Skocz do zawartości
tomeda

Czy Zestaw Matka + Procesor + Ram Jest Opłacalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) mam zamiar złożyć kompa, mieszkam w UK więc chcę kupić części na eBay-u. przeglądam Wasze posty ale tyle tego jest że już mam zupełny mętlik w głowie...

no więc potrzebuje komputer głównie do: obróbki zdjęć (dużej ilości - Photoshop CS4 ), internetu, czasem jakiejś gry dla dzieciaków (bez większych wymagań), no i od niedawna posiadam kamerę HD więc dobrze byłoby gdyby dał radę obróbce filmików z tej właśnie kamerki.

Fundusze, na początek ok £400, może £500 da radę, czyli ok 2000zł.

pierwsze moje pytanie, czy kupowanie takiego zestawu ma sens: tutaj

 

oczywiście liczę się z tym że do tego musze dokupić kartę graficzną, chłodzenie i obudowę, mam nadzieję że pomożecie złożyć coś sensownego :) z góry dziękuję i pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oni to sobie wyobrażają? Procesor AM3, na podstawkę AM2?

 

Btw ze swojej strony polecam taki zestaw.

 

 

P.S.

zapomniałem o napędzie, ale możesz dołożyć ze starszego sprzętu, bądź do tej listy dorzucić £18.

Edytowane przez Megabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 965 - podobno jest bdb, czy jego można podpiąć do tego "Twojego" zestawu? jeśli tak to czy warto?

Oczywiście, że można :)

A czy warto? Ja osobiście uważam, że nie. Do takiego użytkowania komputera, jak opisałeś wyżej, ten Athlon w zupełności wystarczy. W Photoshopie nie wykonujesz potężnych grafik, a filmów HD nie obrabiasz w Adobe After Effects; również gry nie będą należeć do tych (najbardziej) wymagających.

 

Oczywiście moje założenia mogą być błędne - dla pewności zaczekaj na opinię kogoś bardziej doświadczonego ;)

 

edit:

no chyba, że nie robi Ci różnicy £60 :)

Edytowane przez Megabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można :)

A czy warto? Ja osobiście uważam, że nie. Do takiego użytkowania komputera, jak opisałeś wyżej, ten Athlon w zupełności wystarczy. W Photoshopie nie wykonujesz potężnych grafik, a filmów HD nie obrabiasz w Adobe After Effects; również gry nie będą należeć do tych (najbardziej) wymagających.

 

Oczywiście moje założenia mogą być błędne - dla pewności zaczekaj na opinię kogoś bardziej doświadczonego ;)

 

 

 

ok zaczekam :) i jeszcze raz dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyduję się jednak na lepszy procesor, i teraz pytanie, AMD Phenom II X4 965 Black Edition czy AMD Phenom II X4 955 Black Edition? różnica w cenie ok £17, czy warto dokładać?

965 prawdopodobnie jest w edycji C3 a w takim razie warto trochę dołożyć. Jeżeli płacisz za swoją energię elektryczną. Wersja C3 jest bardziej oszczędna i przy okazji lepiej się kręci i mniej się grzeje.

 

http://www.purepc.pl/procesory/AMD_Phenom_II_X4_965BE_C3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

965 prawdopodobnie jest w edycji C3 a w takim razie warto trochę dołożyć. Jeżeli płacisz za swoją energię elektryczną. Wersja C3 jest bardziej oszczędna i przy okazji lepiej się kręci i mniej się grzeje.

 

http://www.purepc.pl/procesory/AMD_Phenom_II_X4_965BE_C3

 

ok, dzięki wielkie.... aaa.... jeszcze pamięć.... jaką i ile doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oni to sobie wyobrażają? Procesor AM3, na podstawkę AM2?

 

Btw ze swojej strony polecam taki zestaw.

 

 

P.S.

zapomniałem o napędzie, ale możesz dołożyć ze starszego sprzętu, bądź do tej listy dorzucić £18.

 

megabit, czy do tego Twojego zestawu będzie ok taka obudowa: Coolermaster Elite 330 with coolermaster eXtreme Power 460W

dzięki za poświęcony czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

megabit, czy do tego Twojego zestawu będzie ok taka obudowa: Coolermaster Elite 330 with coolermaster eXtreme Power 460W

Tak, będzie ok ;) Tylko wtedy już nie kupuj zasilacza, który wymieniłem na liście, tj. Corsair CX 400W.

 

dzięki za poświęcony czas!

Proszę bardzo :) Edytowane przez Megabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... wczoraj dotarły do mnie wszystkie już elementy :) komputer złożony ale nie chodzi :angry: czarny ekran, monitor w stanie spoczynku, wogóle nie dociera do niego sygnał... co robić? wszystko sprawdzone, wentylatorki chodzą, kontrolki się zapalają... co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz:

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P - Socket AM3 - Chipset 770 - ATX

AMD Phenom II X4 965 Black Edition

SAPPHIRE TECHNOLOGY Radeon HD 5770 Vapor-X - 1 GB

OCZ Gold Low Voltage 2 x 2 GB DDR3-1333

Coolermaster Elite 330 Case With Coolermaster eXtreme Power 460W PSU

 

dalej nie działa....

 

nie dało rady sprawdzić tylko płyty głównej i zasilacza, reszta sprawdzona i działa perfekcyjnie. znajomy stawia na 95% że za słaby zasilacz

co sądzicie? nie znam się aż tak ale on twierdzi że ten zasilacz ma tylko 70% wydajności czyli w rzeczywistości ma poniżej 400w... poradziła żeby kupić 500w z 80% wydajności... co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś włączyć poza budą?

tak, próbowałem.... nie działa...

 

Jak dla mnie to objawy ramu.Wsadź jakąkolwiek inną kość do tej mobo.To,że sprawdzane były na innym mobasie,to nieistotne.

sprawdzone w obie strony i nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

nie dało rady sprawdzić tylko płyty głównej i zasilacza, reszta sprawdzona i działa perfekcyjnie. znajomy stawia na 95% że za słaby zasilacz

co sądzicie? nie znam się aż tak ale on twierdzi że ten zasilacz ma tylko 70% wydajności czyli w rzeczywistości ma poniżej 400w... poradziła żeby kupić 500w z 80% wydajności... co Wy na to?

Pierniczy Twój znajomy i nie chodzi tu o toruńskie pierniki :lol2:

Sprawność (pewnie dla Ciebie wydajność = sprawność, jeśli nie to radzę szukać zasilacza o wydajność 100% a sprawność może być 80%) nie ma Tu nic do rzeczy.

Zasilacz jest dupny i jako taki jest podejrzany. Problemem nie jest Tu sprawność jak wyżej napisałem. Problem w tym, że obciążalność linii 12V to tylko 312W więc jak w dobrym zasilaczu 350W a nie we współczesnej czterysta sześćdziesiątce.

 

Zasilanie karty graficznej rozumiem było podłączane.

Sprawdzałeś kartę graficzną, przewód sygnałowy, przejściówkę monitor na innym kompie?

Próbowałeś sprawdzać inną kartę grafiki (słabszą) w Twoim kompie?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak, przewody posprawdzane, części (z wyjątkiem płyty i zasilacza) sprawdzone na innym kompie, przejściówka i inny monitor również. z wymienionych przez Ciebie jedynie nie próbowałem sprawdzać innej grafiki

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...