Skocz do zawartości
adam8

Geforce GTS 250

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damian2072

Jakiego producenta i model polecacie?

Tak żeby chłodzenie było w miarę wydajne, cewki nie jęczały po lekkim podkręceniu czy zmianie napięcia, a tranzystory mocy nie smażyły się. No i żeby cena była w miarę niska. Dobre O/C też jest ważne (przedewszystkim chodzi o wytrzymałość elementów PCB, a nie standardowe chłodzenie, bo chłodzenie nawet jak standardowe jest słabe to można wymienić)

Do 1280x1024 wystarczy mi 512MB vramu czy patrzeć raczej za kartami z 1GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800 - 9800gtx+ - gts250=to samo g92 lepiej brac GTS 450 albo cos od konkurencji niz 250, chyba ze jakas okazja bo cenowo sie nie opłaca, jak patrze to większość wersji eko. W tej karcie 512 to akurat hehe w full hd to i tak na maxa nie pograsz w większość gier a w tych co pograsz to wystarczy.

 

1280x1024 będzie wszystko śmigać na 512

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od niedawna mam kartę Evga GTS 250.

Po dłuższym graniu w GTA:EFLC wszedłem do menu gry.

Nagle gra się zawiesiła (w menu) i pojawiły się takie jakby artefakty (kropki itp.)..

Trzeba było zrestartować kompa (ani Ctrl + Alt + Delete, ani Alt + Tab nie zadziałał)

Karta raczej się nie przegrzewa (max 65 stopni podczas gry, max 79 stopni podczas testu programem Video Card Stability Test [wyniki z programu Evga Precision]).

Robiłem test pamięci karty graficznej i nic nie wykazał (nie pamiętam nazwy programu).

Czy to może być wina sterowników?

Bo wcześniej miałem inną kartę i tylko odinstalowałem jej sterowniki i zainstalowałem nowe..

Teraz jeszcze dodatkowo usunąłem sterowniki i pozostałości po nich w rejestrze itp. i dopiero zainstalowałem nowe.

 

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i nei wiem czy dobrze pisze ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Mam kartę GTS250 i od dwóch dni nie uruchamia mi się komputer przez dwa lata nie miałem z nią problemu. Karta dostaje obrotów wiatraczka na maxa ale nic sie nie wyświetla na monitorze:/ niestety nie wiem co się stało bo młodsze rodzeństwo operowało kompem jak mnie nie bylo w domu.Płyte sprawdziłem na innej karcie i jest okey uruchamia się wszystko. Rozberałem ją i możecie mi powiedzieć czy z nią jest wszystko okey??

post-192841-0-18737300-1338806919_thumb.jpg

post-192841-0-58432300-1338806932_thumb.jpg

post-192841-0-30746100-1338806954_thumb.jpg

post-192841-0-99393600-1338806975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie ją rozbierałeś ogólnie to podłącz ją do innego PC(ofc złóż ją) jak nie wstanie to znaczy ze trup, zależy co młodsze rodzeństwo z tym kompem robiło jeśli nic ponad norme to po prostu nadszedł jej czas.. bo po za jakimiś plamami to na tych zdjęciach nic nie widać według mnie...

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie te plami zaniepokoiły...brat mi mówił że chodził komp później zresetował bo coś tam mu się pojawiło i od momentu kiedy zresetował już nic się nie pojawiło...

Więc zrobie tak jak mówisz złoże sprawdzę jeszcze ją a jak nie to czas na zakup czegoś lepszego...

Dzięki za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jeszcze tego starego GTSa, a konkretnie Asus ENGTS250 DK 1GB DDR3. Normalnie chodzi jak suszara, ale udało mi się edytować bios w edytorze hexadecymentalnym. Dzięki temu:

* wszędzie gdzie nie jest załadowany sterownik grafiki (w trybie awaryjnym, podczas uruchamiania PC, w biosie itd.) wentylator ustawiony jest na sztywno 15% obrotów - domyślnie było to 100%

* pod Windowsem można ustawić minimalnie 15% obrotów wentylatora w różnych programach - domyślnie minimalne obroty wynosiły 35%

Jak ktoś ma identyczną kartę to mogę mu wysłać biosa. Możecie sprawdzić, że od oryginalnego różni się tylko w 2 miejscach.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Czy artefakty w Furmarku i błędy w OCCP mogą być spowodowane przegrzaniem? Karta nie podkręcana. Normalnie w grach temperatura nie przekraczała 75 stopni. Parę lat temu kupiłem kartę dźwiękową na PCI, która oczywiście zasłania cały dopływ powietrza do wentylatora grafiki. Zamontowałem dwa wyciągające powietrze wentylatory, dzięki czemu karta nie gotuje się w letnie upały. Temperatura w grach nie przekracza 84 stopni. Nie zauważam również artefaktów. Co innego w Furmarku/OCCP gdzie grzeje się bardziej i wywala artefakty i błędy po przekroczeniu pewnej temperatury.

Z racji, że karta wydajnością nie grzeszy chciałem ją nieco podkręcić. Jednak nie wiem czy jest sens skoro w Furmarku wali czarnymi paskami już po około 20 sekundach.

Odpuścić sobie OC, czy jednak kręcić bo ważniejsze żeby w grach nie było artefaktów?

Sprzęt z sygnatury.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry przepraszam za odkopywanie ale temat dotyczy gts 250, więc się podepnę. Mja karta to n250gts MSI 1024MB DDR3. Zapięta do płyty G31M-ES2C GigaByte, Procesor Q8400, 4G Ramu (nie pamiętam jakiego a nie chce mi się go wyciągać). Całość zasilana przez OCZ ZS 550. Problem z kartą jest następujący. Otóż karta potrafi się wyłączyć w trakcie pracy tzn. gaśnie monitor a wentylator wkręca się na obroty lub po prostu w ogóle przestaje się kręcić. Warto dodać, e komputer nie restartuje się ale dalej pracuje ( przynajmniej tyle można stwierdzić po dźwięku- muzyka itp.). Czasami pracuje godzinę, a czasami nawet się nie uruchomi. Na FURMARKU temp w spoczynku ok. 40 stopni w stresie dochodzi do 83. Czy macie jakiś pomysł na ten przypadek.

Pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty ?

 

Ciężko zdiagnozować co się dzieje dokładnie , z temperatur wynika nie wiele - karta w obecnym momencie się nie grzeje . 

 

Chyba pozostaje ci zbieranie na nową kartę , ten GTS może już dogorywać . 

Urządziłem jej pieczenie: 9 minut 160 stopniach, może troszkę dłużej pracuje, ale jednak się wyłącza.

 

 

Problem rozwiązany. Pomógł nowy GTX650Ti Boost OC 1GB 192bit Gigabyte'a. Teraz działa świetnie. :D

Edytowane przez janci0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...