Skocz do zawartości
webjay

Ddr3 Goodram Pro 2000mhz Cl9

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem Goodramy 2000 CL9 na kilku mobasach. Generalnie pamięci gryzą się z płytą Gigabyte (UD4P). Nie miałem z nimi problemów na Asusie Crosshair III oraz na MSI GD70. Dodam, ze memki fajnie sie podkrecają na tych mobasach: 940 6-7-6-15 lub 950 7-8-7 do zrobienia :)

Edytowane przez Sardyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tych pamięci razem z procesorem i5-750 i płytą... no właśnie! Czy mogę Was prosić o polecenie jakichś płyt LGA 1156 (tak do +/- 500 zł), na których te pamięci na pewno nie grymaszą. Myślałem o Gigabyte P55A-UD3 lub Asusie P7P55D-E - nie ukrywam, że zależy mi też na USB 3.0 i SATA 3. Co Wy na to?

 

PS. I jeszcze jedno: jako ewentualną konkurencję dla tych GoodRamów rozważam G.Skille F3-16000CL9D-4GBTD Trident. Któreś z nich są wyraźnie lepsze lub gorsze? Co byście doradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś kto posiada goodramy pro (2x2gb 2000 CL9) na amd? bo moje powodują takie zonki że nawet do biosu wejść nie mogę... :D ogółem to chyba opylę w pizdu płytę główną bo to już drugie pamięci z którymi współpracować nie chce.

 

Też miałem kłopoty z nimi na swojej płycie, ale z tego co czytałem, ten Asus ma kaprysy odnośnie pamięci. U mnie na domyślnych ustawieniach bez OC miałem średnio 2x dziennie BSOD-y. Manualne ustawienie timingów, nawet tych samych i już jest stabilnie :D Obecnie pamięci pracują u mnie 5-5-5-15-21@1.5V, oczywiście na 800MHz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kłopoty z nimi na swojej płycie, ale z tego co czytałem, ten Asus ma kaprysy odnośnie pamięci. U mnie na domyślnych ustawieniach bez OC miałem średnio 2x dziennie BSOD-y. Manualne ustawienie timingów, nawet tych samych i już jest stabilnie :D Obecnie pamięci pracują u mnie 5-5-5-15-21@1.5V, oczywiście na 800MHz... ;)

 

Kolega pisał o Gigashicie.

 

I potwierdzam - z GB są problemy. Z wieloma, nie tylko na AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus C3F i wszystko śmiga jak powinno. jeszcze dziś wieczorkiem/w nocy zobaczymy co jak gdzie kiedy :) tak konkretnie ;)

 

dobra nic nie pokażę bo się pamięci przegrzewają... :mur: :lol2:

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem na parę dni duala 2x2GB 2000 cas7. Na DFI AM3 bez problemów, na GD85 z Lynnfieldem również, natomiast gdy do tej samej płyty wsadziłem Clarkdale, to w ogóle nie chciała odpalać. Jednak w porównaniu do Corsairów GT 2000 cas7 wypadają blado - na pamięciach Corsaira nie było najmniejszych problemów, odpalały w każdej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem na parę dni duala 2x2GB 2000 cas7. Na DFI AM3 bez problemów, na GD85 z Lynnfieldem również, natomiast gdy do tej samej płyty wsadziłem Clarkdale, to w ogóle nie chciała odpalać. Jednak w porównaniu do Corsairów GT 2000 cas7 wypadają blado - na pamięciach Corsaira nie było najmniejszych problemów, odpalały w każdej sytuacji.

 

Bart one nie sa zle, tylko musialyby startowac na kazdej mobo, z kazdym procem. GT2k maja to do siebie, ze startuja zawsze, ale oc bedzie mniej wiecej takie same na Pro i GT ;)

 

Ja na komplet nie narzekam, ale jak komp mi sie zwiesi podczas benchu, to musze wsadzic inna kosc, aby znowu zaczal dzialac :/ Troche to denerwujace, ale mozna sie przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...