Skocz do zawartości
webjay

Ddr3 Goodram Pro 2000mhz Cl9

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Ma ktos te pamieci w polaczeniu z plytka Asusa? Chcialbym zapytac, czy warto je kupic (pamieci) i na ile potrafia zejsc z CL przy mniejszym taktowaniu / taktowaniu 'fabrycznym'.

 

Z gory dzieki.

Edytowane przez webjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GR PRO 2000 CL9 w konfiguracji 6x2 GB bez problemu działają na wszystkich Asusach. Jednakże, wysokie częstotliwości (1866+) przy 12 GB jest problemem nie dla pamięci, nie dla płyty ale dla procesora. Płyty Asusa mają jedną wadę, wymagają procesor i7 z wyjątkowo dobrym egzemplarzem kontrolera by pozwolić pamięciom latać na 2000. Zdecydowanie łatwiej uzyskać stabilnie 2000 na pamięciach na płytach konkurencyjnych: MSI, Gigabyte, EVGA, FOXCONN czy nawet DFI.

 

Reasumując, wybór bardzo dobry, ale nastawiaj się bardziej na częstotliwości 1600 - 1866 przy obniżonych timingach (CL6, CL7).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, wybór bardzo dobry, ale nastawiaj się bardziej na częstotliwości 1600 - 1866 przy obniżonych timingach (CL6, CL7).

Ufff, nawet 1600Mhz bedzie dla mnie OK, wiec... :) tylko sie usmiechnac. Dziekuje bardzo za informacje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff, nawet 1600Mhz bedzie dla mnie OK, wiec... :) tylko sie usmiechnac. Dziekuje bardzo za informacje :D

jeszcze tylko pytanie, co da sie uzyskac (Mhz + CL), przy napieciach pamieci 1.6V, 1.65V i 1.7V? I dodatkowo to samo ale w przypadku 12GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko pytanie, co da sie uzyskac (Mhz + CL), przy napieciach pamieci 1.6V, 1.65V i 1.7V?

W zasadzie to ja @1,7v zrobiłem 1003MHz 7-7-7-21-1T-88, ale za w pełni stabilne uznaje 980MHz.

Przy czym przy 3 kościach mówiłem o 900MHz @ 1,6-1,65v CL7 ale odrobinke wyżej z pewnością polecą.

 

 

I dodatkowo to samo ale w przypadku 12GB?

To już zależy od procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temat...

 

Wpadły mi w łapki wczoraj Goodramy Pro 2000 CL9 2x2GB i powiem szczerze trochę jestem nimi rozczarowany, nie chciały działać poprawnie na 1800MHz CL9 9/9/31 tRFc ~98 CR2 z napięciem 1,65v, bida straszna, chyba że moja prześwietna płyta ma znowu problem z współpracą z kolejnymi pamięciami? Nie miałem czasu się z nimi mocniej zapoznać, moje Ripy przy ostrzejszych timingach pyknęły 2100MHz 1,66v. Mogą być takie kiepskie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witto: choc subiektywnie dla mnie to dobra informacja, ze wybralem jednak za namowa gskillle, to niemniej zycze Tobie, abys nie mial z nimi problemow.

 

ps. pozwolilem sobie zmienic temat watku i wyciac z tytulu nazwe plyty.. Przyda sie ogolny watek o tych konkretnych ramach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle, muszę się z nimi "zapoznać" jak narazie 1600MHz CL6 6/6/24 1T 1,65v czyli całkiem fajnie :) :)

Jak na elpide hyper to taki wynik normalny

na dobrej elpidzie 1700-1800 na cl6-6-6 1,65V do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczcie za bardzo na 2000MHz na P55. Ta platforma jest ciężka do kręcenia. Mam MSI GD65 i A-Daty 2000MHz. 2000MHz to szło tylko na becie najnowszego biosu (na którym nie da się nic wykręcić notabene) i to na jednym ustawieniu proca - 200x22. Na poprzednim (1.7) nie do zrobienia, więc pamięci latają 1500-1600 6-7-6-20. Zresztą i tak lepiej QPI podciągnąć, bo daje znacznie większy wzrost przepustowości pamięci niż zabawa z pamięciami. Na QPI 3GHz przepustowość to 8000MB/s, na 4,5GHz już 13000MB/s. Pamięci można by zostawić tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.65v im wystarczy w zupełności do 2000MHz. Nie masz i3/i5 6xx na 1156 więc nie wiesz jak słaby jest kontroler pamięci w tych procesorach. Zresztą pamięci mają 1.6-1.8v 2000MHz Cas9 fabrycznie więc niemożliwe, żeby nie szły tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczcie za bardzo na 2000MHz na P55.

 

wszystko zależy od proca i pamięci - tridenty 2000cl9 i x3450 - bez problemu 24/7 na ustawieniach 2000 8-8-8-24 1.65V/1.325V

 

i3/i5 6xx to porażka jeżeli chodzi o kontroler pamięci - na i3 530 max 1600 i wydajność porazka - sprawdzałem na tych samych pamieciach i mobo

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Lynnfieldach jest ok. Pisząc P55 miałem na myśli Clarkdale ;)

 

Odnośnie tematu - do Clarkdale to praktycznie bez znaczenia jakie pamięci się kupi. I tak ogranicza nas QPI, które najlepiej trzymać w granicach 4.2-4.5GHz żeby uzyskać przyzwoitą wydajność pamięci. Na Lynnfieldach już można się bawić, ale podejrzewam, że ciężko będzie zauważyć różnice pomiędzy 2000CL9 a CL8 ;)

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

W przyszły weekend nabędę platformę na s1366 (i7 920 + ASUS P6T Deluxe) i zastanawiam się nad pamiątkami do niej. Obecnie mam G.Skill ECO, na początku chwilkę na nich posiedzę, ale chciałbym zmienić na triple więc zastanawiam się nad Goodramkami z tematu. Będą śmigały te 2000 CL9 zgodnie z danymi producenta na tej płytce? Ewentualnie jakieś alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś kto posiada goodramy pro (2x2gb 2000 CL9) na amd? bo moje powodują takie zonki że nawet do biosu wejść nie mogę... :D ogółem to chyba opylę w pizdu płytę główną bo to już drugie pamięci z którymi współpracować nie chce.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś kto posiada goodramy pro (2x2gb 2000 CL9) na amd? bo moje powodują takie zonki że nawet do biosu wejść nie mogę... :D ogółem to chyba opylę w pizdu płytę główną bo to już drugie pamięci z którymi współpracować nie chce.

 

Sprawdzalem 2000 CL7 i do biosu tez nie moglem wejsc @ GB na AM3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...