Skocz do zawartości
adam8

Geforce GTS 250

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam już kartę, jeszcze nie podpiętą, bo czekam na kabelek molex na 6 pin, ale producent podaje minimum 450W zasilacz i 24A na 12V. I te ampery to są zsumowane z dwuch linii +12V, czy pojedyńcza linia musi zawierać tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być z 2óch linii, bo inaczej to nie wiem jaka 450 poza VX-450 od corsair, gdzie ma po prostu tylko jedną linię i 32A, miała by tyle na pojedynczej ;) Szef będzie miał chyba łącznie 29A na 12stce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam palce pchasz ? :lol2:

Na sekcji zasilania jest chlodzenie ?

Z reszta i tak bedzie bardzo goraco na tylnej czesci karty w miejscu tranzystorow sekcji zasilania.

To jest normalne, gdy karta jest obciazona.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja palce pcham wszędzie, bo po to mam obudowę otwartą na biurku. Tempy sprawdzam sam, a nie jakieś zafajdane programy. Tylko bałem się z początku o kondensatory, bo jak dochodzi do 80 stopni, to by doszło do 105 i po karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem posiadam płytę asus m2v i kupiłem asus gts 250 dh glaciator franksit i gdy ją podłączam płyta główna wariuje nawet na zasilaczu chieftec 550w. oddałem płytę do naprawy jednak asus odesłał ich z powrotem i powiedział że płyta jest w pełni sprawna. Jak myślicie czemu to wszystko nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś kartę graficzną na innym komputerze czy jest na pewno sprawna? Jeżeli jednak tak i grafika jest ok to po prostu możliwe że mobas gryzie się z grafiką, czasami pomaga na to update BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś kartę graficzną na innym komputerze czy jest na pewno sprawna? Jeżeli jednak tak i grafika jest ok to po prostu możliwe że mobas gryzie się z grafiką, czasami pomaga na to update BIOS.

 

Karta jest sprawna a w serwisie mi powiedzieli że ta karta jest niekompatybilna. czy to możliwe???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak możliwe jest że ta grafika gryzie się z Twoją płytą główna i jest co jest. Jak już pisałem czasami nowszy BIOS do płyty głównej załatwia sprawę w takich przypadkach.

 

Edit:

Zwłaszcza że mobas na Via. Więc karty z pci-e 2.0 mogą się tak zachowywać. Chociaż przykładowo ja na p5vd2-mx odpalałem bez problemu swojego gainwarda 9800GT. Także masz po prostu pecha. Możesz też poszukać BIOS do grafiki, może jest rozszerzający jej kompatybilność.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak możliwe jest że ta grafika gryzie się z Twoją płytą główna i jest co jest. Jak już pisałem czasami nowszy BIOS do płyty głównej załatwia sprawę w takich przypadkach.

 

Edit:

Zwłaszcza że mobas na Via. Więc karty z pci-e 2.0 mogą się tak zachowywać. Chociaż przykładowo ja na p5vd2-mx odpalałem bez problemu swojego gainwarda 9800GT. Także masz po prostu pecha. Możesz też poszukać BIOS do grafiki, może jest rozszerzający jej kompatybilność.

 

Jednak po testach płyty głównej okazało się, że to wina płyty głównej i nie da się tego poprawić i teraz mam pytanie na jakiej w miarę taniej płycie ona działa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam set taki jak w podpisie. Mój problem polega na tym, że jak gram w MW2 (w innych grach jest normalnie) na jakichkolwiek detalach (na niższych może mniej) gra działa tak jakby karta była za słaba (szczególnie jeśli ma do wyświetlenia w tej grze dużo małych obiektów. Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie chodzi o to, ze naczytalem sie podobnych problemow li tylko na platformach z amd.

Nie chce tu siac herezji, ale cos jest nie tak.

Jestes kolejnym uzytkownikiem amd z takim samym problemem, dla tego milo by bylo, gdybys sprawdzil karte u kolegi.

Podmiana karty to 5 minut roboty i 30 minut na oproznienie pol litra wyborowej :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i zaraz spróbuję. A wątpię czy to przez platformę, ponieważ dużo znajomych osób korzysta z AMD i takich problemów nie mają. I mocniejszej karty nie wykombinuję, bo żaden z moich znajomych nic lepszego niż gts250/hd4850 nie posiada. Jeśli to faktycznie platforma to na następnych wakacjach planuję zrobić przeskok na Intela (chyba, że Bulldozery AMD będą szczególnie udane).

 

 

Właśnie grałem i w Mafii II po zainstalowaniu nowych sterowników wydajność skoczyła o jakieś 40%, ale w MW2 znów tak samo, choć powinienem spokojnie grać na max detalach.

Edytowane przez matiass777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji przetestowania jednego z GTS 250 napiszę kilka słów o karcie.

Testowana karta to Asus ENGTS250 512MB GDDR3 w wersji Glaciator Fansink (nie Green) taktowana 740/2200MHz, a dokładnie 738/1836/2202MHz przy napięciu 1.2V dla rdzenia. Karta posiada tryb 2D o standardowych dla GTS taktowaniach 300/600/100MHz i napięciu 1.0V. Do podłączenia potrzebna jest jedna wtyczka zasilania 6pin (w zestawie jest przejściówka z molexów).

 

Temperatura karty w spoczynku to 38C, gdy wentylator jest sterowany automatycznie obroty wynoszą wtedy około 15%. W stresie w 3DMark05 maksymalna temperatura jaką odnotowałem to 68C, natomiast podczas grania w Stalkera SoC wygrzała się do 72C. W pełnym obciążeniu pięciominutowego testowania FurMarkiem osiągnęła 88C.

 

Chłodzenie w trybie 2D jest całkiem ciche, lecz generalnie do cichych nie należy, powyżej 30% obrotów wentylatora zaczyna robić się głośno.

 

Z kartą dołączonych jest kilka aplikacji, jedną z nich jest SmartDoctor w którym to możemy monitorować temperaturę karty, procentową prędkość obrotów wentylatora. Program pozwala także na zmianę taktowań karty oraz zarządzanie prędkością wentylatora poprzez ustawienia: auto, manual oraz według ustawień SmartCooling.

 

Sama wydajność typowa dla serii GTS 250. Natomiast podkręcanie słabe, podnosząc taktowanie shaderów w 3DMarkach i FurMarku powoduje występowanie sporadycznych przekłamań grafiki. Resztę co udało mi się uzyskać to: 783/1836/1173MHz...

 

 

 

Czy zmieniał ktoś BIOS dla tych kart, bo z tego co słyszałem są problemy z biosami Asusa, a zastanawiam się nad zmianą napięcia na 1.3V dla rdzenia. Przy czym oczywiście zmieniłbym chłodzenie, ale nie wiem czy jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niedawno (jakieś 3 dni temu) zakupiłem kartę Twintech GTS 250 XT OC 512 MB z chłodzeniem Arctic Cooling (okazja na Allegro). Pierwszy problem miałem z zasilaczem (Chieftec 450W), bo po podłączeniu karty komp nie chciał wystartować. Zmieniłem na Chiefteca 500W i udało się. Puściłem 3DMark 06, po testach pokazało trochę ponad 14000 pkt, szczęśliwy wyłączyłem kompa (była 2 w nocy, na 8 szedłem do pracy:). Na drugi dzień włączam kompa, znowu odpalam 3DMarka (tak dla potwierdzenia) i się zaczęło. Zaraz na początku testu, na ekranie pojawiły się artefakty i komp się zawiesił. Pomyślałem restart i jeszcze raz. Po ponownym odpaleniu to samo tyle, że po kolejnym restarcie zaczęły mi się również pojawiać artefakty na literkach ekranu startowego. Wyłączyłem kompa, odczekałem 20 min., włączyłem ponownie. Artefakty zniknęły z trybu 2D ale w 3D znikają tekstury i komp się wiesza (oprócz 3DMarka odpaliłem również Torchlight). Niewiele myśląc wrzuciłem starą grafę, zainstalowałem ponownie sterowniki, odpaliłem 3DMarka i wszystko działa jak powinno (tylko pkt mniej;).

 

Moje pytanie jest następujące: czy możliwe jest, że zasilacz jest jeszcze za słaby (zmienić na 600W - musiałbym kupić), czy po prostu karta jest do naprawy? Może ktoś miał podobne doświadczenia kiedyś i jakoś temu zaradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duku

 

Zmartwię Cie:)

 

Mailem identyczna sytuacje (tez okazja z allegro) i tez podczas testów pierwsze dni były ok.

Potem artefakty się pojawiły i zwiechy , robiło się ich coraz więcej ich. Po jakimś czasie już w windowsie występowały krzaki a nie tylko w 3d

.Tez na początku myślałem ze to wina zasilacza bo mam chefteca 350W.

Jako ze gość co mi sprzedał kartę był z mojego miasta oddal mi kasę a ja kupiłem nowego asusa gts 250 który, jak się okazuje hałasuje jak suszarka do włosów.:-/ Ale żadnych przekłamań nie ma, sprzedający stwierdził ze u niego karta też sypie błędami.

Edytowane przez siwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duku

 

Zmartwię Cie:)

 

Mailem identyczna sytuacje (tez okazja z allegro) i tez podczas testów pierwsze dni były ok.

Potem artefakty się pojawiły i zwiechy , robiło się ich coraz więcej ich. Po jakimś czasie już w windowsie występowały krzaki a nie tylko w 3d

.Tez na początku myślałem ze to wina zasilacza bo mam chefteca 350W.

Jako ze gość co mi sprzedał kartę był z mojego miasta oddal mi kasę a ja kupiłem nowego asusa gts 250 który, jak się okazuje hałasuje jak suszarka do włosów.:-/ Ale żadnych przekłamań nie ma, sprzedający stwierdził ze u niego karta też sypie błędami.

 

Kartę oddałem sprzedającemu. Swoją drogą sympatyczny człowiek, powiedział, że jeżeli u niego karta będzie się sypać to załatwi mi nową (pracuje w serwisie więc ma gdzie sprawdzić). Na razie czekam na wynik. Obiecałem sobie, że nigdy więcej używanej karty nie kupię. Lepiej dołożyć tę stówę czy dwie niż potem czekać na jakieś wyniki i martwić się, czy człowiek nie zostanie z niczym.

Dzięki za słowa pociechy :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel planuje kupić GTS 250. Po tym co tu czytam, widzę, że z tą kartą są niezłe problemy. On chciałby

MSI GTS250 1GB TF O • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

albo

EVGA GTS250 1GB DDR3 (738/2200) Najlepszy GTS 250 (1219856912) - Aukcje internetowe Allegro

 

Chyba obie jadą na dobrych kondensatorach i sekcjach zasilania, MSI ma 2 wentyle, wygląda jakby to chłodzenie miało być bardziej ciche, ale w tym temacie widziałem posta, że ktoś by nie zadawolony. Zasilacz ma OCZ 500W, core i3 na płycie intela. Jakieś rady? Aha, i nie chce ATI, bo potrzebna mu CUDA do obliczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. kumpel planuje kupić GTS 250. Po tym co tu czytam, widzę, że z tą kartą są niezłe problemy. On chciałby

Problemy wystepuja zawsze, gdy pamieci vga nie sa oradiatorowane.

 

To jest wina produceta.

Zamiast nasaczonych thermopadow byle czym, nalezalo by dac cos porzadnego i nie bylo by problemow.

Karty nie padaja, tylko memki traca "styk" z pcb.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam Gainwards GTSa 250. Od pewnego czasu mam artefakty w nowszych grach... Zaś w ATI Toolu nic nie znalazło, a w FURMARKU doszło do 74*C i zresetował się komputer :o. Wiatraczek automatycznie zwiększa obroty, temperatura nie była przecież za duża. Proszę o pomoc, i chciałbym spytać czy artefakty mogą być spowodowane jakimiś problemami z softwarem? Mam 2 systemy operacyjne, może to powoduje problem? Pomocy ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam Gainwards GTSa 250. Od pewnego czasu mam artefakty w nowszych grach... Zaś w ATI Toolu nic nie znalazło, a w FURMARKU doszło do 74*C i zresetował się komputer :o. Wiatraczek automatycznie zwiększa obroty, temperatura nie była przecież za duża. Proszę o pomoc, i chciałbym spytać czy artefakty mogą być spowodowane jakimiś problemami z softwarem? Mam 2 systemy operacyjne, może to powoduje problem? Pomocy ^^.

 

Jeżeli pojawiają Ci się artefakty po obciążeniu GPU, karta nadaje się do serwisu (prawdopodobnie problem z pamięciami). I nie ma na co czekać, tylko oddać, przeboleć 14-30 dni bez kompa (chyba że masz zapas), a potem cieszyć się nową kartą (bo najczęściej kończy się wymianą na nowy egzemplarz). Im dłużej zwlekasz, tym dłużej na kartę poczekasz ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze "scinkami" w grach, np Tmn jadę 5min i stopuje mi obraz na 1-2sek lub jak zawrócę, wygląda jak by karta miała za mało pamięci ale raz jest ok a raz nie wiec sam nie wiem...

 

Resztę sprzętu mam ok na 101% wcześniej siedziała 4890

 

5% poniżej krańca stabilności karty testuje już 2 dzień i żadnych złych objawów hmm (podkrecam do zwijania)Dołączona grafikamyślicie ze to przez 512ram-u karty? bo to dziwne włożyłem 3870 i działa bez problemu na tych samych ustawieniach

 

karta to xfx 512 ze zmienionym biosem ale na def również tnie...

 

Zalezy mi tylko na tej jednej grze i kuźwa musi przycinać bez v-sync ponad 110fps z 60 i ani drgnie, porównując do ati obraz w tej grze jest lepszy dym/woda/ślady są porostu bardziej realistyczne no i obraz odżył, "nabrał rumieńców" na ati bez polepszaczy jest maź na ekranie :o to moja pierwsza nv po 5900ultra hehe i gdyby to sie nie działo byłbym bardzo zadowolony zwlaszcza, ze karta w porównaniu do 4890 jest chłodna i nie smaży mi raida nawet chłodniejsza od referenta 3870

 

 

 

E: Juz sobie poradzilem, najnowsze sterowniki beta załatwiły sprawę ścinek w TMN

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie.

 

Następna zagadka (nie mam szczęścia do Twintecha): otóż kartę wymieniono mi na nową (serwis stwierdził, że pamięci padły) i dostałem Twintecha GTS250 Dual Heat Pipe XT OC 1GB (bo tamtego już nie produkują). Wszystko działa fajnie tylko mam problem z wentylatorami na tej karcie, po prostu chodzą non stop na maksymalnych obrotach (podobno powinny mieć dwa tryby: wolny w 2D i szybki przy obciążeniu GPU). Wierzcie mi, komputer jest teraz głośniejszy niż suszarka. Dlaczego tak się dzieje? Jakieś pomysły? Pomocy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij i uruchom ten programik.

Tam ustaw sobie w sekci fan obroty wentylatorkow.

Jak sie nie da, to znaczy, ze bios jest okrojony i trzeba bedzie kupic fanmate.

 

http://event.msi.com/vga/afterburner/images/MSIAfterburnerSetup200.zip

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...