Skocz do zawartości
adam8

Geforce GTS 250

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio często pojawiają się tematy dotyczące tej karty więc zakładam temat zbiorczy. Tematy po prostu włączam, z góry przepraszam za ewentualną nieczytelność.

Jak zawsze chętnie oddam pierwszy post chętnym na poprowadzenie tematu, nagroda przewidywana.

Rikki

 

Witajcie,

 

Od około roku używałem karty graficznej Asus EN9800GT Matrix, ale na monitorze zaczęły pokazywać sie artefakty nawet w biosie więc podłaczyłem moją stara kartę 8500GT a tamtą dałem na gwarancję. Niestety nie została naprawiona tylko wymieniona na ASUS ENGTS250 (nie wersja DK). Ale problem się pojawia gdy podłączam tą kartę do komputera. Po podłączeniu jej do płyty, podłaczeniu dodatkowego zasilania gdy uruchamiam komputer slyszę podobne piski jak wydaje komputer gdy jest problem z kośćmi pamięci a komputer się nie włącza. Nie wiem w czym jest problem. proszę o pomoc.

 

Mój komp:

Płyta główna: Asus M2V K8T890

Procesor: AMD Athlon x2 64 5200+

Pamięć: 2GB KINGSTON 800Mhz

Zasilacz: Modecom Premium 500W

Karta Graficzna: Asus EN8500GT---> EN9800gt Matrix a teraz ENGTS250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wiatraki chodzą. Od karty graficznej też. Jeśli nie podłącze zasilania do karty graficznej karta wydaje ciągły głośny pisk. Możliwe że to przez to nie uruchamia się że na pudełku od karty jest napisane ze potrzebuje 24A na 12V, a ja mam w zasilaczu 14A i 13A?

Edytowane przez adam8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual od płyty masz ?

 

Bo może sygnały te oznaczają problemy z czym innym .

 

Teoretycznie zasilacz powinien dostarczyć karcie te 24A , ma 2 linie i razem powinno być 27 A .

 

Poodłączaj wszystko oprócz karty , procka , płyty i ramu ( jak masz kilka kości ram to zostaw tylko 1 ) .

 

Sprawdź czy komp wstanie , potem podłącz HDD i zobacz jeszcze raz .

 

Ze specyfikacji wynika że łączne obciążenie linii + 5 V i +3,3 V to 160 W , a linii 12 V to 320 W .

 

Te 27 A przy wymaganiach 24A dla samej tylko karty to może być za mało , mimo że zasilacz nie jest najgorszy - Premium to Feel III , a te są trochę lepsze od Feel I/II .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam kłopocik. Kupiłem okazyjnie na allegro asusa gts250 dk top. Schody zaczynają się po włączeniu testu stabilności w FURMARKU. Po ok 200 sek. temperatura na karcie dochodzi do 95 C i rośnie :twisted2: Oczywiście wiatrak na grafice kręci się z max prędkością. Obniżyłem zegary do standardowych dla asusa gts250 dk, czyli:

rdzeń 775 -> 740

ram 2360 -> 2200

shaderów nie pamiętam

Dodatkowo w ściance bocznej obudowy nad kartą grafiki zainstalowałem 12 cm wiatrak wyciągający (jakiś AC, dmuchającego akurat w domu nie miałem) i to samo. KUPA KUPA KUPA, 95 C i rośnie :angry:

Obudowa nie jest może z górnej półki, ale sharkoon rebel 9 powinien zapewniać dobrą wentylację. Macie jakiś pomysł? Czy ktoś z was ma takiego asusa i mógłby zapuścić furmarka celem sprawdzenia? W gierce (medieval2: totalwar, mod third age) jest niby OK, fraps pokazuje przez cały czas 50-75 klatek, a temp 60-70 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodzeniu jest kilka drobin kurzu, ale nie poważnego. Sugerujesz zdjęcie chłodzenia i ponowne przesmarowanie?

U kumpla na 8800 gts furmark daje jedynie stabilne 80 C

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mysle że należy zdjąć chłodzenie, oczyścić gpu i podstawe chłodzenia alkoholem, dać nową pastę typu AS5 i skręcić wszystko zważając na to czy docisk jest mocny. Nie wiem jak rozwiązane jest chłodzenie w tym modelu, ale jeśli są heatpipe to zwroc uwagę czy nie są zagięte uszkodzone etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam mieszane uczucia, bo na tą kartę jest jeszcze kilka dni gwarancji rozruchowej. Jakby co karta wygląda tak. Heatpipey ma, wyglądają elegancko, ale przyjrzę się im jeszcze raz. Jak nie ma plomb, to skuszę się na wymianę pasty, bo to nic trudnego. Zaproponujesz jakiś konkretny produkt? Myślałem właśnie o zaproponowanej Arctic Silver V, Zalman ZM-STG1 (łatwość nakładania, ale podobno po 4-5 miesiącach wysycha) lub OCZ Freeze (podobno lepsza od AS5).

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie i karta działa bez problemów. Więc to musi być problem z moim komputerem, tylko nie wiem z czym dokładniej.

 

Zrobiłem tak jak mówiłeś ale nic nie dało. Mam Bios AMI, gdzieś w necie znalazłem komunikaty tego biosu i z tego wynika że nie wykrywa karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że to przez moją płytę główną... Jedną kartę graficzną trawi innej już nie. Dla ciekawostki powiem że Asus ENGTS250, Zotac 9800GT nie chodzą ale za to GTS250 Gainwarda albo Zotac GT240 już śmigają bez problemu. Wiecie może od czego to zależy? Może coś z płytą jest nie tak? Dodam że ten gainward ma 2 połączenia z zasilaczem ( 2* 6-pin) a asus tylko jedno. Może płyta nie dostarcza tyle napięcia do karty ile powinna.

 

No i pytanie z drugiej beczki. Jeśli jednak to wina płyty głównej a miałem gwarancję na 2 lata ze sklepu +1 od Asusa to jeśli mi się skończyła sklepowa ale trwa nadal asusowska to mogę ubiegać sie o naprawę karty przez firmę Asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miałem gwarancję na 2 lata ze sklepu +1 od Asusa to jeśli mi się skończyła sklepowa ale trwa nadal asusowska to mogę ubiegać sie o naprawę karty przez firmę Asus?

Że coo ? od kiedy asus daje na płyty GP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem ostatnio kartę Twintecha GTS 250 (wersja z jednym wentylem, bez Heat Pipe), karta okropnie hałasuje do momentu ładowania Windows. Wentyl przez kilkanaście sekund pracuje za 100% swojej mocy. Potem przechodzi do trybu 2D na 27% i jest ok.

 

Zastanawiam się czy mógłbym zmniejszyć napięcie w wentylatorze i zmniejszyć obroty - komp dla dziewczyny, nie będzie katowany i podkręcany.

 

Regulatory obrotów Fan Mate mają wtyczki 3 pinowe, zaś w wentylatorze z twintecha są 4 piny... więc chyba to rozwiązanie odpada?

 

Z wentyla wychodzą 4 kable:

1 - czarny (to chyba GND?)

2 - zółty (chyba 12V?)

3 - zielony (nie wiem co to)

4 - niebieski (nie wiem co to)

 

Czy gdybym któryś z nich odczepił to coś by to dało? jak zmniejszyć napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić czy w obciążeniu na stałe powiedzmy 5V wentyl na karcie wyrabia. Spróbował bym podłączyć tak, żeby się 2 pierwsze zgadzały 3 i 4 to pewnie odczyt albo regulacja obrotów - coś w stylu tych wentylków na boxowych procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę to musiał przetestować. Przyszło mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie. Gdybym kupił przedłużkę 4 pinową (30 cm) i wpiął wentyl z Twintecha do płyty głownej pod SYS FAN1, jest tam regulacja z Biosu. Wtedy wiatrak na karcie kręcił by się w zależności od temp w obudowie... Czy to bezpieczne dla grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie działać, bo to nie chodzi o wycie w windzie tylko o to zanim winda wystartuje - post 1. W windzie jest cichutko. Pozostaje podłączyć gdzieś poza kartę i sprawdzić czy się nie przegrzewa w stresie, albo wstawić system który szybciej startuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Okazją okazał się poserwisowy egzemplarz, więc nie sądzę, żeby w serwisie asusa źle nałożyli pastę lub nie dali jej w ogóle. Z drugiej strony wszystko mogło się zdarzyć. Odesłałem do sprzedawcy celem naprawy gwarancyjnej. Zobaczymy co będzie.

Napisałem maila do drugiego z allegrowiczów, który zakupił taką kartę na tej samej aukcji. U niego w furmarku jest 91-93 C. Moim zdaniem to trochę dużo, ale przynajmniej nie rośnie jeszcze wyżej jak u mnie. Z tymi kartami zdecydowanie coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Znajomy zapędził się z aktualizacją biosa w swojej karcie i spartolił sprawę. Zapodał dziwny bios nie archiwizując starego i wywala mu teraz krzaki.

Problem dotyczy karty: ASUS GTS250 1024MB 256bit PCI-E, P/N: -A34, Adapter: GeForce GTS 250 (10DE,0615,1043,82FB) H:--:NRM B:01,PCI,D:00,F:00

Szukam osoby, która posiada takową kartę, jest w stanie zgrać z niej bios i podesłać via mail (murdoc75@o2.pl).

 

Z góry dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj kartę Gainward GTS 250 512MB DDR3 i mam pytanie bo posiada ona 2 wtyczki do zasilania. Mój zasilacz ma tylko 1 wtyczkę dlatego jako 2 użyłem przejściówki dołączonej do kompletu. Moje pytanie polega na tym, czy jest jakaś różnica przy tej dodatkowej jakie molexy podłączam, czy lepiej żeby były 2 inne tzn. jeden z jednej wiązki drugi z drugiej, bo teraz podłączyłem poprostu oba z jednej wiązki.

 

 

Na początku chciałem kupić wersję Asusa ale dużo czytałem, że są głośne a dodatkowo z tymi biosami są duże kłopoty, tak jak kolega pisał wyżej, dlatego wziąłem Gaiwarda i powiem że bardzo dobry wybór, jest cichy dla mojego zestawu dlatego jestem zadowolony :)

 

Na stronie Asusa w pomocy techniczej jest forum oficjalne asusa i tam jest dużo biosów i opisane jak ratować kartę, ale trzeba wejść poprzez wersje angielską witryny bo na polskiej raczej kiepsko.

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy. Tzn. teoretycznie jest bo gdybyś z 2óch różnych linii zapodał to pojedyncza byłaby mniej obciążona. Ale bez przesady bez problemu będzie chodzić tak jak masz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...