Skocz do zawartości
hardy99

Grafa Za Ok 450 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam wymienić swojego HD 3850 na coś szybszego. Zastanawiam się nad HD 4850 i GTS 250. Wybrałem wersje z 1 GB pamięci, bo gram w rozdziałce 1680x1050 i dodatkowa pamięć może się przydać. W testach GTS 250 jest trochę szybszy, tu na forum widzę, że bardziej polecany jest HD 4850. Za Radkiem przemawia zgodność z DX 10.1 i niższy pobór prądu. A jak wygląda kwestia głośności tych dwóch modeli ? Który będzie cichszy ?

 

Jest jeszcze HD 5750 w tym sklepie za 400 zł. Co sądzicie o tym sklepie ? Bo cena jest bardzo zachęcająca jak za kartę porównywalna wydajnościowo z GTS 250 / HD 4850, a pobierająca mniej prądu i zgodną z DX 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda na kastrata. 625 MHz / 2000 MHz, 1 GB, 256bit, ciekawe chłodzenie, cena też w normie - link1, link2. Bardziej kastratem może być ten HD 5750, ale poza tym, ze ma 512 MB pamięci to parametry jak w referencyjnym.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że PCB jest niereferencyjne i jest uboższa sekcja zasilania to widać po zdjęciu. Ale co z tego ? Tu ją podkręcili dość normalnie jak na HD 4850. A ten Gainward GTS 250 ? Wygląda dość porządnie.

 

Edit: A taki PowerColor ?

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze za te 400pln warto brac tego HD5750 co podales , wydajnosc ma bardzo podobna do GTS250 i HD4850 przy czym jest chlodniejszy , mniej pradu bieze ma nowego dx (chodz pewnie za slaba do niego) no i dosc fajnie sie podkreca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby ma dosc dobre opinie ten sklep na ceneo ;) Mozesz tez zobaczyc czy nie sa gdzies blisko Ciebie albo po prostu <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za pobraniem i sprawdzic od razu sprzet;)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nową, a HD 4870 nowe kosztują teraz pod 600 zł, nie bardzo to opłacalne.

 

Zastanawiam się coraz bardziej jednak nad GTS 250 - Palit GTS 250 1 GB 700/2000 MHz jest za 410 zł. W testach radzi sobie tak z HD 4850, jak i 5750. Pobór prądu też ogromny nie jest. Jedną niewiadomą jest głośność chłodzenia, a to dla mnie ważna sprawa. Zależy mi by nie było głośniejsze od Gladiatora na moim Asusie pracującego z 40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to wersja green, z obniżonym zegarem dla GPU i pamięci. Nie mogę odszukać testu, w którym widać było degradację osiągów kart green - tam wychodziło, że 9800 green ma osiągi jak zwykła 9600gt, więc tu może być podobnie kupujesz GTS250 green o osiągach 9800gt. :rolleyes:

No i pamiętaj PALIT ma stickera uniemożliwiającego zmianę chłodzenia. Co prawda w GTS250 nie na śrubce tylko na 1 z ramion backplate-a.

 

Z cichych GTS250 można by pomyśleć o Twintechu AC TwinTurbo, oczywiście przy wentylatorach na maksa też jest głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ok, to niech będzie HD 4850. Widzę, że u siebie w sklepie są Powercolor HD 4850 512 MB i 1024 MB. Dla mnie będą o kilkanaście złotych tańsze. Różnica w cenie to 60 zł. Warto dopłacać do wersji z 1 GB pamięci ? Gram w rozdziałce 1680x1050. Karta ma starczyć na jakiś rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy testami, ale Miguel707 dobrze wie, co pisze.

 

Też miałem HD4850, wykręconego do 750MHz/2300MHz, i potwierdzam, że w niektórych grach brakuje już pamięci. Przykładowo Far Cry 2 - 1600x1200 z AA nie da się grać, w Dirta 2 - 1920x1080 z AA również są przycinki, w GTA IV 1600x1200 trzeba było kombinować z detalami na medium/high i dodać plik commandline.txt. Wyłączenie AA mocno poprawiało sytuację - karta ewidentnie była odpowiednio mocna, tylko pamięci brakowało. A czas nie stoi w miejscu, takich gier przybywa...

 

Muszę jednak dodać, że np. Fallout 3 i Prototype były w pełni płynne w rozdzielczości 1920x1080 z AAx4 na wspomnianym HD4850 512MB :wink: . Więc jak widać można i jest to możliwe, ale wszystko zależy od gry. Mimo wszystko żałowałem, że moja karta nie ma 1GB pamięci. Moim zdaniem 60 zł to jest akceptowalna nadpłata.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak podsumowując będzie to Radeon z 1 GB pamięci. Ale nie wiem czy HD 4850 czy HD 5750.

 

Teraz już prawie nie ma HD 4850 w sprzedaży. Jedyne sensowne są od HISa i Powercolora. Na innych forach nie są zbytnio chwalone, w szczególności Powercolor. Dlatego nie wiem czy przypadkiem nie poczekać jak jeszcze trochę potanieją HD 5750. Z testów wynika, że są szybsze od HD 4850, parametry też na to wskazują. Nawet pomijając zgodność z DX 11, która się na wiele pewnie nie przyda, to HD 5750 jest cichszy i mniej prądożerny. Ceny za wersje z 1 GB oscylują w granicach 500 zł, a nawet 460 zł. Podejrzewam, że do końca miesiąca stanieją do 450 zł, a wtedy HD 4850 za 440-430 zł nie będzie zbyt opłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, czasami są takie sytuacje w grach że 1GB by się przydało (przede wszystkim przy AAx8), ale przeważnie do AAx4 wystarcza o ile GPU mocno podkręcimy. 4870 512MB jest dużo mocniejsza!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśliby tak wrócić do GTS 250 ? W tym temacie jako cicha jest polecany Twintech GTS 250 512MB. A coś poza nim ? Czemu upieram się przy GTS 250 ? Mam dwa powody: racjonalny i nieracjonalny :).

 

Racjonalny: praktycznie we wszystkich testach GTS 250 jest szybszy od HD 4850, często nawet od HD 5750. Co do OC to przecież GTS 250 tez się kręci.

 

Nieracjonalny: otóż od 2002 roku ta się złożyło, że zmieniałem producentów kart na przemian: GF2MX400 > R9000 > GF3Ti200 > R9800Pro > GF7900GT > HD3850. I teraz wypada GF :)

 

Edit: Oczywiście jeśli jednak GTS 250 nie ma większego sensu to złamie zasadę i kupie Radka :)

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu upieram się przy GTS 250 ? Mam dwa powody: racjonalny i nieracjonalny :).

Heh, nie brzmi to... racjonalnie :razz: . Czytam dalej :wink: .

 

Racjonalny: praktycznie we wszystkich testach GTS 250 jest szybszy od HD 4850, często nawet od HD 5750. Co do OC to przecież GTS 250 tez się kręci.

No właśnie w tym jest problem, że się nie kręci. Tzn. kręci się, ale zauważalnie słabiej (3444262[/snapback]

Nieracjonalny: otóż od 2002 roku ta się złożyło, że zmieniałem producentów kart na przemian: GF2MX400 > R9000 > GF3Ti200 > R9800Pro > GF7900GT > HD3850. I teraz wypada GF :)

Oj, nie wiem, czy kupowanie kart wg schematu nie jest gorsze od kupowania wg sympatii do firm... :wink:

 

Oczywiście jeśli jednak GTS 250 nie ma większego sensu to złamie zasadę i kupie Radka :)

Dobrze, że to dopisałeś, bo już miałem zacząć lamentować :lol2: .

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ andrew777

 

PCLab, FrazPC, techPowerUp, benchmark

 

a tu po OC

 

egiełda

 

@ Gi3r3k

 

Wcześniej nie kupowałem wg schematu, tak po prostu wychodziło. A teraz szkoda mi łamać taką ładną wyliczankę :). Ale tak jak napisałem - jak będzie trzeba to złamie zasadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, wg testu na Frazie HD4770 jest lepszy od HD5750, choć to mało prawdopodobne - karta ma co prawda mniejsze taktowanie rdzenia (-50MHz), ale większe pamięci, która dużo daje tym kartom. Przede wszystkim ma więcej SP (640 vs. 720), co załatwia sprawę.

 

Moim zdaniem ten wykres nieźle oddaje rzeczywistość:

 

3444388[/snapback]

Wcześniej nie kupowałem wg schematu, tak po prostu wychodziło. A teraz szkoda mi łamać taką ładną wyliczankę :). Ale tak jak napisałem - jak będzie trzeba to złamie zasadę.

Rozumiem, ale chodziło mi o to, że ta wyliczanka właśnie stała się schematem :wink: , bo traktujesz ją jako argument do zakupu GTS 250 - nieważne, jak jest ważny, ale jest...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśliby tak pójść trochę wyżej i zainteresować się GTX 260 ? Jest to opłacalny interes ? I jeśli tak to jaki GTX 260 jest cichy ? Dość popularny jest ten Palit. Jest on dodatkowo podkręcony i w mojej obudowie się zmieści. Tylko czy warto za niego tyle płacić. I co ważniejsze jak jest z jego głośnością. Te dwa duże wiatraki niby nie powinny kręcić się zbyt szybko, ale nie wiem nic o głośności tego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...