Skocz do zawartości
yato

I7 750 Vs I7 860

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję waszej pomocy w sprawie wyboru procesora, komputer będzie wykorzystywany do internetu, gier (wymagających) i czasem coś przekonwertuję (muza, filmy). Do zastosowań typu obróbka grafiki raczej nie będę wykorzystywał.

 

 

Z tego co wiem, czasami i7 860 przegrywa np. w grach z 750 pewnie z powodu HT - dobrze myślę ??

Który z nich jest lepszy do podkręcania ? Czy wyłączenie HT u 860 spowoduje wzrost wydajności w grach, oraz czy po tym zabiegu będzie on miał równe wyniki lub większe od 750 ??

 

 

 

Chciałbym sobie pograć w wolnej chwili w np. Crysisa lub Stalkera w rozdzielczości 1680x1050 na very high ustawieniach, więc nawet każdy fps jest dla mnie ważny. Pieniądze nie są moje (także nie moich rodziców ;), po prostu mam możliwość wydać nawet 300 zł dla tych 5-10fpsów. Także nie robię często modernizacji, więc chcę żeby na długo mi starczył ten proc (wiem, że to nie realne, ale w miarę możliwości da się tak).

 

Proszę o sensowne wypowiedzi - czyli chcę tylko wiadomości na temat co się bardziej opłaca pod względem OC i wydajności, a nie co jest tańsze albo bardziej opłacalne pod względem stosunku wydajności do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, bywają gry którym przeszkadza HT.

można kliknąć w biosie disabled dla tej funkcji, a wtedy sprawa mieć się będzie następująco:

i7 860 (2800MHz @ 3460MHz z turbo) będzie szybszy niż i5 750 (2600MHz @ 3200MHz z turbo)

i7 860 kreci się statystycznie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak proc głównie do gier to 100 razy lepiej wziąć 750-tke a reszte dołożyć do grafy. Z quada gry nie wykorzystają 100% mocy przy taktowaniach rzędu 4 GHz, więc takie OC nie jest potrzebne.

A gry które quadów nie wykorzystują także nie potrzebują takich zegarów na dwóch rdzeniach. 750-tke na luzie wykręcisz na przynajmniej 3.6 GHz i będzie to w pełni wystarczające.

 

Dołożenie 300 zł do lepszej grafy da nieporównywalnie lepsze efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś jest lepszego od Radeona 5870, ja się pytam tylko o to czy 860 jest FAKTYCZNIE gorszy od 750 w grach, a nie to czy się opłaca czy nie.....

Pieniędzy na nic innego nie potrzebuje, potrzebuję tylko fachowej opinii odnośnie procesora - i meeron mi udzielił odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jak nie masz na co wydawać to możesz kupić, ale przy tym samym zegarze będzie identyczna wydajność, a OC 4 GHz czy więcej nie jest do gier potrzebne. Do tego trzeba się bawić w wyłączanie HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Harry Loydzie, tak czy siak dzięki Ci oczywiście za opdowiedź :)

 

 

Chodzi o to, że HT przydałoby się w aplikacjach, bo 860 jest wyraźnie szybszy. A wyłączałbym to jakbym chciał sobie zagrać, bo na codzień "siedzę na windowsie" niż gram.

 

 

 

Michaelius - problem, w tym, że myślałem nad tym i doopa ;) Bo tanie dyski SSD nie są godne polecenia, kiedyś ktoś się pytał o OCZ jakimś za 600 to wszyscy odpisali, że to nie jest gra warta świeczki :/ A dobre SSD zaczynają się od 1000 zł.

 

 

Jak na razie w SSD nie chcę się bawić, mam 3 dyski Samsunga F3 do RAIDa i myślę, ze to mi wystarczy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius - problem, w tym, że myślałem nad tym i doopa ;) Bo tanie dyski SSD nie są godne polecenia, kiedyś ktoś się pytał o OCZ jakimś za 600 to wszyscy odpisali, że to nie jest gra warta świeczki :/ A dobre SSD zaczynają się od 1000 zł.

Bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Michaelius - problem, w tym, że myślałem nad tym i doopa ;) Bo tanie dyski SSD nie są godne polecenia, kiedyś ktoś się pytał o OCZ jakimś za 600 to wszyscy odpisali, że to nie jest gra warta świeczki :/ A dobre SSD zaczynają się od 1000 zł.

 

 

Jak na razie w SSD nie chcę się bawić, mam 3 dyski Samsunga F3 do RAIDa i myślę, ze to mi wystarczy :]

Godny polecenia jest Intel X25-V za 450zł i 3xF3 wymięka przy nim pod system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel G2 ma zapis na poziomie ~80MB/s i odczyt ~260MB/s. Inne dyski moga miec zapis wiekszy ale gorsza wydajnosc w malych plikach. poki co, Intel jest najlepszym kompromisem zarowno w wersji 80GB jak i 160GB. Jezeli jednak masz w planie przerzucac, tworzyc i edytowac wielo gigabajtowe pliki to kup ssd jakegos OCZa, ktory ma duze transfery zarowno zapisu jak i doczytu na poziomie ponad 200MB/s albo kup sobie malego Intela 40GB na system i doloz do tego raid na zwyklych dyskach.

 

Mi raid jest nieporzebny bo instaluje wszystko na ssd lacznie z grami, i raid mieknie przy czasie dostepu i odczycie malych plikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...