Skocz do zawartości
ziom2123

Głośniki Do 750zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Wybacz ale solo dla mnie to wypełnienie luki pomiędzy glośnikami komputerowymi a kolumnami w kiepskim wydaniu. Bo nie są to ani kolumny ani głośniki komputerowe. Jak cholera starałem się podchodzic do nich mniej krytycznie bo w koncu sprzedajac je bylem stratny na wysylce + cena o 40zł nizsza jak kupilem, ale nie udało się.W porownaniu do 20 letnich hpm-60 ktorych uzywa moj tata to po prostu żałosć czlowieka chwyta i to za 500zł! Poza tym nie mowiłem że logitechy grają lepiej tylko po prostu jako glośniki komputerowe spisują się o niebo lepiej. Po trzecie zestaw np taki:

http://www.dvdsystem.pl/opis.php?towID=4027

http://allegro.pl/item876129723_subwoofer_...go2_kolory.html

+ jakiś wzmacniacz pionka np zalicytować sobie http://allegro.pl/item887284686_pioneer_a_...acz_stereo.html

nie zostawia nic po microlabach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voice kraft. dajesz czadu... tosz to dno równie dobre jak chińskie głośniki które na tamtym rynku są uważane za szczyt technologii... innymi słowy wcale nie lepsze od głośników dedykowanych.

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz lepszy pomysl za taką kase? lepsze to niz bass z logitechow czy creative ktory w moim mniemaniu przebija dno na wylot. A te yamahy graja bardzo fajnie tylko ze moze zabraknac basu. Wiec jak za 300zł znajdziesz cos lepszego daj znac i napisz. Z tym czadem też nie pozostajesz mi dłużny: http://www.pcworld.com/reviews/product/276..._21_system.html

1.5/5 gZ

 

Tak jeszcze w woli ścisłości:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1246939-0.html

Edytowane przez Rafal2!omu$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Yamahy nie są dedykowane pod stereo tylko jako tyły do kina domowego, to raz.

VoiceKraft - bez komentarza.

Kiedys bawilem sie w uzywane wzmacniacze itp. jest o wiele wieksza szansa ze to sie spieprzy, a koszty naprawy takich zabytkow do tanich nie naleza.

 

Wiec podsumowujac, aktywny system monitorow (+sub ewentualnie) to najlepszy wybór dla kolegi, chcesz wydac 500zl ? - Solo7c, Chcesz wydac 1000zl - M-Audio. Chcesz wydac wiecej ? Alesis, Mackie, Behringer itp...

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz lepszy pomysl za taką kase? lepsze to niz bass z logitechow czy creative ktory w moim mniemaniu przebija dno na wylot. A te yamahy graja bardzo fajnie tylko ze moze zabraknac basu. Wiec jak za 300zł znajdziesz cos lepszego daj znac i napisz. Z tym czadem też nie pozostajesz mi dłużny: http://www.pcworld.com/reviews/product/276..._21_system.html

1.5/5 gZ

 

Tak jeszcze w woli ścisłości:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1246939-0.html

a czy ja pisałem o głośnikach yamahy? napisałem o VK który w niczym nie odstaje od takich logów... umca umca i to wszystko co się da z niego wycisnąć...

 

lol jak patrzysz na gwiazdki to ja już wymiękam.

 

neon. to że są jako satelity to nic takiego. głośnik ma dobrze grać, nie ważne gdzie jego miejsce w szeregu

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ogolnie patrzac po tym co napisalem to faktycznie nieciekawie to wyglada. Zestaw był dobierany na zasadzie yamahe sluchalem i bardzo byla fajna tylko ze na zestawie kina z subem jbl, i jestem pewien ze swietnie by sie nadala do stereo. Rownie dobrze mozna powiedziec ze berylowe ushery ktorych seria jest kompletem kina domowego czy JBL seria E się nie sprawdzą w stereo, a jak jest wiadomo. A o subie za 300zł nie mialem pojecia wiec wpisałem w google najlepszy sub do 300zł i padlo na ten. Gwiazdki cóż to tylko uogólniając. Przeczytalem cały przegląd tych glosnikow i wyszło na to że do muzyki i do PC się zbytnio nie nadają. Każdy poleca co lubi. Mi osobiście najlepiej podobają się monitorki i sub, na pierwszy rzut patrze na moc suba, poźniej określam jakość i znajduje między tym kompromis bo lubie słuchać głosno muzyki i nie chciał bym aby były jakieś przesterowania. Co mi wtedy po jakości skoro sprzęt nie wyrabia. Jak ktoś nie ma zbyt wiele na wydanie to musi szukać kompromisu. Tyle ode mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, widzę że sami znawcy audio się wypowiadają, same nic nie warte zestawy proponujecie...

Takie coś:

http://allegro.pl/item885205159_wyprzedaz_...palisander.html

+

Ciekawy wzmacniacz za 400zł i jest naprawdę dobrze ;) I zabija wszystko co podaliście w tym temacie pod względem jakości dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem i piszą inni. W tej cenie spokojnie coś hoopaku wylicytujesz i będziesz mega zadowolony, a nie jakieś plastykowe pierdziawki logitechowe, które mają w ..uj basu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, jednak trochę boli mnie brak gwarancji i ich moc.. Ni potrzeba mi super wypaśnej jakości, bo i tak tego nie zauważe, jedynie dobrą głośność wymagam od głośników :) A Ty sam co myślisz o microlab solo 7c?

 

EDIT: Jeśli oczekuje od tego zestawu głośności + dobrego bassu, no i wytrzymałości do brać logitechi + kartę?

Edytowane przez ziom2123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie głośności każdy ma inne ale według mnie głośności wcale solo 7 nie brakuje, a co do basu hmmm według mnie jak się cicho słucha to po przesiadce z zestawu z subem troszkę brakuje. Ale jak sie słucha ich głośniej to już niczego im nie brak, i potrafią łupnąć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, prawdopodobnie wezmę Microlaby Solo 7C, nie ładuję się we wzmacniacz + kolumny bo, żeby otrzymać głośny zestaw muszę znacznie więcej pieniędzy wyłożyć, bo wzmacniacz i kolumny to z reguły wyższa jakość, która jest mi zbędna.. No i brak gwarancji trochę boli, nie znam się na elektronice, wiec nie miałbym jak naprawić ;/ Warto dokupić do 7C kartę + kable? Gdzie dostanę je najtaniej (głośniki)? Jak grają w odsłuchu? Chodzi mi o głośność ;]

 

PS. mam aktualnie wzmacniacz Unitra Aida AWS 103, ale z nim chyba nie ma co kombinować ;/ Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Ty wiesz jak głośno będziesz mieć z dobrego leciwego wzmaka 2x40W np.?? Jestem pewny że w tym pokoiku to na 70% nie rozkręcisz bo będzie zaaaaaa głośno :D

 

ps. a jakość dźwięku to taki gratis ;)

Edytowane przez Hesos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takkk procaby do Solówek a ja pytam na jaką cholere ? zwykły miedziak z elektronicznego wystarczy nawet nie musi być ofc ...

zawsze lepiej wydac te 5zl i miec spokoj, bo ten sznurek co daja standardowo to chyba nwet miedziany nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dużych głośnościach 45/60 powiedzmy...7C trzęsą flakami (oczywiście w granicach rozsądku bo że wszystko lata też niema co przesadzać) jeśli Cie to satysfakcjonuje...choć nie oto tu chodzi. Mają naprawde dobry wykop, fakt że jak słuchamy cicho no to niema tego co z subwooferem, ale jak je dobrze wygrzejesz (kilkadziesiąt godzin grania-około 100) to przyzwyczaisz się do naturalności a nie do sztucznej efektywności suba, bo tak są one strojone, na max efektywność a nie jakość ;)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie microlaby zawsze można bez straty odsprzedać i nie powinno być problemu ze znalezieniem kupca.

Ja jednak jestem zwolennikiem wzmaka i kolumn. Za nieco ponad 500zł udało mi się poskładać zestaw, który bije solo jakością i maksymalną głośnością dźwięku. A Yamacha dająca ponad 100W na kanał daje nadzieje na znaczną rozbudowę zestawu jak obecny mi się znudzi.

I tu ważna rzecz.. jeśli uda się kupić sprzęt stary, ale zadbany, to będzie on służył długo i bezawaryjnie, w przeciwieństwie do współczesnych chińskich zabawek. Zwłaszcza, ze kiedyś nie dbano aż tak o marketing, nie żyłowano sprzętu i nie pisano mocy na wyrost.

 

Odnośnie nagłośnienia na imprezy.. jeśli to mają być głośne, niezniszczalne kolumny za niedużą cenę, zainteresuj się Altusami 110 lub wyższymi.. Może nie gra to cudownie, ale z pewnością ma kopa i dużo bassu. Dołożysz do tego jakiegoś Denona czy Yamahe z mocą przynajmniej 80W na kanał i masz zestaw prawie jak estradowy. I w dodatku jest szansa zmieścić się w pierwotnym budżecie 750zł.

 

Odnośnie karty.. jeśli ma działać pod Win7, to jakoś bardziej ufam kartom Asusa. W tej firmie znacznie szybciej i lepiej radzą sobie ze sterownikami niż u Creativa, gdzie wciąż zdarzają sie problemy z niektórymi kartami pod Win7.

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie microlaby zawsze można bez straty odsprzedać i nie powinno być problemu ze znalezieniem kupca.

Ja jednak jestem zwolennikiem wzmaka i kolumn. Za nieco ponad 500zł udało mi się poskładać zestaw, który bije solo jakością i maksymalną głośnością dźwięku. A Yamacha dająca ponad 100W na kanał daje nadzieje na znaczną rozbudowę zestawu jak obecny mi się znudzi.

I tu ważna rzecz.. jeśli uda się kupić sprzęt stary, ale zadbany, to będzie on służył długo i bezawaryjnie, w przeciwieństwie do współczesnych chińskich zabawek. Zwłaszcza, ze kiedyś nie dbano aż tak o marketing, nie żyłowano sprzętu i nie pisano mocy na wyrost.

 

Odnośnie nagłośnienia na imprezy.. jeśli to mają być głośne, niezniszczalne kolumny za niedużą cenę, zainteresuj się Altusami 110 lub wyższymi.. Może nie gra to cudownie, ale z pewnością ma kopa i dużo bassu. Dołożysz do tego jakiegoś Denona czy Yamahe z mocą przynajmniej 80W na kanał i masz zestaw prawie jak estradowy. I w dodatku jest szansa zmieścić się w pierwotnym budżecie 750zł.

 

Odnośnie karty.. jeśli ma działać pod Win7, to jakoś bardziej ufam kartom Asusa. W tej firmie znacznie szybciej i lepiej radzą sobie ze sterownikami niż u Creativa, gdzie wciąż zdarzają sie problemy z niektórymi kartami pod Win7.

Wow, dzięki za długą i wyczerpującą odpowiedź :) Naprawdę wielkie dzięki. Kolumny na 95% wezmę te: Tonsil Scherzo 350, tylko teraz jaki wzmacniacz dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym pierdzieleniem o radzeniu sobie lepiej ze sterami przez asusa można sobie między bajki włożyć ;) + nie porównuj wzmaka yamahy który ma pobór ze ściany ponad 400W do tego wzmacniacza popierdółki co jest wstawiony w solo bo to niema najmniejszego sensu chyba, że jako uzmysłowienie posiadaczom Solo7c jak się dali wydymać tylko dlatego, że nie chcieli się bawić z klockami i kablami to wtedy jak najbardziej ma sens i się zgadzam :twisted:

 

trochę te kolumny za mocne do twojego pokoju

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...