Skocz do zawartości
adam8

Geforce GTS 250

Rekomendowane odpowiedzi

Aaaa.... to nie jest turbinka tylko zwykle smigielko z normalnego wentylatorka.

Idz do sklepu i kup wentylator o srednicy takiej jaka jest srednica tego uszkodzonego wirniczka.

Stary wirniczek wyciagnij zdejmujac od spodu zawleczke z osi.

Zawleczka bedzie pod nalepka i gumowa zaslepka.

Wez ten uszkodzony wirniczek i idz z nim do sklepu.

Przymierz to do nowego wentylatorka i kup.

W domu zdemontuj nowy wirniczek i zaloz w miejsce zepsutego do karty i bedzie :gitarzysta: :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem. Miałem akurat w domu taki cooler, tzn, ma o kilka mm mniejsze skrzydła i jest ich mniej. Będzie duża różnica w wydajności. W stresie temp. karty sięga 63*C. Nie jest za wysoka? Ale co najważniejsze jest cichsza niż po zakupie i nie hałasuje tak przy 100%. A i jeszcze jedmo, czy te śmigiełko ma prawo wypaść? To chyba już wszystko. Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, więc kupuję sobie gts 250. Wybrałem go zamiast HD 4850, gdyż po prostu gram w gry robione pod nią bardziej (gta IV, crysisy, bioshock, lost planet, wiedźmin itd.). Do tego lepiej wymuszają AA, na radku ciągle mi się resetują ustawienia.

 

Postawiłem na MSI gts 250 TwinFrozr. Czy to dobry wybór? Ciche chłodzenie?

 

I jeszcze jedna sprawa. Fatalne sterowniki od nv pod Sevena. Może ktoś potwierdzić/zdementować?

 

Cytat

Windows 7

 

* żenująco wysokie obciążenie CPU przez sterowniki , dotyczy to większości gier

* usunięty problem znikających krzewów i drzew w trybie dx10 z AA

* połowicznie poprawione skalowanie obrazu w sterownikach powyżej 186.18, w pełni działające(brak problemu z wracaniem ustawienia w control panelu), skalowanie poprawione dopiero od serii 196.xx

* źle działające zarządzanie energii

Aero powoduje, że tryb 3d włącza się praktycznie zawsze, jeżeli robimy cokolwiek pod pulpitem(przeglądanie folderów etc.). Odtwarzanie plików video nie włącza trybu 3d, dopóki go nie przewiniemy raz lub dwa, po tym zabiegu karta przechodzi w permanentny tryb 3d i dopiero po wyłączeniu odtwarzania wraca tryb 2d.

* niedziałające ustawienia gammy , jasności, kontrastu itp. w grach

Ustawienia po wejściu do gry resetują się w sterowniku. Jedynie w grach opartych na silniku UE3.0 nie ma tego problemu. Te same ustawienia mają także wpływ na jasność, kontrast itp. odtwarzanego pliku video w trybie renderowania EVR(standardowy dla Vista/Win7) , VMR7/VMR9 oraz Haali.

* bardzo duże problemy z wydajnością oraz płynnością w Mirror's Ede z włączonym PhysX + AA , które praktycznie uniemożliwiają granie

* wyraźna optymalizacja wydajności PhysX w Mirror's Edge(bez AA)

* mocny spadek wydajności sterowników z Cuda 2.3 i 3.0 w Batman: Arkham Asylum

* bardzo kiepska wydajność w Bioshock z AA

* poprawiona płynność w Colin McRae Dirt 2 z włączonym antyaliasingiem

 

 

Podsumowanie

Zawsze mocną stroną sterowników Nvidii były sterowniki dedykowane dla Windowsa XP, niestety od dłuższego czasu widać tendencję do pogarszania jakości sterowników nawet pod XPka. Piętą achillesową sterowników dla Windowsa Vista/7 zawsze było wysokie obciążenie procesora oraz problemy z zarządzaniem energii. Odnośnie pierwszej kwestii, niestety poprawa nie następuje i wraz z nowymi sterownikami obciążenie w niektórych grach wyraźnie wzrasta. Jedyną mocną stroną sterowników Forceware jest ich elastyczność i możliwość wymuszania AF, AA ,V-sync , Ambient Occlusion oraz oddzielne profile dla każdej aplikacji. Obraz przedstawiany w kwestii jakości sterowników Forceware jest często przekłamany i nie jest tak różowo, jak niektórzy myślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widze problemow z sterownikami, ale tutaj fachowiej wypowie sie Sideband.

Wystarczy sciagac aktualne sterowniki i wszystko bedzie dobrze.

Chlodzenie karty wyglada ciekawie i przy nisko-srednich obrotach wentylatorkow powinno byc cicho.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na MSI gts 250 TwinFrozr.

 

Cytat

 

 

Jak już będziesz miał to podziel się wrażeniami. Napisz jak sprawuje się chłodzenie, czy jest głośnie i czy karta posiada tryb 2D tzn. czy obniża się taktowanie w spoczynku, podczas oglądania filmów, przeglądania internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie grafa 250 gts gainwarda ma na pokładzie dwa gniazda po sześc pinów a w zestawie dali przejściówkę dwa moleksy na sześcio pinowe wtyczkę .Mam dylemat czy podłączać jedne gniazdo czy dwa .Pilnie proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nową grafikę - gf gts 250 1gb od msi. Niestety coś jest nie tak. Obraz w grach się pogorszył znacznie. W gta IV i MW2 wyraźnie widać postrzępione linie. Na radku HD 3850 tak nie było. Teraz piksele jakby skaczą. Wszystko na maxa w panelu nV nic nie daje. Próbowałem z włączoną i wyłączoną synchronizacją. Jakość filmów też się pogorszyła... Stare stery driver cleanerem wyczyszczone.

 

 

Mam odsyłać grafikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz Ci pozostaje...

Musialbys <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> karte i sprawdzic na innym komputerze.

Calkiem mozliwe, ze u Ciebie bedzie zle a u kolegi bedzie dobrze.

Wystarczy, ze Twoj zasilacz daje zle filtrowane napiecie 12 volt i juz moga byc cuda na ekranie.

 

Zrob tescik w occt jako power supply na 20 minut i pokaz wszystkie logi jakie sie wygeneruja po tescie.

Zobaczymy na wykresach jaka jest kondycja plyty i zasilacza.

 

http://www.ocbase.com/download.php?fileext=zip

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... 12 volt za wysoko troszke, ale pod obciazeniem jest dobrze.

5 volt w ogole nie widzi...

Trzeba bedzie zrobic pomiar napiec voltomierzem w czasie spoczynku i obciazenia.

Sprawdz karte jeszcze w innym komputerze.

Jak masz drugi slot pci-e to zamontuj tam karte i uruchom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szokooko napięcia mierz miernikiem. Wepnij się pod molexa. Jedną końcówkę pod czarny przewód, drugą pod czerwony albo żółty (już nie pamiętam który to 12V a który 5V) i wówczas mierz. Bo programy potrafią ściemniać ;) Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by to było przez zasilacz. O ile w MW2 po formacie jest ładniej niż przed (chociaż nadal brzydziej niż na HD 2850) to w gta IV nadal paskudnie, do tego tnie się gra.

 

 

Ech żałuję teraz, że kupiłem geforca... w ogóle po co ja zmieniałem. Tylko problemów sobie narobiłem i kasę straciłem.

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziles karte u kolegi ?

Przekladales karte do innego slotu pci-e na Swojej plycie ?

Wykonales pomiary napiec zasilacza voltomierzem ?

Gpu-z poprawnie wyswietla nazwe karty oraz taktowania, bios i predkosc pci-e ?

Napisz do sklepu gdzie kupowales karte i spytaj ile bedzie trwac sprawdzenie karty na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u kogo sprawdzić (nikt ze znajomych nie ma lepszego zasilacza).

Nie mam drugiego slotu pcie.

Kupiłem dzisiaj nowy zasilczacz chiefteca - może to stary modecom fell 400w sprawiał problemy? Dzisiaj podłącze i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miales starego Feela 400 to nawet dobrze, ze kupiles chiefteca.

Przynajmniej strona zasilajaca bedzie solidna i ewentualne dalsze problemy beda gdzie indziej wystepowac choc nie powinny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo stabilnie teraz jest. Ta grafa... przyzwyczaiłem się. I nie jest już tak źle. Tyle, że karta w grach strasznie głośna jest. Mam msi afterburner, jak toto ustawić profile, by było cicho? Na niskim temp. mi nie zależy i buda dobrze wentylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy poprawa jest ?

Uruchom msi afterburner jako monitoring i zagraj w cos.

Niech monitoring jest wlaczony na pulpicie.

Po 10 minutach wyjdz z gry i zrob fotke tabelki afterburnera z monitoringu i pokaz na forum.

Zobaczymy jak zachowuje sie chlodzenie karty OK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam sobie kartę gts 250 twin frozr od MSI. Na karcie oprócz wejścia 6pinowebo jest jeszcze jakieś SPDIF 2 pinowe. Karta bez tego działa, ale w instrukcji każą to podłączyć. Co to jest w ogóle? na opakowaniu jest napisane energy fyll connect.

 

 

 

W instrukcji mam tak:

 

 

Use the compliant SPDIF Internal cable to connect both the SPDIF connectors on the VGA card and your mainboard. Make sure to plug the orange cable to the GND-pin and the black one to the SPDIF-pin on the mainboard; and plug the other end (2pin white connector) of the cable to the SPDIF connector to the VGA card. Note that wrong instalation may cause the damage to the VGA card.

 

 

 

 

Podłączyłem tą wejściówkę pod kartę i mi 2 pinówki zostały. Podpiąłem je jak mi pasowało do płyty głównej. Wątpię bym zrobił to poprawnie, ale jednak komp działa. O co w tym chodzi i gdzie, co i jak podłączyć?

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

moje mobo:

Dołączona grafika

Edytowane przez szokooko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, bo trapi mnie to 8- pinowe zasilanie, bo na jednym forum napisali, że mój chif nie da rady z zasilaniem kart z 8-pinowym złączem. I czy jak ma 8pinowe złącze zamiast 6-pinowego to znaczy, że pobiera więcej prądu, i potrzebuje mocniejszego zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem ilość pinów nie ma znaczenia jeżeli chodzi o pobór prądu i może być tak, że 2 karty o tym samym poborze i będą różniły się wtyką zasilania. Poza tym to GTS250 i takty z tego co widzę ma normalne więc nie może pobierać więcej niż normalny GTS, a ten ma normalnie 6 pinowe gniazdo zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie powinno się pojawiać ;)

 

Nawet producent podaje jako wymaganie 450W zasilacz ;) A jest to i tak wartość zawyżona tak jak to że karta bierze 150W :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...