Skocz do zawartości
avallone78

Jak Złożyć Komputer. Prosze O Pomoc W Dokompletowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

EDYCJA.

 

POST USUNĄŁEM PONIEWAŻ ZMIENIŁEM PARAMETRY I CENĘ KOMPA I W TYM WYPADKU BYŁ ON IRRACJONALNY. ZA ZAMIESZANIE PRZEPRASZAM.

Edytowałem też nazwę tematu gdyż zdecydowałem się jednak wydać na komputer więcej niż 250€

 

 

Moje potrzeby:

Najważniejsze jest to że mój komputer chodzi 24/24 7/7 bo chodzi Utorrent I JDownloader i tylko go raz dziennie resetuje

-przeglądania internetu

-Utorrent (chodzi nieustannie i ściąga legalne pliki)

-JDownloader ( chodzi nieustannie i ściąga legalne pliki)

-nagrywania (codziennie kilka płyt i chciałbym móc w miedzy czsie chodzic po necie lub grać na Kurniku bo teraz to jest niemożliwe)

-częste wypakowywanie rarów (jak włączę teraz winrara nawet otwarcie byle jakiego folderu w czasie pracy winrara trwa kilka minut)

-czasem turniej w 1000 na Kurniku

-Nie gram w ogóle i nawet PS3 od chwili zakupu rok temu chodziła tylko 3 tygodnie ale z utęsknieniem czekam na grę DIABLO III i tu na pewno się zatracę i chciałbym żeby na tym chodził rewelacyjnie;)

-rzadko film bo od tego jest DVD

-komunikatory (skype, GG)

-pakiety office, adobe, nero i tyle

 

 

Wiem że są rzeczy w kompie mniej ważne i bardziej ważne i to na tych bardziej chciałbym się skupić.

Nie mam pojęcia nic o podkręcaniu czegokolwiek więc za to nigdy się nie wezmę bo wole łapać ryby niż grzebać w kompie.

 

Najbardziej martwi mnie zasilacz i obudowa.

 

Teraz do sedna.

 

1. Płyta główna: preferuje ASUS M4A79T Delux bo już cena mówi ze jest dobra a ja mam ja taniej dużo jeśli zaś nie uda jej się kupić to chciałbym max wydać na płytę 100€.

 

2. Procesor AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz Black Edition 125 W bo kosztuje 154€ PROCESOR lub coś tańszego czyli AMD Phenom II X4 955 - 3,2 GHz, cache L3 6 Mo, socket AM3 - 125 W - Black Edition TAŃSZY PROCESOR chyba że nie uda się dostać tej płyty ASUS to też wolałbym się zmieścić w 100€

3 Pamięć: Z tego co widzę 2Go ramu DDR3 całkowicie wystarcza dla każdego przeciętnego użytkownika i przeciętnego gracza i chciałbym się zmieścić w 50€

4. Chłodzenie procesora: ma być na tyle dobre żeby wytrzymać tryb pracy 7/7 24/24 ale też nic z tych wymyślnych o których tu na forum czytałem w dziale o chłodzeniu wodnym bo zepsuje zakładając ;)

 

5. Dysk Całkowicie wystarczy mi 160 do 320Go bo teraz mam 80 i mi starczał prawie. 160Go by już stykło. Wole mniejszy ale na tyle dobrej jakości żeby i za 5 lat mi chodził bez problemowo. Zawsze przecież mogę dokupić. Widziałem tez że istnieją specjalne dyski na system i gdybym taki dostał gdzieś okazyjnie nawet używany to bym brał jako drugi a 160Go na stock przeznaczył.(najważniejszy to dobry 160Go)

6. Karta graficzna: Tu nie mam żadnych wymagań na tą chwile oprócz tego że ma być odpowiednio dobrana do procesora i płyty głównej. Nie gram i czekam na Diablo3 które wyjdzie dopiero w 2011 lub 2012 wiec wtedy mogę kupić lepszą(im tańsza tym lepiej dla mnie)

 

7. Obudowa: Tu mam duzy problem bo nie wiem zupełnie co kupić żeby wszystkie części ładnie do niej pasowały. Niezwykle istotne jest to ze mieszkam w samym centrum Paryża i mimo że żona jest fanatyczką sprzątania gdyż mamy troje małych dzieci to przez to że często wietrzymy kurz się tak gromadzi że z kompa i z kabli co tydzień kłęby wyciągam, prawdziwy koszmar.

8.Zasilacz: Tu też nie mam pojęcia ale musi być mocny żeby utrzymał to wszystko nawet gdybym coś rozbudował potem(np. grafikę) i naprawdę dobrej jakości żeby mi przez niego nie siadło coś w kompie potem(słyszałem ze potrafi i procka i płytę główną załatwić)

 

9.Nagrywarkę mam Samsung SH-S222 za 19€ i tez mi starcza chyba że to przez nią nagrane filmy tną mi w DVD to zmieniłbym na coś innego ale tez niedrogo do 50€ max

 

Klawiaturę myszkę i monitor posiadam z ubiegłego wieku czyli z 1998 i 1999 r i mi to nie przeszkadza gdyż zawsze kiedyś mogę dokupić.

 

Podłączona jest tez ciągle i w użyciu dobrej jakości drukarko skanero kserokoparka Canon do drukowania zdjęć z wypraw wędkarskich.

 

Używam przenośnych dysków 300Go 2szt na przechowywanie plików i będą podłączone.

 

Co jeszcze trzeba do kompa nie wiem.

 

Nie pytam z ciekawości i nie zawracam .... dla zabawy i po skompletowaniu na dowód powklejam zdjęcia na forum.

 

Z góry bardzo dziękuję Artur

Edytowane przez avallone78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do DIII to np.

 

ten za 199 E - co prawda mały dysk ( 80 GB ) i niezbyt dobra płyta na chipsecie ViA , ale procek i karta mocne oraz 3 GB ramu .

 

Albo ten na X2 4200+ S939 z 7800GTX i 2 GB ramu , 2 dyski - 320 GB + 60 GB - 180 E

 

Albo ten za 329 E - w sumie najlepszy - Q6600 , 3GB ramu, HDD 500 GB i 8800GT 512 mb

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem mój pierwszy post i powyrzucałem wszystkie zbędniki żeby był bardziej czytelny, konkretny i zrozumiały.

 

Dla mnie złożenie tego komputera jest pilne i bardzo ważne.

 

Z góry dziękuje

Edytowane przez avallone78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ile chcesz wydać na komputer. Bo powyżej 250 to tez jest 1000...

Może podaj linka do sklepu w którym będziesz kupował będzie łatwiej dobrać coś co tam jest dostepne. Tylko dobrze żeby strona była tez w jęz angielskim.

 

EDIT

Ceny na podstawie sklepu gdzie ja kupuje.

MSI H55M-E33, H55, Socket-1156, DDR3 82€

Intel Core™ i3 Dual Processor i3-530 115€

Corsair Value S. DDR3 1333MHz 2GB CL9 47€

Samsung SpinPoint F3 500GB 45€ (mniejsze już nie wychodzą żadne nowe a 320ki sa tylko 5 euro tańsze)

Corsair CX 400W PSU 46€

Samsung DVD±RW burner, SH-S223C 22€

Antec Three Hundred Midi Tower Black 53€

 

Razem: 412€

 

W zupełności wystarczy na Twoje potrzeby, więcej jak zintegrowana karta nie jest Ci potrzebna. Jak wyjdzie wyczekiwany Diablo dołożysz dodatkową kartę graficzną.

Chłodzenia nie ma potrzeby zmieniać.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka sklepów

 

1.PIXMANIA http://www.pixmania.com/composant/frfr9_103_pm.html

 

2.GROSSBILL http://www.grosbill.com/1-informatique

 

3 Chińczyki gdzie na jednej ulicy jest ich około 80 butików i mają wszystko i najlepsze ceny

 

4 Ile max Myślę ze od 500 do 700€ bo to 1/3 pensji (chwilowo nie pracuje ale i tak trzeba w ten sposób liczyć)

 

5 Chce żeby chodził ja mała rakieta ale nie będę grzebał w środku i podkręcał cokolwiek.

 

Rafi dziękuję za odpowiedź i przepraszam ze tak wyszło ze 2x pytałem.

 

A dlaczego nie AMD I PHENON?? Bo tu na Forum wszyscy to chwalą?? Jakie są różnice między am2 am3 i innych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Intel, też je chwalą na forum ;)

 

Jak chcesz żeby śmigał jak rakieta to na system powinieneś kupić dysk SSD. Najlepiej i najtaniej Intel X25-V 40Gb lub Kingston V 40GB (oba ok 100€).

Ewentualnie jak chcesz dołożyć Intel X25-M 80GB, jest na pixmani za ok 200€

Wtedy instalujesz na takim system i wszystkie aplikacje a HDD na dane i ściągane pliki.

 

Taki dysk da ci więcej na co dzień niż jakikolwiek super procesor!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu doszukałem się dysków SDD http://www.pixmania.com/fr/fr/17674/xx/xx/...mp;orderBy=Prix

 

Który z nich jest najlepszy jeśli chodzi o stosunek jakość cena osiągi bo widzę i intela za 600 euro ale to już od razu wykluczam. Chciałbym wydać jak najmniej ale nie mówię że w ogóle go kupię bo bardziej by mnie interesowało dobranie przyszłościowego zestawu płyta+proc+zasilacz+obudowa(jak najbardziej anty kurzawa)+chłodzenie i na to wolałbym wydać więcej

 

EDYCJA

 

Po zastanowieniu dysk już wybrałem bo mam 2 zewnętrzne na magazyn i nie potrzeba mi więcej niż 80Go jak się uprę.

Wybrałem ten Intel X25-M 80GB http://www.pixmania.com/fr/fr/3493850/art/...sk-ssd-x25.html bo ma 2 lata gwarancji z tym że będę szukał na necie go taniej a jak już nie znajdę to kupie na tej stronie.

 

Pozostały mi do dobrania pozycje 1,2,3,4,6,7,8 i ewentualnie 9 ale niekoniecznie bo moja nagrywarka działa.

Edytowane przez avallone78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę doradzić żebyś zmienił mobo na jakieś na jakieś ze zintegrowaną grafą na przykład na Asus M4A785TD-V EVO, i zarazie nie kupował grafy, jak wyjdzie upragnione diablo dokupisz grafę. Plusem tego rozwiązania jest to ze komputer mniej prądu zeżre, będzie cichszy i chłodniejszy.

2.Co do procka to kup jakiegoś PII x4 c3

4. Polecam Mugena II lup nowego Zalmana

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 Chce żeby chodził ja mała rakieta ale nie będę grzebał w środku i podkręcał cokolwiek.

Ja tylko tego sie czepne ;] By podkrecic sprzet nie bedziesz musial ruszac nawet budy, a jesli mowimy o OC grafy to sama myszka xD Poczytaj bo warto, tym bardziej dzis. Mozna zlozyc zestaw w ktorym procek nie bedzie ograniczal grafy, ale jesli juz wejdziesz w highend to coraz ciezej idzie ;] Naprawde warto brac lepsza grafe a procesor krecic, zwazywszy na to ze dzisiejsze technologie i same konstrukcje pozwalaja na zwiekszanie wydajnosci o kilkadziesiat procent (jakies 28% na boxie, po zmianie chlodzenia 70 i w gore...) Pisze wartosci tak pi razy oko ale warto naprawde :P

 

ps. ssd to bardzo dobry pomysl, tak naprawde w realnym codziennym uzytkowaniu to nic nie da takiego kopa. Tylko uwazaj ;] jak dosiadziesz potem do pc na zwyklem hdd to predkosc systemu moze wprawic w depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

EDYCJA

 

Po zastanowieniu dysk już wybrałem bo mam 2 zewnętrzne na magazyn i nie potrzeba mi więcej niż 80Go jak się uprę.

Wybrałem ten Intel X25-M 80GB http://www.pixmania.com/fr/fr/3493850/art/...sk-ssd-x25.html bo ma 2 lata gwarancji z tym że będę szukał na necie go taniej a jak już nie znajdę to kupie na tej stronie.

Pamiętaj tylko żeby był to model G2 czyli oznaczenie SSDSA2MH080G2R5 (dwie ostatnie cyfry/litery mogą być inne). To bardzo ważne żebyś nie kupił G1!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuje temat i napisze na co się zdecydowałem bo otrzymałem od kogoś masę pomocy i chylę czoła za to gdyż bez tego stałbym w miejscu. Jak ktoś ma sugestie to proszę.

 

1. Płyta główna Jak nie uda mi się dostać tego ASUS M4A79T Deluxe to kupię Asus M4A785TD-V EVO (nie wiem która lepsza ale to już dla mnie bez różnicy).

 

2. Procesor AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz Black Edition 125 W

 

3. Pamięć RAM 3GB 1333/1600MHz CL9 jaka jeszcze nie wiem ale znajdę

 

4.Chłodzenie procesora Scythe Mugen II + Arctic Silver 5

 

5. Dysk Intel X25-M 80GB

 

6. Karta graficzna Na razie nic chyba że

ASUS RADEON HD4770 512MB DDR5 128BIT (EAH4770 FML/DI512MD5) o ile uda mi się kupić ASUS M4A79T Deluxe

 

7. Obudowa Antec 300 lub Cooler Master CM 690 Black lub Obudowa Lancool K58 lub K62 i jeszcze nie wiem która by była najlepsza do zabezpieczenia przed kurzem

 

8. Zasilacz Corsair HX520W

 

9. Nagrywarka Zostanę przy starej na razie bo trzeba coś zaoszczędzić żeby wszystko kupić

 

 

Pamiętaj tylko żeby był to model G2 czyli oznaczenie SSDSA2MH080G2R5 (dwie ostatnie cyfry/litery mogą być inne). To bardzo ważne żebyś nie kupił G1!

A jak to mam teraz sprawdzić jeśli bym kupował dysk przez internet w PIXMANI?? I jaka różnica?? Edytowane przez avallone78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że wyślesz do nich zapytanie czy oferowane modele mają to oznaczenie. Starszy model jest gorszy pod wieloma względami a że ceny sa zbliżone (często G1 jest nawet droższy!) to nie warto się w niego pakować. Wolniejszy, nie upgrade'owalny firmware, brak wsparcia funkcji Trim -> co to poczytaj w temacie o SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuje ze względu na kartę.

Rozmawiałem z właścicielem ASUSA i karta nie ma GWARANCJI. Nie wiem dlaczego bo nie znam angielskiego. Cała rozmowa wyglądała tak i jak ktoś zna angielski niech przetłumaczy proszę co on tam gadał

eric: hello

Wysłano o godzinie 02:00 w dniu czwartek

ja: :)

sil tu plait appele moi je t achete carte mere mais je peut pas ecrire en française c est ma seur qui traduit mais je parle française c est quai le prix exact avec envoi svp une reduction 0613131140 merci d avance

eric: you are in france?

ja: Paris

eric: yes i know nut not at this time

ja: je suis pologne

eric: ok

ja: ta carte mer its parfets??

eric: you need this mother card for what?

game or other ?

just work?

ja: other

eric: ok

ja: game

torrenst

film

eric: ok

how do you want to pay

paypal ?

ja: En Parfait état??

garantie??

eric: that the probleme

ja: garantie ouel magasin??

eric: no garanty

ja: :(

porqoi??

eric: that beacause this price

i pay it by ebay

so i have lost bill

ja: En Parfait état??

eric: now i can understand if you don't take it

yes

ja: c est quai le prix exact avec envoi svp une reduction?? :)

eric: 80€ and send 10€

so 90€ total

ja: hmm samedi sur ebay

eric: ebay she is finsh

not on ebay

no body taked my card

so i can wait samedi

and you pay by paypal to my email

ja: je peut pas ecrire en française mais je parle française apple moi demain

eric: ok

cya

ja: cya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nie ma rachunku bo tanio kupił na ebay. Odpuść sobie grafe a kup płyte z integrą. W tej chwili z tego co piszesz nie jest ci w ogóle potrzebna. Później kupisz znacznie lepszą jak będziesz jej potrzebował - a w tej samej cenie. Świat idzie do przodu, co pół roku wchodzi nowa generacja kart!

Wybór płyt z integrami jest spory i znajdziesz taką bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo to skladasz zestaw na AMD wiec jest duzo plyt z HD4200. Dzisiejsze integry sa naprawde dobre, oszczedne i daja sobie rade spoko. 4200 to karta ktora nadaje sie do gier 0.o Naprawde to juz nie sa karty ktore maja zadnie podtrzymywac sprzet biurowy, gta4 to moze przesada ;] ale mnostwo gier odpali i z 965 bedzie fajnie dzialac. Wiec naprawde mozesz brac integre i czekac na docelowa karte, oplaci sie bardziej niz kupowanie jakiegos lowendu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem pozostaje M4A785TD-V EVO Bo sam mam obawy co do tej aukcji z ASUS M4A79T Deluxe

Nawiasem dziś dostałem od siostry z prezencie roczną klawe HP KB-0630 i mysz HP a także nowiutki ekran HP 2009v 20" http://www.morele.net/monitor-hewlett-pack...fv584aa-224902/ :D tak że to okazyjnie mam z głowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś kupiłem wszystkie potrzebne mi części (te podstawowe).

 

Przy wyborze części zastosowałem się do rad kogoś kto bardzo mi pomógł poprzez PW wyjaśniając mi masę rzeczy (nie napisze kto to bo nie wiem czy sobie życzy tego) i znosząc moich tysiąc pytań na które uzyskałem odpowiedzi rzetelne i dobre.

Drugą osobą która bardzo mi pomogła jest Rafa który też znosił moje częste nękania i pytania za co też bardzo dziękuję.

 

Ostatnim czynnikiem który zadecydował o kupieniu poszczególnych części była logika i zawartość portfela i w związku z tym niektóre rzeczy kupiłem gorszej jakości zostawiając sobie czas na dokompletowanie na przyszłość.

Mam nadzieję że gafy nie strzeliłem dobierając niektóre elementy

 

Kupiłem

 

Płyta główna Asus M4A785TD-V EVO 79€ (ma zintegrowaną grafikę co mi wystarcza i jest przyszłościowa)

 

Procesor AMD Phenom II X2 550 Black Edition BOX 74€ (zaważyła cena i mam nadzieję że starczy)

 

Obudowa Antec 300 49€ (polecana przez kogoś kto mi bardzo pomógł)

 

Zasilacz Corsair HX520W 78€ (polecana przez kogoś kto mi bardzo pomógł)

 

Pamięć RAM Kingston DIMM DDR3 2GB 1333MHz (KVR1333D3N9/2G) 45€ (zaważyła zawartość portfela)

 

Dysk Samsung SpinPoint F3 500GB (zaważyła zawartość portfela i SSD kupię później)

 

Całość wyszła mnie 369€

 

Jak obiecałem zdjęcie wszysstkiego:

 

Dołączona grafika

 

 

Niestety mam dylemat bo mam problem ze złożeniem wszystkiego. Przykręciłem płytę główną do obudowy. założyłem chłodzenie i procesor, założyłem zasilacz i RAM i dysk ale nie za bardzo wiem jak to wszystko popodłączać.

Sama obudowa ma jakieś wtyczki i wentylatory i nie za bardzo wiem jak to podłączyć

Z zasilacza 2 główne kable podłączyłem ale jeden został luzem no i do tego jest cała masa innych

Będzie ciężko ale jak ktoś zna części o których pisałem i wie jak to do kupy sklecić to bardzo proszę GG 4486669 Artur i z góry bardzo dziękuję.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję tym co mi pomogli

 

Pozdrawiam Artur

Edytowane przez avallone78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory podłącz do płyty. Złącza 3/4 pin z oznaczeniem fan.

Dysk do płyty za pomocą kabla sata.

Od przycisku power idą 2 kabelki. Podłącz je do płyty. W instrukcji masz napisane, które to piny.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie nie mam miejsca na te wentylatory i dodatkowo mają kabelki z ustawieniem siły

dysk to nie problem chyba ale reszta owszem

widze schemat ale i tak nie wiem jak to podłączyc

Gdzie znajdę jakąś fotkę dla tych ciemnych z zaznaczeniem gdzie co wetknąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pyt bo od power led ma kabelki zielony i czarny który to plus???

 

i te kaable od wentylatorow nadal nie wiem gdzie idą Dołączona grafika

 

podłączyłem już

 

podłączyłem wszystko oprócz nagrywarki bo ona nie pasuje chyba gdyż nie ma wejscia na sata i nie moge podłączyć do płyty.

Muszę kupic inną??

Jaką??

 

Aktualizacja wszystko poskładane i wygląda tak :

Dołączona grafika

 

teraz chyba system trzeba robic

Edytowane przez avallone78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa złożyłem oczywiście nie sam i chodzi od pierwszego odpalenia jakby go kto amfetaminą nafaszerował ;)

Nie obyło się bez beczki śmiechu bo byłem tak zaaferowany że nagrywarkę to przykręciłem do góry nogami a steru do netu to nie od tej karty usilnie instalowałem kilka razy ;)

 

Bardzo chcę podziękować wszystkim jeszcze raz za pomoc.

Pierwsze to Temu który mi pomógł w samym wyborze wielu elementów i udzielił wielu ważnych wskazówek mimo że nie zasługiwałem na to.

Drugie wielkie podziękowania dla Rafa również za masę pomocy którą od niego uzyskałem.

Trzecie to dla Mhrok z którym to bezproblemowo złożyłem ten komputer i który przez kilka godzin usilnie mi tłumaczył co i jak a także dla pozioma1993 który na drugim gg podpowiadał mi co i jak.

 

Za to wszystko bardzo wszystkim dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez avallone78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi że podbijam temat ale to ważne.

Dziś nad ranem o 3 coś strzeliło i wysiadły wszystkie gniazdka. Myślałem że to problem z gniazdkami więc poszedłem spać.

Rano włączyli bezpieczniki i przy próbie podłączenia kompa do sieci coś strzeliło drugi raz w zasilaczu.

I na tym się skończyło bo zasilacz nie chodzi. Zaiskrzyło się w nim mocno i tyle. Zasilacz to Corsair HX520W Dołączona grafika

Na szybkiego podpiąłem stary dysk z windows XP 7UP i odpalił o dziwo (doinstalowałem wszystkie stery)na starym zasilaczu (jakiś BESTEC)ale nie mogę go zamontować bo kable nie takie jak trzeba i dysku nie podłącze nowego Sata i w dodatku za krótkie i wygląda to tak Dołączona grafika

 

Nie wiem co robić bo wszystko inne działa i gniazdka są ok.

Dlaczego siadł tak szybko zasilacz przecież to dobra uznana marka, co mogło być przyczyną?? Czy wymienią mi na gwarancji i nie wcisną że to moja wina?? przecież kupiłem drogi i dobry.

Proszę o jakąś radę

 

Sklep w którym kupiłem czynny od 10:00

Edytowane przez avallone78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepięcie chyba. Zainwestuj nawet w tani ups/ listwę, bo ja tak udupiłem OCZ 600W (chociaż może to i dobrze, że to droga zasiłka to mi komp z dymem nie poszedł)

Wymienią mi go???

Co to ta listwa?? Jakiś najtańszy model ile?? Jakie firmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienią mi go???

Co to ta listwa?? Jakiś najtańszy model ile?? Jakie firmy??

Wymienią...

 

Lista przeciwprzepięciowa - chroni właśnie przed tym co cię prawdopodobnie spotkało...

Tutaj masz przykład takiej listwy.

Firmy: APC, Lestar, Acar, Orvaldi - kolejność przypadkowa.

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...