Skocz do zawartości
KAZ

jak podkręcać xp1700+ 18 mikrona

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z podkręceniem mojego procka w win xp pro . po podkręceniu fsb na 152 system win nie chce wystartować i ładuje się od początku (w win 98 nie miałem tego problemu wszystko chodziło ok ).prubowałem nawet instalki na fsb 152 i wszystko by było ok gdyby chciał chodzić 3dmark ale on nie chciał skończyć testu , skończył dopiero po przestawieniu fsb na 140 , gdy ponownie przestawiłem fsb na 152 win znowu nie chciał wystartować zmniejszyłem na 148 wystartował ale pokaszaniły mu się kolory na pulpicie więc spowrotem ustawiłem na 140 ale to mnie nie satysfakcjonuje co mam zrobić doradzcie a temperatura na fsb 133 to 36C a na 152 to 43C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

152x11, rozumiem? To będzie 2000XP, powinien wstać...

Nie wiadomo, jakie masz pamięci, bo prawdopodobne, że to one.

Na początku raczej też nie pójdzie tyle na defaultowym Vcore, podciągnij najpierw tak do 1.75, jak nie to wyżej. Jeśli to przez vcore, to wkońcu powninien ruszyć. Po jakimś czasie możesz spróbować obniżyć zpowrotem do default; mój teraz tak chodzi, a na początku się wywalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci mam 256/333Mhz czy na nich też powinienem podnieść napięcie (na ile) a poza tym w biosie mam opcje podnoszenia cpu +5%,+7,5%,+10% którą opcje mam wybrać i czy to jest to vcore o którym pisałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pamięci masz 333, to przeciesz do 166 powinny iść normalnie 8O ,po co chcesz im napięcie podnosić??? Nie wiem jak ich timingi, jak to cienkie kostki, to być może będziesz musiał je obniżyć.

Zrób na razie nasłabsze timingi i ustaw stabilne Vcore procesora, dopiero później zabierz się za optymalizacje ustawień pamięci...

 

A co do tego +5%,+7,5%,+10%, to może być zarówno Vcore, jak i spread spectrum; popatrz to jest napisane przed wartościami, bo ja z gigabyte to na bakier jestem...

 

Aha- timingi pamięci po wejściu do bios'a naciskasz ctrl+f1 i w trzecim (chyba) menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...