuj, bawiłem się tak samo jak ty z tym, i nic nie dawało rady. Jedynym wyjściem jest zmiana płyty, sprzedają ją i dołóż trochę do czegoś lepszego, choćby msi p35 neo2 fr/fir, lub abit p35 albo p35-e. Dopłata będzie niewielka, a problem z głowy.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tagan bardzo się nagrzewał pod tym zestawem... aż cała obudowa w tym miejscu gdzie jest zasilacz była ciepła... po wymianie nic się nie poprawiło...;/ ale za to temperatury spadły bo chłodniej ma:D nie ma takiego grzejniczka nad procesorem:)

 

A jakie proce polecacie do tej płyty?? wolał bym juz do niego dopłacać zamiast do płyty.... e5200 chyba nie podpasi bo tez fsb 800 i będą problemy....

 

edit

może my jescze podbić VTT żeby dobrze wstawał?? jest juz 1.3...

 

 

edit 2

 

którą temp sie sugerować??:) tymi core czy tą temp1?? (nie patrzcie na czas orthosa - nie chcący go wyłączyłem, ale od razu znów włączyłem - temperatury nie zdążyły spaść)

post-151978-1263729040_thumb.jpg

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień płytę, wymiana procesora będzie droższa, wymiana płyty wyjdzie cię max te 30zł. Na twoim miejscu i tam zmieniłbym ta płytę, bo jest zbyt problematyczna do OC. Jeśli zmienisz procka to nie masz gwarancji że z nowym będzie wszystko ok przy OC na tej płycie.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ponawiam temat bo zauważyłem coś co mnie zaciekawiło.... chodzi o napięcia - tylko proszę nie mówić że napięć nie sprawdza się programem bo to wiem:) ale mimo że pokazuje błędnie to będzie widać że się zmieniają....

 

a więc tak... wkurzyłem się mając te problemy z OC i wziąłem "load bios default" czy jakoś tak... po uruchomieniu speedfana (uruchamia mi się z systemem) zauważyłem że napięcia nie są standardowe.... pomyślałem "program kłamie" ale z ciekawości wszedłem do biosu i ustawiłem minimalne.....

I to co zaobserwowałem: (schemat: "nazwa napięcia:napięcie na auto:napięcie minimalne". jeśli nie bede pewny jakie było przy auto to postawie koło niego "?")

 

Vcore:1.38:1.27

VRAM:2.10:1.86

Vchipset:1.3?:1.02

tylko te napięcia oprócz +5V, +12V itd. pokazuje... może poprostu "sztuka" polega na dobraniu napięć?? tych SB cośtam, NB, VTT itd??

EDIT

Zauważyłem że po włączeniu orthosa napięcia wskakują na:

Vcore:1.33-1.37

VRAM:2.05

Vchipset:1.14

dlaczego tak jest?? czyżby znów jakieś oszczędzanie energii?

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kszysiu temp 1 to temp gniazda płyty gł a core1/2 to tempy rdzeni. Mi też napięcia w stresie się zmieniają w stosunku do tych z bezczynności.

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam koło 70 w stresie a obudowa kompa jest zimna, jak miałem starego proca na innej płycie to przy temp 50 stopni obudowa była ciepła. Nie wiem jak ta płyta mierzy temp :P Mi też kłamie z napięciem ram (w biosie mam 1.8 speedfan pokazuje 2.07). Najlepiej to znać miejsca pomiarowe i pomierzyć miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz taką samą płytę?? i nie masz problemów z OC??

 

Edit

 

A celeronów z serii e3xxx też nie lubi ta płyta?? spotkał się ktoś z tym?? bo zauważyłem że one też są niedrogie... a nawet jeśli by nie chciało się OC robić to i tak mam dosyć wydajny procesor bo już 2.5.... a delikatne podbicie fsb tej płycie nie przeszkadza.. więc może i nawet 2.8 by było bez żadnych problemów.... a zauważyłem nawet sztuki po 130-150zł...

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam msi p35 neo3-f (takie samo rozłożenie elementów, czarny laminat, złote radiatory, zworki od strapa pod pci-e, z tego co widzę ma o 1 fazę zasilania więcej). Nie mam w ogóle problemów z oc i stabilnością.

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że inna, ale bardzo podobna:P

Kszysiu może ktoś Ci sprzedał padakę? Jak płyta chodziła u poprzedniego właściciela? Bo wiele osób nie ma problemów z płytą.

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, padaka to nie jest... przypadkiem znalazłem takie coś:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/193145_komentarze/

 

są 3 komentarze każdy ma z nią problem przy e2xxx.....

 

a ja doszedłem to takiego czegoś że:

po ustawieniu fsb 350 płyta wstaje ładnie wszystko ok przy mnożniku x6 i x8.... nawet myszka przy takim działa:P

przy x6 jest wszystko git na standardowych napięciach (oprócz pamięci bo one hulają na 840 przy napięciu 1.95 - nie próbowałem niższych)

przy x8 komp się włącza i albo po jakis minutkach się wyłącza albo po załączeniu orthosa po kilku sek... pomyślałem "podbije napięcia"... zgadnijcie co się zaczeło dziać, problemy ze wstawaniem, problemy z myszką itd itd....

no chłopaki zaczna mnie to denerwować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie u mnie z tym jest problem....:) może mi by się udało pentiuma d 2x2.66 skombinować... ale żadnego c2d to napewno mi się nie uda;/

 

EDIT

 

HAHA chyba ją rozgryzłem:P doszedłem do tego że tej płycie nie "podchodzą" te pamięci... może jak bym spróbował z single channel to by było lepiej... ale doszedłem do tego....

kiedy proc chodzi na fsb 200 pamięci mają 800mhz... po próbie zjechania z mhz pamięci (przy 6 cl) komp nie wstaje jeśli ustawie 500mhz albo mniej... (takie same objawy jak z wcześniej - komp sie niby włącza ale wentylator się kręci nic się nie pojawia na ekranie... prawdopodobnie może płyta "piszczy", ale ja nie mam speakera:P)

i doszedłem do tego...

ileś tam fsb chyba 230 i pamięci ustawione x1.67 - mają 799mhz płyta nei wstaje.... po podniesieniu fsb o jeden - przekroczeniu 800mhz wszystko działa jak powinno

teraz 249(fsb) x 1.60 to 799 - nie wstaje... ale po podskoczeniu o 1 mhz fsb wszystko jest ok!!!!

 

Może po prostu ta płyta nie lubi goodramów?? a prawdopodobnie te pamięci każdy kupuje jak ma e2xxx bo są jednymi z tańszych:)

 

czy to prawdopodobne że ta płyta nie lubi tych pamięci i dlatego tak może być??

 

Może będę miał możliwość sprawdzenia go na kingstonach 1066 cl5...:) wtedy to będzie zabawa:)

 

Edit 2

 

jednak przy 266 ani przy 267 komp już nie chciał się uruchomić.... znaczy... uruchomił się ale już z problemami... więc pomyślałem.... "a co mi tam... może spróbuje bez jednej kości pamięci...." a więc jak pomyślałem tak zrobiłem... powiedziałem sobie "jestem hardcorem" i wyciągnąłem jedną kość przez otwór na napęd 5.25' (nie mam 2 zaślepek:D:D)... wiecie co... to okazało się strzałem w dziesiątkę... nie 266... ale 333 na podniesionym napięciu nie stawia oporu:):) właśnie leci orthos po 5 minutach narazie nic:) przy napięciu 1.3875... nie bawiłem się powoli tylko takie mu strzeliłem:P najwyżej będę opuszczał...:) czyli co?? zrezygnować z dual channel na rzecz procka??

Edytowane przez Kszysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...