Skocz do zawartości
freeq27

Kompletnie Losowe Zawiasy...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Cale zjawisko ma miejsce z komputerem opisanym w sygnaturze, ale do rzeczy...

 

Procesor i pamieci sa podkrecone, ale raczej nie w tym lezy problem. Dodam ze sa zainstalowane wszystkie sterowniki w swiezych wersjach.

 

Komputer potrafi przejsc 2h katowania w orthosie, rozne 3dmarki i pcmarki i inne tego typu testy a potrafi sie kompletnie zawiesic przy przegladaniu internetu. Poprostu wszystko staje i dioda od hdd albo swieci sie caly czas albo wcale, ale dzis zauwazylem ze nie swiecila sie i jak wcisnalem ctr+shift+esc to zaswiecila sie i tak zostala. Zdarzylo sie tez ze zawiesil sie przy grze ( w tym wypadku dzwiek staje w miejscu i slychac to ) lub przy obojetnej operacji.

 

Nieraz przez 3 dni nie zalicza zadnej zawieszki a nieraz w jednym dniu trzy... lub potrafi cala noc np. kopiowac 500GB dysku na drugi ( jakims gownianym programem dlatego tak dlugo, w norton ghost zajelo to 2h ) i nic sie nie dzieje.

 

Dyski skanowane hdtune z brakiem jakichkolwiek bledow.

 

Jedyne co mi przychodzi do glowy to jakis problem z systemem, ale nawet na swiezym mi sie zdarzylo...

 

Pomocy !  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak z vista jak włączałem obojętnie jakiego klienta torrenta. Gdy nie włączałem programów do torrentow to potrafił chodzić nawet tydzień i nic się nie działo. Przeinstalowałem system na 7 i po kłopocie. Jeżeli masz system z MSDNAA to polecam zainstalować inna wersję. Czasami te kopie są jakieś trefne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Podlacz zasilke zlaczami 24+8 do plyty glownej.

2. Podlacz inna klawe, moze ja zalales albo cos i sa losowe zwiechy.

 

dodam tylko ze mialem losowe restarty i pomogly mi wlasnie te 2 rzeczy (niesprawdzalem dokladnie ktora, bo sie mi nie chcialo) - wymienilem klawe + podlaczylem zlacze 24+8 zamiast 24+4 (zasilacz byl testowny na innym sprzecie z P4 - wszystko ok) - na zestawie z sig-u...

 

jeszcze jedno czy przy zwiechach, zacina sie dzwiek... bo to mi bardziej wyglada na problem z grafika - w tej sytuacji... dobrze by bylo sprawdzic inne stery/karte...

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze spore zainteresowanie i bardzo wam za to dziekuje a teraz przejdzmy do odpowiedzi.

 

wydaje mi się że z systemem są jakieś problemy.. a jaki masz win??

Win 7 Ultimate RTM 7600 32bit

 

Jeżeli masz system z MSDNAA to polecam zainstalować inna wersję. Czasami te kopie są jakieś trefne.

Na innych konfiguracjach nigdy nie mialem problemu z ta wersja... Moze poprostu wystapil jakis mini blad podczas instalacji...

 

Zaglądałeś do podglądu zdarzeń? Jak masz fart to jest tam odpowiedź.

Niestety nie pomyslalem o ty ale doinformuje sie i zobacze

 

Swoją drogą, to nie wiem czemu zainstalowałeś 32bit... na tym konfigu.

Obstawiam stery USB lub LAN, ewentualnie zasilacz.

Zainstalowalem wersje 32bit z racji tego ze chyba 2Gb to za malo na 64bit, ale jesli sie myle to nawet lepiej bo myslalem o przesiadce na 64bit jak doloze kiedys jeszcze 2Gb

 

USB raczej odpada bo klawiatura nigdy nie dala zadnych problemow.... z reszta nieraz gram na kierownicy podlaczonej przez usb lub kopiuje duzo danych z dysku usb i nic sie nie dzieje, tak samo pracuje na klawiaturze przez 2 dni i tez nic...

 

A do LAN sterowniki sa najnowsze ale i tak nie uzywam kart sieciowych bo lacze sie przez internet key przez usb. ( Niestety narazie to jedyna mozliwosc polaczenia sie do neta w mojej okolicy... )

 

Zasilacz wytrzymuje katowanie grami, orthosami itp. a nie dalby rady przy przegladaniu neta lub przegladaniu zdiec?

 

1. Podlacz zasilke zlaczami 24+8 do plyty glownej.

2. Podlacz inna klawe, moze ja zalales albo cos i sa losowe zwiechy.

Niestety mam tylko wtyczke 4pin do plyty glownej i podlaczona jest tylko ona a wejscie faktycznie jest 8pin...

 

Klawiatura jest w idealnym stanie i dziala bez problemu na inncyh konfiguracjach i z ps3 wiec to chyba nie w niej problem, z reszta do kompa podlaczony jest tylko odbiornik wiec nawet jakby cos bylo z nia nie tak to nie odbiornik nie odebral by fal i juz.

 

 

 

 

Edit: Dziennik zdarzen wyglada tak zaraz przez zawiecha...

 

Dołączona grafika

 

Krytyczne -> Kernel-Power to zawiecha, tzn pisze ze windows zostal niespodziewanie zamkniety itp.

Edytowane przez freeq27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto dziennik wydarzen aplikacji i systemu.

 

http://www.sendspace.com/file/p7gc63

 

Kurde no nie wiem dlaczego nie chce mi sie wiezyc ze to usb bo kopiowanie 400GB danych z dysku przez usb poszlo bez najmniejszych problemow, ale wlasnie te freezy zdarzaja sie stosunkowo zadko, przedwczoraj mialem jednego i od tamtego momentu narazie spokojnie a usb uzywam intensywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto dziennik wydarzen aplikacji i systemu.

 

http://www.sendspace.com/file/p7gc63

 

Kurde no nie wiem dlaczego nie chce mi sie wiezyc ze to usb bo kopiowanie 400GB danych z dysku przez usb poszlo bez najmniejszych problemow, ale wlasnie te freezy zdarzaja sie stosunkowo zadko, przedwczoraj mialem jednego i od tamtego momentu narazie spokojnie a usb uzywam intensywnie.

moze sprobuj wylaczyc oszczedzanie energii dla USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj wylaczyc oszczedzanie energii dla USB...

Wylaczylem, zobaczymy... Dzis znow zalapal jednego freeza ale w sumie tak teraz analizujac wszystkie freezy mozliwe ze to wina jakiegos bledu usb...

 

 

Teraz trzeba obczaic czy cos sie zmini po wylaczeniu oszczedzania energii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem.

 

Problemy z kompem zaczynają się dnia 8 stycznia, 2-3 godziny po instalacji... 3D Mark 06? Ewentualnie innego benchmarka korzystającego z:

Informacje	2010-01-08 12:36:09	Service Control Manager	7045	Brak	"Usługa została zainstalowana w systemie.Nazwa usługi:  ENTECHNazwa pliku usługi:  C:\Windows\system32\DRIVERS\ENTECH.sysTyp usługi:  sterownik trybu jądraTyp uruchomienia usługi:  uruchamianie na żądanieKonto usługi:  "Informacje	2010-01-08 12:35:59	Service Control Manager	7045	Brak	"Usługa została zainstalowana w systemie.Nazwa usługi:  PciBusNazwa pliku usługi:  C:\Windows\system32\drivers\PciBus.sysTyp usługi:  sterownik trybu jądraTyp uruchomienia usługi:  uruchamianie na żądanieKonto usługi:  "

Tego dnia również uruchomiony został Windows Update.

 

Do tego widziałem wpisy Nortona i NOD32 - który z nich działa? Nie mów, że obydwa?

 

Kolejna rzecz, że cFosSpeed klepie dane w dziennik aplikacji, więc dziennik aplikacji z racji limitu objętości, sięga tylko do 15 stycznia.

 

Ciekawostką jest, że znalazłem 2 razy taką oto zbieżność:

Dziennik aplikacji: Proces LFS.exe zażądał wyłączenia Menedżera okien pulpitu.
Parę minut później:

Dziennik systemu: System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia.

Niestety nie za każdym razem to występuje.

 

Od 15 pojawia się:

Upłynął limit czasu rozpoznawania nazwy imagegen.last.fm po tym, jak żaden ze skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

Norton został zainstalowany po pierwszym błędzie, więc to raczej nie jego wina.

 

8 stycznia mamy też:

Domyślny menedżer zasobów transakcji w woluminie F: napotkał błąd niepowtarzający operacji i nie można go uruchomić. Dane zawierają kod błędu.
Pojawia się tylko raz w całym dzienniku.

 

Teraz pytanie:

Co instalowałeś 8 stycznia? Cokolwiek to było, to odinstaluj.

 

Jeśli przywracanie systemu działa i masz punkt z 7 stycznia, albo 8 stycznia rano, to przywróć system do tego punktu. Pamiętaj, że pliku (dokumenty) utworzone po tej dacie mogą zostać skasowane (z partycji systemowej).

 

Daj screeny z 4 zakładek HD Tune. Wykonaj ErrorScan (ale bez Quick Scan).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z kompem zaczynają się dnia 8 stycznia, 2-3 godziny po instalacji... 3D Mark 06? Ewentualnie innego benchmarka korzystającego z:

Wydaje mi sie ze to nie ma znaczenia bo benchmarki przechodzi bez problemu a jesli nie sa odpalone to chyba nie powinny jakies ich procesy pracowac w tle.

 

Tego dnia również uruchomiony został Windows Update.

 

Do tego widziałem wpisy Nortona i NOD32 - który z nich działa? Nie mów, że obydwa?

Jakis freez mial miejsce rowniez przed aktualizacjami, ale nie wiem dlaczego NOD32 ma jakis wpis... nie instalowalem noda, pierwszy i jedyny program zabezpieczajacy to norton.

 

Ciekawostką jest, że znalazłem 2 razy taką oto zbieżność:

KOD

Dziennik aplikacji: Proces LFS.exe zażądał wyłączenia Menedżera okien pulpitu.

 

Parę minut później:

KOD

Dziennik systemu: System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia.

To na 100% nie jest problemem bo ta gra ( Live for Speet / lfs.net ) fakt ze zaliczyla freeza ale bylo tez sporo w calkowicie innych sytacjach, w sumie to juz kazda gra zaliczyla swojego freeza ale to nie ich wina, bo caly kom staje przy freezie.

 

Teraz pytanie:

Co instalowałeś 8 stycznia? Cokolwiek to było, to odinstaluj.

Przekopie punkty przywracania i dziennik.

 

Daj screeny z 4 zakładek HD Tune. Wykonaj ErrorScan (ale bez Quick Scan).

No to lece robic testy, ale wystarczy chyba tylko dysk na ktorym jest system bo na drugim trzymam tylko pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii usługi zatrzymane nie powinny powodować problemów. Zwróciłem na to uwagę, bo problem zaczął się nie całe 3 godziny po ich instalacji.

 

Nod32 musiał mi się przywidzieć - sprawdziłem jeszcze raz i ani śladu, a wcześniej dał bym sobie rękę uciąć, że widziałem wpis "ESET".

 

Wiem co to jest LFS. Niestety nie wszystkie awarie systemu były poprzedzone tym programem, więc też go raczej wykluczam.

 

Jedną z opcji jest cFosSpeed, który działa nieprawidłowo. Odinstaluj go na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu mam screeny z hdtune :

 

Dołączona grafika

 

Jeszcze musze sie dowiedziec dlaczego nic nie ma w zakladce health i w temp, np. hw monitor widzi temperatury dyskow...

 

Chyba musze wlaczyc opcje w biosie majaca cos wspolnego z S.M.A.R.T lol ;D

Edytowane przez freeq27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD Tune nie do końca działa poprawnie na W7.

 

Pełna diagnostykę dysku (odczyt SMART + skanowanie powierzchni) można wykonać z programu MHDD (dostępna wersja na bootowalnym CD).

 

Pasuje też sprawdzić pamięci przy pomocy GoldMemory lub Memtest86+. Podejrzewam jednak, że nic nie wykryje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje też sprawdzić pamięci przy pomocy GoldMemory lub Memtest86+. Podejrzewam jednak, że nic nie wykryje

Pamieci testowane narzedziem windows do testowania pamieci. Najdokladniejszy test trwajacy okolo 2h zostal pokonany bez bledow.

 

Sprawdź zasilanie – miałem podobne problemy – okazało się ze poszła listwa zasilająca - co przy mojej i ntak juz kiepskiej instalacji elektrycznej powodowalo wachania napiecia i zwisy

Sprawdze ale jednak watpie w to... moje freezy choc losowe sa najczesciej powodowane wykonaniem jakiejs akcji, klikniecie itp. Komputer chyba moge zostawic na tydzien bez dotykania i nic sie nie stanie, ale dzis np. przy odpalaniu windowsa po resecie ( bo wisial na trwa zamykanie systemu za sprawa jakiegos bledu hd tune pro trial. Procesu hdtune pro nie dalo sie wylaczyc w zaden sposob a sam program sie nie odpalal. ) zaliczy freeza przy odpalaniu windowsa, w momencie jak przez chwilke jest czarny ekran z kursorem.

 

Brak pomyslow xD

 

Aha i jeszcze jedno :

Dołączona grafika

 

Jak widac zbytnio nic co mogloby mu zaszkodzic bylo instalowane 8'go stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pamieci sa podkrecone z 667mhz do 800mhz i procesor z 2.6 ghz do 3.2 ghz, ale freezy wystepowaly tak samo na konfiguracji bez oc. W kazdym badz razie zamienilem listwe z inna i zobaczymy, bo to byla dziwna listwa. Tzn byl kontakt master do max 550W i do niego byl podlaczony komputer i byly jeszcze inny wtyczki slave ktore dostawaly prad po wlaczeniu master i tak samo byly odcinane od pradu po wylaczeniu urzadzenia podlaczonego do master ( w tym wypadku pc ). Teraz wszystko smiga na normalnej listwie i zobacze...

 

Dzisiaj postaram sie zaktualizowac sterowniki nvidia do najnowszej wersji i zobaczymy, bo zostalem na 181.xxx a sa juz 186.xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi nawet tyle o aktualizację, co o sam fakt, że np PhysX może nie działać poprawnie na W7. A że pasuje do nowego systemu wrzucić najnowsze sterowniki, to już inna bajka.

 

 

 

Zaktualizowalem sterowniki do najnowszej wersji i zienilem listwe, zobaczymy...

 

 

Ale jakby problem byl w PhysX to chyba freezy powinny wystepowac tylko w grach ktore to uzywaja a nie w srodiowisku windows. Ale zobaczymy, narazie jest aktywne, jak bedzie jeszcze jekis freez to wylacze PhysX i tez zobacze czy cos sie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktlualizacji sterownikow i zmiani listwy po dwuch dniach spokoju dzis znow zalapal freeza przy otwieraniu okna moj komputer...

Po tym wylaczylem PhysX, moze akurat... ale czy okna aero z tego korzystaja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byly 181.xxx teraz sa 184.xxx i to samo, PhysX wlaczony czy wylaczony freezy sa. Wlasnie zlapalem pierwszego z wylaczonym PhysX.

Jeszcze moge poprostu przeinstalowac windows i zobaczyc... Juz sam nie wiem :D

 

Ostatniego freeza zalapal po kliknieciu na link tematu na forum, to mi bardziej wyglada na system...

Edytowane przez freeq27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic nie zmienialem i od dwoch dni jest spokojnie, dzisiaj tylko kable lepiej ukladalem czyli wszystko jeszcze raz podlaczalem. Ale czekam dalej na Win 7 w 64bit bo i tak chce wkoncu sie przesiasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nic nie zmienialem i od dwoch dni jest spokojnie, dzisiaj tylko kable lepiej ukladalem czyli wszystko jeszcze raz podlaczalem. Ale czekam dalej na Win 7 w 64bit bo i tak chce wkoncu sie przesiasc.

Podejrzewam, że wina leży gdzieś w sprzęcie. Mam identyczny problem jak Ty. Nie ma reguły co do momentu zawiechy. Komputer może pracować tydzień bezbłędnie po czym w jednym dniu może zawiesić się 5 razy. Różnica jest taka, że mam inny sprzęt, mój PC jest bez OC i mam Windowsa XP SP3 ze wszystkim aktualizacjami.

Edytowane przez mazt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...