Skocz do zawartości
Gość Razor115

Praktyka Zawodowa - Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Razor115

Witam,

W związku że jestem w 3 klasie Technikum Informatycznego poszukuję praktyki która ma się odbyć w maju. Pisze na forum bo wiem że mogę liczyć na waszą pomoc i podpowiedź w tej sprawie. Co prawda moją specjalizacją jest "administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi" ale interesuje mnie Hardware :rolleyes:

Jeśli ktoś odbywał już takie praktyki albo wie o jakiś fajnych sklepach/serwisach/firmach które przyjmują takie osoby to proszę o pomoc :lol2:

Edytowane przez Razor115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj może Comarch, S4E, a jak hardware to sklepy typu Bit, PC Projekt albo może większe Komputronik, Sferis, Apollo. Tylko Comarch i S4E to bardziej jak byś już na studiach był. A tak ogólnie to z własnego doświadczenia na studiach wiem że pisać pisma, podania, CV i się nie zrażać. Ze względu na moją wąską specjalność - wina rozesłałem do 40 firm maile, zanosiłem pisma itp. a odezwali się z 3. A summa summarum poszedłem do tej która najpierw zgubiła papiery i rżnęła głupa że nic nie dostali, a potem czekali z decyzją półtora miesiąca :)

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Razor115

PC Projekt już zaliczyłem i powiedzieli że nie przyjmują bo za mały sklep mają. W bicie pewnie będzie to samo bo sklep niezbyt duży ale popytam :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć praktyki odwalone, nic nie robiąc polecam apollo. 6 kumpli poszlo.

Kazali im chodzic po 2 osoby co 3 dzien, tzn:

 

1 dzien roboczy: idzie xxx + yyy

2 dzien roboczy: zzz + ttt

3 dzien roboczy: aaa + bbb

4 dzien roboczy: xxx + yyy ITD...

 

a jak juz przyszli co ten trzeci dzien to zjedli sniadanko, posiedzieli i po 1,5 godziny do domu. Z praktyk ocena - celujacy.

 

Natomiast jak chcesz się czegoś nauczyć i mieć dużo do czynienia z hardware to polecam Action na zakopianskiej, bo sam tam mialem.

Minus jest taki, ze niezaleznie od dnia bedziesz tam siedzial bite 8 godzin w serwisie i pomocy technicznej od 9-17. Nie wyjdziesz wczesniej, ani nie przyjdziesz później, bo się o to rzucają.

Przewinie Ci się przez ręce dużo sprzętu. Często będą Cie wysylali do magazynu na sprzet zebys cos przyniosl, odniosl, bla bla bla.

Atmosfera: jesli sie nie spozniasz to super. Jednak nie licz na to, ze jak nie bedzie co robic to poprzeglądasz sobie internet czy w/e... BO ZAWSZE BEDZIE CO ROBIC.

Jak nie będzie co robić żywcem to wysla Cie nie dzialu serwerów i tam masz PRZEJe... ekhm wiesz co :P

 

I nie licz na 6, choćbyś nie wiem co robił to tam 6 nie dają :P 5 i to po napisaniu jakby sprawdzianu z tego co się nauczyłeś - nie żartuję. Jak np, nauczą Cie zakładać sieć, obliczać jakie numery ip, maski itd Ci są potrzebne, to potem będziesz z tego pisał, więc nie licz też na to, że pójdziesz tam nic nie będziesz robił i będą praktyki zaliczone. Mimo wszystko także możesz stamtąd wyjść bez zaliczenia tych praktyk, a wtedy pretensje już tylko do siebie.

 

I nie raz będziesz trzymał w ręce i bawił się sprzętem za 10-15k złotych- nie spoć się i nic nie zepsuj - chociaż aż takiej swobody Ci nie dadza jak zobaczą, że mało się znasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt :D Ale nie interesują mnie takie sklepiki malutkie co się tylko zwą sklepami komputerowymi niestety ;) Zresztą jestem pewien, że gdzieś na pewno praktyki ludzie mogą odwalać jak w apollo chodząc co trzeci dzień :D Tak pewnie nawet w większości przypadków jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Apollo zapomnij bo to już nie istnieje. Teraz tam bodajże Alsen jest, ale ja bym to nazwał inaczej...

 

Mniejsza o to - spróbuj w Bicie, ale nie tym na św. Krzyża, ale tym na Josepha Conrada. Tam mają centralę i sklep wyje*()ny.

J.W - polecam również Action. O ile chcesz te praktyki wykorzystac. Bo ja np. miałem jasny plan i go wykorzystałem. Mając dużo czasu i w miarę dużo roboty. Swoją drogą... Monte Cassino czy Ułanów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...