Skocz do zawartości
Marek868

Jaką Cichą Kartę Nvidia Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nV ? Fanboy ? zalosne

Napisz wiecej wymagan itp A jak cicha to szukaj jakiegos pasywa. A ogolnie to zgadzam sie z andrew, lepiej 4850 i latwiej znalezc jakiegos cichacza.

komentarze zachowaj dla siebie

 

chcę nvidie ponieważ nie ma problemów ze sterownikami pod linuxem

 

jakie można mieć jeszcze wymagania? oczywistym jest, że nie chcę wyrzucić pieniądze w błoto

Edytowane przez Marek868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stereotyp. Jak zawsze. Poczytaj i zobaczysz ze od dawna juz nie ma tego problemu w nowych kartach.

 

Jak to jakie ? Grasz ? Projektujesz ? 2d ? 3d ? Ma byc cicha w 2 czy 3d czy ogolnie ? A moze tylko do filmow w hd...

niestety nie stereotyp, od starej x600, przez integre 3200, a na wspaniałym 4770 skończywszy zawsze są problemy

nie w tym tkwi mój problem

 

ogólnie karta ma być cichutka, czasami chcę pograć pod windą, normalnie pracuje pod linuxem, oglądam też filmy w hd

Edytowane przez Marek868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może TwinTech GTS250 AC TwinTurbo XT?

 

Czemu nV ? Fanboy ? zalosne

no comment...

 

gustujących w pepsi zamiast coca-coli mówisz to samo?

 

EDIT:

Gi3r3k był szybszy :D

Edytowane przez boris_dime

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gustujących w pepsi zamiast coca-coli mówisz to samo?

Wiesz, kart graficznych się nie pije... To nie kwestia gustu ani smaku. Reakcja Prologa była trochę ostra, ale również jestem przeciwny sympatyzowaniu z jakąkolwiek firmą, w sensie przekładania jej produktów nad produkty konkurencji. To JEST żałosne...

 

Autor stwierdził, że miał HD4770 i się zawiódł. Oczywiście być może kłamie, ale to jego sprawa. Jak napisałem, kupno GTS 250 nie jest czymś złym - bo argument, że to kotlet, nie jest zbytnio wyrafinowany...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorowo tak. Z tym, że elektronika może grać.

co to znaczy elektronika może grać?

 

nie kłamię, 4770 pod linuxem to porażka, na dodatek wspaniały 4770 formula od asusa to dosłownie suszarka.

 

gts 250 - to zaproponujcie coś innego, ciche 260 w jakich cenach oscyluje ? 700zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do wolnego wyboru i jeśli chce kartę nVidia, to polećcie kartę nVidia. Zarzucanie komuś bycia fanboyem i kłamstwa jest co najmniej mało eleganckie Panowie. Marek868 wie czego chce i chwała mu za to. Nigdzie nie pisze, że trzeba mu najwydajniejszej karty, tylko najcichszej za tę kasę.

 

Ale do rzeczy - jeśli nie grasz w kosmicznych rozdzielczościach może ta:

 

http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-n98tsl-1gi.html

 

albo jeśli skusisz się na Radka:

 

http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-r485mc-1gh.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do wolnego wyboru i jeśli chce kartę nVidia, to polećcie kartę nVidia. Zarzucanie komuś bycia fanboyem i kłamstwa jest co najmniej mało eleganckie Panowie. Marek868 wie czego chce i chwała mu za to.

Jeśli chodzi o kłamstwo... Cóż, to jest internet i trzeba coś takiego zakładać. Też mogę sobie napisać, że miałem GTX 295 i byłem zawiedziony... Co z tego, że to nieprawda, nikt tego nie zweryfikuje, zwłaszcza, jeśli się nie podaje konkretów.

 

Marek868 wie czego chce i chwała mu za to.

...? Chwała za to, że kupuje wbrew naszym wołaniom, by nie patrzył na markę...?

 

Co do Twoich propozycji... Zerknij na cenę tego 9800GT w sklepach. Kompletnie nieopłacalna karta.

 

Do tego procesora (X2 6000+) najlepszy byłby 9800GT + Accelero S1 rev. 2, GTS 250 to przerost formy nad treścią. Albo używany 8800GT.

 

A najlepiej byś zrobił kupując tę kartę:

 

9600GT + Accelero S1

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich propozycji... Zerknij na cenę tego 9800GT w sklepach. Kompletnie nieopłacalna karta.

Oczywiście że nie jest zbyt opłacalna, ale w budżecie się mieści a o to chodzi. Założyciel wątku wcale nie pisze, że ma być jak najwydajniejsza za tę kasę, tylko że ma być jak najcichsza.

Ok, dla młodzieży szkolnej i studentów przelicznik wydajność/złotówka pewnie jest kluczowy, dla mnie nie, dla Marka868 może też nie, więc niech wybierze którąś z wymienionych w wątku kart i po sprawie :-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu porażka - na Phoronix-e wysoko go ocenili :rolleyes:

 

AD hałasu

Poszukaj postów kater-a tu albo na PCL. On (jak kilku przed nim) wrzucił na HD4770 Accelero S1 rev.2 - trzeba robić moda (przyciąć lub podgiąć część finów - tak o jakiś 1 cm) po takim modzie masz cisze jak makiem zasiał. No chyba, że będziesz miał świerszcza (elektronika) to już nic nie poradzisz poza wymianą grafiki ;)

 

PS

na PCL temat brzmi Radeon HD4770 i AC Accelero S1 Rev. 2, A bydziesz ty mi tu cicho?!

 

I wszystko w tym temacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcichszy to jest GT240 od Gainwarda i ma reg obrotów czego nie ma w Palicie. Potem Leadtek GT240 i HIS GT240 obydwie mają referencyjnie chłodzenie AC Accelero L2Pro. Najlepsze jest to ze te karty sa bez dodatkowego zasilania i w idle to 32C , stres 68C

Karty te nie piszczą .

 

Swojego Gainwarda 585/1800 jednym kliknieciem puscilem na 650/2000 śmiga aż miło

 

GTS250 to od Twintech'a tam masz w referencie AC Accelero twin turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Jak masz w miarę przewiewną obudowę to wybrał bym to, co ci już ktoś polecił :

post-174386-1263724802_thumb.jpg

Cichszej karty na pewno nie znajdziesz, a gdyby się kiedyś zaczęła przegrzewać to zawsze można doczepić jakiś cichy wentylator albo dwa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu porażka - na Phoronix-e wysoko go ocenili :rolleyes:

 

AD hałasu

Poszukaj postów kater-a tu albo na PCL. On (jak kilku przed nim) wrzucił na HD4770 Accelero S1 rev.2 - trzeba robić moda (przyciąć lub podgiąć część finów - tak o jakiś 1 cm) po takim modzie masz cisze jak makiem zasiał. No chyba, że będziesz miał świerszcza (elektronika) to już nic nie poradzisz poza wymianą grafiki ;)

 

PS

na PCL temat brzmi Radeon HD4770 i AC Accelero S1 Rev. 2, A bydziesz ty mi tu cicho?!

 

I wszystko w tym temacie :P

Akurat Accelero S1 ja sam wcisnalem na 4770,wiec na pclola nie trzeba wchodzic,zeby sie o tym dowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny post, twórca chyba też jest genialny, nie jak mi ten post nie pomaga

 

na własnej skórze przekonałem się o sterownikach ati, więcej próbować nie zamierzam

 

a co z gwarancją, gdy samemu się wymienia chłodzenie?

 

więc mówicie, że pozostaje mi

9800 GT Silent

GTS250 TwinTurbo

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym Ci nie pomaga??aż tak ograniczony jesteś??Twórca chciał Ci tylko dać do zrozumienia,że taki radek z Accelero jest idealnym rozwiązaniem.Ale jak Tobie sterowniki od Amd nie pasują,to już inna sprawa.

A z tych dwóch co podałeś,to GTS,bo płacenie za 9800 taką kasę,to porażka.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mój post był skierowany do Ciebie, widać kto jest ograniczony

używałeś ati pod linuxem? to spróbuj, X niemiłosiernie przycinają, każde otwarcie/minimalizacja okna to porażka, system traci na stabilności, do tego ten model - formula - wcale nie okazał się cichy

nie interesuje mnie, że sam wcisnąłeś się na 4770

 

na samym początku napisałem że szukam nvidia, a co post każdy wspomina o ati

 

wybaczcie mi, ale gdzie ja trafiłem? flame.pl ?

 

to już chyba wszystko co można od Was wyciągnąć

 

dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

No i masz rację. Wszyscy ci tu ati wciskają, a wyraźnie napisałeś że chcesz nvidie..... tu chyba po prostu nvidi nie lubią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mój post był skierowany do Ciebie, widać kto jest ograniczony

używałeś ati pod linuxem? to spróbuj, X niemiłosiernie przycinają, każde otwarcie/minimalizacja okna to porażka, system traci na stabilności, do tego ten model - formula - wcale nie okazał się cichy

nie interesuje mnie, że sam wcisnąłeś się na 4770

 

na samym początku napisałem że szukam nvidia, a co post każdy wspomina o ati

 

wybaczcie mi, ale gdzie ja trafiłem? flame.pl ?

 

to już chyba wszystko co można od Was wyciągnąć

 

dziękuje i pozdrawiam

Dziękujemy i pozdrawiamy.

Ps.Akurat w tej chwili piszę z kompa na linuksie i z grafą Ati.

Ludzie polecają to co jest wydajniejsze,a zarazem w lepszej cenie.

Jak Wam się nie podoba,to jazda na pclol.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...