Skocz do zawartości
romek

Be Quiet! Dark Power Pro P8 [temat Zbiorczy]

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafikaPolski rynek zasilaczy komputerowych jeszcze kilka lat temu był bardzo ubogi w produkty, należące do klasy „Premium”. Większość użytkowników nawet nie zwracała uwagi na taki szczegół jak zasilacz, będący często wyłącznie dodatkiem do obudowy. Świadomość użytkowników zmieniła się jednak po wprowadzeniu wielordzeniowych procesorów oraz kart graficznych potrzebujących niewyobrażalnie dużo prądu... stabilnego prądu. Wtedy okazało się, jak ważnym podzespołem z punktu widzenia całego zestawu jest wydajny zasilacz. Jedną z firm, która na przestrzeni lat wyrobiła sobie najlepszą opinię wśród producentów PSU jest niemiecki be quiet!, który posiada w swojej ofercie dobrze znaną serię Dark Power Pro. Niniejszym zapraszamy do pierwszego w Polsce testu be quiet! Dark Power Pro P8 o mocy 750W!

Pełna treść publikacji pod tym linkiem.
Autor: romek - Rafał Romański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by porównać do poprzedniej rodziny DP, albo do konkurenci ale nie jest źle :]

Liczyłem też na test po spięci 12v, sprawdzaliście czy w tedy napięcia są stabilniejsze??

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w napięciach są zawsze tym bardziej, jak coś jest obciążone 150W a ok. 500W. Większość jednostek będzie miała takie wahania ale spokojnie do przekroczenia norm to jeszcze bardzo daleko.

 

Tak, przy 50% obciążeniu czuć ciepłe powietrze ale to normalne jeśli mówimy o urządzeniach, które są sterowane przez układy z termistorami. Temperatury były w normie, nie odczuwałem niczego niepokojącego.

 

Porównywanie P7 do P8 nie miałoby sensu, inne konstrukcje, inne rozwiązania i produkt ewoluował więc wiadomo, że test byłby nierówny.

 

Spinałem linie ale tylko przy zabawie w obciążalniki, nie było sensu spinania linii przy platformie testowej bo bierze za mało prądu by zaczęły się większe wahania lub niedobory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

romek - szereg rzeczy do poprawy:

 

Kolejna nowinka to system Hold-up time, który podtrzymuje napięcie przy chwilowym zaniku w sieci elektrycznej przez >30ms dla pełnego obciążenia (100%). Ten system na pewno nie zastąpi urządzeń UPS lecz przy lekkich zanikach napięcia nie odczujemy żadnych zmian, a przy zasilaczu bez tego układu, czeka nas wyłączenie komputera lub reset.

nowinka? holdup time to nic innego jak pojemność kondensatorów, a ten BQ jak widze niczym się nie wybija w tej kwestii. Ba, nawet jest gorzej niż u konkurencji w tym przedziale cenowym. btw: KAZDY zasilacz, nawet taki za 50zeta, spełniający norme atx 2.0 (być moze i wcześniejsze) musi miec hold-up time >17ms.

BQ napisał to na stronce tylko dlatego, zeby ktoś dał sie 'nabrać' na jakis dodatkowy ficzer ("łoooo! biore tego bo ma holdup-cośtam 17-czegośtam!"). Jak widać zabieg działa :D

 

Zasilacz otrzymał certyfikat "80Plus Silver" co gwarantuje, że posiada minimum 88% sprawności dla 50% obciążenia oraz 85% sprawności dla 20% i 100% obciążenia (wiem, powtarzam się). Przeprowadziliśmy szereg testów, z których wynika jasno, że producent mógłby ubiegać się o 80Plus Gold dla 230V. Cóż, to chyba pierwszy zasilacz, który ma wyższą wydajność niż producent zachwala w prospektach marketingowych.

bzdury.

a) wy mierzycie na 230V, a zeby wyrobić golda@230V musiałby mieć: 88 - 92 - 88%

b) nie mógłby sie ubiegać, zasilacze ATX są testowane WYŁĄCZNIE na 115V.

 

Druga sprawa, to dla wielu cena zasilacza. Prezentowana jednostka o mocy 750W kosztuje w sklepach 680 zł, nie jest ona wygórowana patrząc na jakość wykonania, rozwiązania i wydajność lecz dla większości czytelników będzie za wysoka, by móc sobie pozwolić na tak duży wydatek.

a) w tej cenie można dostać już dużo lepszy zasialcz

b) ogólnie BQ nie są opłacalne (żadna obecna seria w obecnych cenach - zawsze da sie znaleźć coś lepszego i tańszego) i to jest ich główna wada. Więc jak można pisac ze cena nie jest wygórowana.... Kupując BQ kupuje sie średni/dobry/bardzo dobry zasilacz, ale zawsze sie przepłaca.

 

btw: w minusach brakuje okresu gwarancji

btw2: na 80plus.org nadal nie ma raportów z testów (tych na ktorych 80+ silvera zrobily), dziwna sprawa, czemu 80+ zwleka z wrzuceniem raportu skoro zasiłka dawno juz przetestowana?

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) w tej cenie można dostać już dużo lepszy zasialcz

b) ogólnie BQ nie są opłacalne (żadna obecna seria w obecnych cenach - zawsze da sie znaleźć coś lepszego i tańszego) i to jest ich główna wada. Więc jak można pisac ze cena nie jest wygórowana.... Kupując BQ kupuje sie średni/dobry/bardzo dobry zasilacz, ale zawsze sie przepłaca.

to mnie zaciekawiło...

 

a) no to wymień ten dużo lepszy zasilacz i dlaczego jest dużo lepszy ?

bo mam przeczucie że tak jak twoja wypowiedź wymyśle przynajmniej z 10 powodów żeby "nie był lepszy" ...

 

 

b) to też bardzo ciekawa teoria :)

chcesz mi powiedzieć że jak kupie FERRARI albo PORSHE to przepłacę bo nie kupiłem powiedzmy MERCEDESA ???

 

 

PS. Recenzja przyjemna w czytaniu i produkt wygląda też na bardzo dobry do czego w BQ już przywykłem w sumie...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie zaciekawiło...

 

a) no to wymień ten dużo lepszy zasilacz i dlaczego jest dużo lepszy ?

bo mam przeczycie że tak jak twoja wypowiedź wymyśle przynajmniej z 10 powodów żeby "nie był lepszy" ...

odp: seasonic x-series (650/750) - i pozamiatane :>

 

oprócz tego: nowy enermax modu87+ 600W

 

z tańszych i sprawdzonych: korsarze HX850 i HX750, antec TPN 650W/750W itp.

 

Do tego szereg firm "lada moment" planuje pokazać nowe zasilacze z goldem, narazie nie wiadomo co to bedzie i jak to sie bedzie plasowalo w kategorii jakosc/cena, ale i tak prawdopodobnie nie bedzie gorzej od tego BQ. BQ pokaże golda prawdopodobnie dopiero za rok w darkpower P9 - jakby nie patrzeć są w tyle, a cenią sie jak "największe" highendy na rynku. Chyba ze kurs euro/pln sprawi jakąś miłą niespodzianke:)

 

chcesz mi powiedzieć że jak kupie FERRARI albo PORSHE to przepłacę bo nie kupiłem powiedzmy MERCEDESA ???

mimo ze porównanie średnie, to jak juz takie dajemy to nalezaloby napisac: po co kupować mercedesa, jak w podobnej cenie mozna miec lepsze ferrari/porshe? Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i Enermax 87+ jest może tańszy? :D

 

BTW Ferrari nie jest w podobnej cenie do Mercedesa, i co to znaczy lepsze? Bo szybsze? Ale ma np gorszy komfort jazdy...

 

BeQuiet są drogie ale jak wszystkie z tej klasy zasilacze np Enermaxy. Jak kogoś stać to kupuje a jak nie to bierze Corsarza, OCZ czy nawet Modecoma

 

Rafa, bardziej chodzilo o wypinanie kabli z zasilacza. I nie bardzo rozumiem to jako wade, bo jako posiadacz E7CM680W jestem mega zadowolony (ten sam system wypinania, przynajmniej na oko).

To jesli o to chodzi to tez jestem zadowolony bo np jest o wiele dla mnie łatwiej odpinać niż np w Corsarzu HX!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i Enermax 87+ jest może tańszy? :D

P8 750W jest w tej samej cenie co modu87+ 600W, oba dadzą rade konfigowi z CF/SLI a enermax 'we wszystkim' jest lepszy, wiec dla 95-99% osób dysponujących taką gotówką enermax jest lepszym wyborem (a seasonic jeszcze lepszym). Pozostałe pare % to osoby ktore naprawde muszą mieć te 750W, czyli ~3 karty graf...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy enermaxów już są link

Może i są drogie, ale na pewno najlepsze. Nawet Goldy Seasonica nie maja tak wysokiej sprawności co enermax. Dodatkowo nowe wentylatory w enermaxach są także jednymi z najlepszych i przy niskich obrotach są absolutnie niesłyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiś non sens...

750W BeQuiet w cenie 600W Enermax'a i ty mówisz że Enermax jest lepszy ???

"We wszystkim lepszy" <-- pierwsze co przychodzi mi do głowy to ma krótszy kabel 24pin o 5cm co w dobie obudów z zasilaczem na dole jest przynajmniej ważne.

Oprócz tego "we wszystkim lepszy" ma mniej mocy za te same pieniądze, jest tej samej sprawności, tak samo cichy...

 

Pomijając subiektywną opinie że Enermax'y są brzydkie ;)

i nadal mają oploty na kablach kończące się 5cm przed wtyczką <-- wymyślił to jakiś idiota a enermax konsekwętnie brnie tą drogą ...

 

SeaSonic jest praktycznie nie dostępny w PL = gwarantowany problem z serwisem i zdecydowana większość ludzi woli serwis telefoniczny w PL jaki daje BQ ...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, wielki skrót:

- Hold-up time - tak to pojemność kondziołów i jest to zmiana, bo poprzednio wynosił 21ms, teraz dzieki duzemu i pojemnemu na moich testach wyszło 38ms. Dla niektórych to jest ważne i nie, nie prawda. Dużo zasilaczy, przykład ModeCom ma pełną odcinkę jak zabraknie prądu. Od razu reset więc nie wszystkie.

b) nie mógłby sie ubiegać, zasilacze ATX są testowane WYŁĄCZNIE na 115V.

Ja bym użył słowa były bo są też testowane na 230V o czym ty nie wiesz bo nie masz do tego dostępu. Stronę 80Plus to ja też potrafię czytać a testy robione są jeśli producent chce w 115/230V.

 

 

@sosna24 - widzę w twoim przypadku tendencję do kolorowania. Porównujesz Corsaira (to nie jest producent) do BQ z premiuma? Dalej, 600W zasilacz kosztuje tyla samo co 750W ale jest lepszy? Miałeś w rękach, testowałeś, sam się o tym przekonałeś?

 

Mi się nieraz zdaje, że większość osób czyta bezmyślnie tabelki i myśli, że wszystko wie. Nieliczni tylko siadają z przyrządami i mierzą, przykład: Benito, Zenfist, itd. Nowe Enermaxy dopiero wchodzą, pierwsze sztuki dostępne ale już czytam, ten lepszy od tego, bo tylko sprawność się liczy. Cholerka, w zasilaczu nie tylko sprawność się liczy, więc nie rozumiem, czemu ludzie tak ślepo idą tylko w tym kierunku.

 

BQ ma ogromnego plusa za innowacyjność. Pierwszy zasilacz, który wygląda inaczej od normalnego blaszaka. Każdy z producentów ma coś za a coś przeciw i to właśnie jest fajne.

 

PS. proszę osoby, które się wypowiadają i porównują dwa produkty z tej samej fabryki tylko z innym logiem by zaprzestały się wygłupiać bo kolejny raz nie będę czyścił tematu bez rozdawania procentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, wielki skrót:

- Hold-up time - tak to pojemność kondziołów i jest to zmiana, bo poprzednio wynosił 21ms, teraz dzieki duzemu i pojemnemu na moich testach wyszło 38ms. Dla niektórych to jest ważne i nie, nie prawda. Dużo zasilaczy, przykład ModeCom ma pełną odcinkę jak zabraknie prądu. Od razu reset więc nie wszystkie.

z ciekawości: jak i czym to zmierzyłeś?

 

Ja bym użył słowa były bo są też testowane na 230V o czym ty nie wiesz bo nie masz do tego dostępu. Stronę 80Plus to ja też potrafię czytać a testy robione są jeśli producent chce w 115/230V.

a) zgadza sie - nie mam dostępu. Jezeli ty masz, to sie podziel, albo nie pisz takich rzeczy.

b) ja tam napisałem, że >nie mógłby sie ubiegać o golda na 230V< (ty w artykuje napisałeś ze by mógł) ----> i nawet jak ty mowisz ze wiesz, ze producent moze sobie zażyczyć dodatkowo testu na 230V (ja nie wiem, więc nie twierdze ze to nie prawda) to i tak nadal >nie moze sie starac o test na 230V żeby dostać certyfikat silver/gold/inny<. Te testy (ty mówisz ze takie są) na 230V są tylko-i-wyłącznie dla 'producenta' zasilacza, bo jak sam napisałeś, nie są ogólnie dostępne i nie moga być podstawą dla certyfikacji.

 

PS. proszę osoby, które się wypowiadają i porównują dwa produkty z tej samej fabryki tylko z innym logiem by zaprzestały się wygłupiać bo kolejny raz nie będę czyścił tematu bez rozdawania procentów.

ja wiem kto produkuje jaki zasilacz, więc nie oskarżaj bezpodstawnie.

 

a i jeszcze to:

Mi się nieraz zdaje, że większość osób czyta bezmyślnie tabelki i myśli, że wszystko wie. Nieliczni tylko siadają z przyrządami i mierzą, przykład: Benito, Zenfist, itd.

jeżeli ty to wszystko mierzysz o czym piszesz, to dobrze. Masz czyste sumienie.

A nie każ nikomu traktować swoich testów, gdzie jedyne co wiadomo o metodologii to to, ze 'zostały wykonane na jednej z politechnik' (ty taką odpowiedź dałeś mniej więcej w topicu o bq e7), na równi z paroma najlepszymi portalami bo to śmiech. Albo udostępnij metodologie do wglądu. Same cyferki nie znaczą nic, zawsze trzeba podać wszystkie dane i parametry, zeby każdy czytelnik mógł powtórzyć dane badanie bez zadawania żadnych dodatkowych pytań. Wie to nawet każdy student, który w swojej pracy dyplomowej cokolwiek mierzył.

 

==========

Nawet Goldy Seasonica nie maja tak wysokiej sprawności co enermax.

w testach wychodzi ze mają (HS, JG - nie wiem czy można dawać pełne nazwy portali :> )

 

==========

pierwsze co przychodzi mi do głowy to ma krótszy kabel 24pin o 5cm co w dobie obudów z zasilaczem na dole jest przynajmniej ważne.

zgadza sie, nominalnie BQ ma 5cm więcej. Realnie: zależy jak sie trafi, na HS zmierzyli enermaxa ze ma 61cm.

 

jest tej samej sprawności, tak samo cichy...

BQ ma niższą sprawność, i wentyl obraca mu sie szybciej niz enermaxowi. Nie mowiąc na seasonicu, który potrafi nie odpalić w ogole wentyla do ok. 300W, więc w idlu jest "bezgłośny".

 

Pomijając subiektywną opinie że Enermax'y są brzydkie ;)

racja

 

i nadal mają oploty na kablach kończące się 5cm przed wtyczką <-- wymyślił to jakiś idiota a enermax konsekwętnie brnie tą drogą ...

tez racja

 

 

SeaSonic jest praktycznie nie dostępny w PL

już jest dostępny, możesz kupic od ręki Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

oplot kończy się w różnych miejscach w zależności od wiązki ale osobiście wole jak nie usztywnia jej tuż przed wtyczką > czasami powoduje to jej wypadnięcie z gniazda :angry: dla mnie takie rozwiązanie jest ok i nie dziwie się że wykorzystani go też w be quiet

 

co do samej sprawności to średnia sprawność Seasonic SS-750KM to 90.25%, natomiast średnia sprawność Enermax EMG700AWT to 91.57%. Prawdziwe pazurki maxik pokazuje jednak przy niskim obciążeniu, czyli w warunkach w jaki komputer pracuje najczęściej.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe pazurki maxik pokazuje jednak przy niskim obciążeniu, czyli w warunkach w jaki komputer pracuje najczęściej.

zależy kto mierzy :)

 

JG:

obciąż ---- seasonic ---- enermax

[62W] ------ 88.8% -------84.6%

na 20% sprawności się wyrównują, a na wyższych znów seasonic zyskuje 1-3% przewagi

 

HS:

enermax: 90.0% 90.5% 89.1% 87.8% 86.1%

seasonic: 88.3% 90.7% 90.1% 89.0% 87.7%

 

narazie chyba tylko te dwa portale testowały oba zasilacze, więc mało danych jest do porównania :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mowilem o stronkach, na których przetestowana są oba zasilacze, bo tylko wtedy można porównywać, a seasonica tam nie dotykali. Wogole anandtech darował sobie juz zasilacze, przed tym enermaxem żadnego nie testowali przez prawie rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ ma niższą sprawność, i wentyl obraca mu sie szybciej niz enermaxowi. Nie mowiąc na seasonicu, który potrafi nie odpalić w ogole wentyla do ok. 300W, więc w idlu jest "bezgłośny".

strasznie się sosna zapętlasz...

sprawność średnia jest nic nie warta bo wlicza też obciążenie takiego zasilacza na 80-100% a jak sam wcześniej napisałeś praktycznie nikt tego nie wykorzysta...

mnie interesuje raczej sprawność z przedziału > 50% tzn. realne obciążenie w IDLE dobrego PC to 15-20% np. mój w 2d ciągnie 130W...

w load zależy od gry ale też nie przekroczy 330W.

 

tak czy siak nie można napisać że ENERMAX jest we wszystkim lepszy (sam parę postów wyżej przyznałeś mi racje) a BQ to bardzo dobra i opłacalna propozycja dla ludzi którzy wiedzą co robią a dla tych co nie wiedzą TEŻ ;)

 

BQ ma najlepszą możliwą gwarancję jaka istnieje w tym kraju i miałem okazję parę razy się o tym przekonać...

 

Jak ktoś chce kupić ENERMAX'a bo lubi tą firmę proszę bardzo, CORSAIR ? to samo ...

chodzi o to żeby nie uprawiać tutaj czarnego PR w stosunku do jakiegokolwiek producenta...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie się sosna zapętlasz...

gdzie sie zapętlam w tym zdaniu co zacytowałes?

 

sprawność średnia jest nic nie warta bo wlicza też obciążenie takiego zasilacza na 80-100% a jak sam wcześniej napisałeś praktycznie nikt tego nie wykorzysta...

zenfist pare postów wyzej użył pojęcia "sprawność średnia", a chodziło mu o sprawność >typową<, czyli w 50% obciążenia ("typowy" - tego słówka używają na 80+)

 

mnie interesuje raczej sprawność z przedziału > 50% tzn. realne obciążenie w IDLE dobrego PC to 15-20% np. mój w 2d ciągnie 130W...

w load zależy od gry ale też nie przekroczy 330W.

chyba "< 50%"?

Zgadza sie, że dla typowego usera sprawność na bardzo małych obciążeniach (~50...100W) jest najwazniejsza, bo tyle przeważnie komp żre w windowsie, czyli przez większą/dużą część czasu (ty piszesz ze 130W ale to pewnie ze ściany?). Of koz są wyjątki i tu :)

 

I fakty sa takie, że ten BQ ma niższą sprawność i jest głośniejszy + 2 lata krótsza gwara. Kosztuje ~670zeta, a seasonic jest tańszy.

Gdzie jest ta opłacalność której nie widze? No chyba ze ktoś naprawde traktuje wygląd i oploty na poważnie, to wtedy tego argumentu nikt nie może obalić bo każdy ma inne gusta.

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, miałeś oba zasilacze postawione jeden obok drugiego podczas pracy i dlatego mówisz, że BQ jest głośniejszy tak? Bo jeśli nie, to sory, ale nie kupuje tego. Używam wersji P7 i przy normalnym użytkowaniu, jak i grach itd. zasilacz jest cichutki. W nowej wersji zamontowano nowy wentylator, który jest lepszy niż ten we wcześniejszej wersji, więc na pewno nie jest głośniejszy - wiem bo mam ten wentylator.

Jeśli miałbym kupować dobry zasilacz i zastanawiał się pomiędzy słabszym enermaxem, a tym Be Quietem, to nie zastanawiałbym się co brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby Ci się podpórka złamała. Opierać się na innych źródłach to można zawsze. Tylko nie wiem czy już dotarłeś do takiego wniosku, ale każdy testuje inaczej i dla każdego poziom ciszy jest inny. A stwierdzenie "ten jest naj naj naj" w twoim przypadku jest baaardzo interesujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I fakty sa takie, że ten BQ ma niższą sprawność i jest głośniejszy + 2 lata krótsza gwara. Kosztuje ~670zeta, a seasonic jest tańszy.

Gdzie jest ta opłacalność której nie widze? No chyba ze ktoś naprawde traktuje wygląd i oploty na poważnie, to wtedy tego argumentu nikt nie może obalić bo każdy ma inne gusta.

Wytłuszczonym drukiem zaznaczyłem Ci, punkt pokazujący, że jednak o czymś nie wiesz? Czy zepsuł ci się kiedyś: Enermax, Sesonic, be-quiet!, Antec, Topower lub inny zasilacz tej klasy? Jeśli tak, to ile trwała wymiana czy jednak naprawa, ile zapłaciłeś za transport przesyłki, ile kosztował twój przestój w pracy związany z brakiem zasilacza?

@letrev wie co mówi i niestety praktyki są u wielu producentów bardzo odmienne (mówimy o Polsce). To, że masz zasilacz na 5 latach gwary z powiedzmy wyłączeniem ostatnich dwóch lat na tylko naprawę bez wymiany lub czas realizacji twojej wymiany przekracza bardzo często ponad miesiąc. Nie czytajcie tylko suchych liczb, ważne są sprawdzone wrażenia.

 

Co do sprawności, wydajności vs. inne nowe zasilacze będzie niedługo. Enermax też będzie w testach lecz liczy się kolejka...

 

PS. Temat jest o be quiet! a nie o innych markach więc proszę nie robić śmietnika (czyt. Regulamin) - tyczy się wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłuszczonym drukiem zaznaczyłem Ci, punkt pokazujący, że jednak o czymś nie wiesz? (...)

jak już mowiłem ja niestety wiem wszystko :)

 

tak wiem, ze np korsarza czy antka trzeba slac do holandii kurierem na swoj koszt, jezeli jest juz po gwarancji 'sklepowej', ale wybór sklepu itp, to jest juz inna bajka jak sam zauwazyleś to temat o BQ a nie gwarancjach, rozpisac bym sie mógł bardziej :> a fakt jest taki ze BQ ma krótszą gware

 

 

 

Tylko żeby Ci się podpórka złamała. Opierać się na innych źródłach to można zawsze. Tylko nie wiem czy już dotarłeś do takiego wniosku, ale każdy testuje inaczej i dla każdego poziom ciszy jest inny. A stwierdzenie "ten jest naj naj naj" w twoim przypadku jest baaardzo interesujące...

1)

seasonicowi nie startuje wentyl do ok 250-300W - czyli co? BQ jednak moze być cichszy? :)

Enermax obroty: 330 ---> 1000, BQ obroty: ~600 ---> 1500. Można założyć z góry, że wentyle nie będą terkotać (& i CFM przy danych RPM jest podobny), tak więc ~90% 'hałasu' to szum powietrza, więc wnioski wyciągnij sam.

 

2)

ile dobrych portali musi przetestować i napisać że jest "naj naj naj", żeby dotarło do ciebie, że faktycznie tak może być naprawde?

To że ktos napisze "u mnie cichy" / "u mnie głośny" to nie znaczy NIC. 10 lat temu mialem zasilacz: Deer 350W (z obudową) i u mnie był cichy :> tylko czy coś z tego wynika...?

 

W kompowo-zasilaczowej polsce mamy doczynienia z dwom mitami: mit chiefteców i mit bequietów (1. silniejszy), i trzeba z tym 'walczyć' potwarzając gdzie jest ich miejsce. BQ DP P8 to BARDZO DOBRY zasilacz, ale mająć do wydania te ~700zeta można kupić LEPSZY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...