Skocz do zawartości
gajospg

Gtx 275 I Pronblem Z Włączaniem Monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W zaszłym tygodniu zakupiłem na allegro kartę graficzna GF GTX 275 Gigabyte.

Niestety wydaje mi się że karta jest uszkodzona, aczkolwiek chciałbym się dopytać.

Powody dlaczego tak sadzę są takie: Podczas włączenia komputera monitor nie che się włączyć . Czasami muszę 3-4 razy resetować komputer by zaskoczyło. W sytuacji kiedy to monitor nie chce się włączyć to windows się ładuje (słychać dźwięk uruchamianego windowsa).

Kilkukrotnie podpinałem kartę pod płytę, jak i samo zasilanie karty. Monitor podłączałem za pomocą innego kabla, a nastepnie podłączony był zupełnie inny monitor - efekt zawsze był ten sam, komputer trza było kilkukrotnie uruchamiać by monitor włączył się.

podłączyłem swoją starą kartę graficzną GF 8800GT, i tutaj monitor włączał się za każdym razem. Z tąd tez przypuszczam że nowa karta jest uszkodzona.

 

Moja konfiguracja to:

procesor - intel E8200

płyta - Asus Maximus II Formula

pamięci - Apogee 2x2GB,

Zasilacz - Corsair 850HXEU 850W

Monitor - LG L1932P

 

Proszę o wasze opinie na ten temat

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie u siebie Z gtx285 ale z 8800gts też miałem taki problem na Samsungu T240HD... Na starym monitorze wszystko śmigało bez problemu natomiast z samsungiem i Gtx285... u mnie monitor dużo szybciej wstaje gdy jest podłączony do drugiego DVI na pierwszym DVI monitor nie chce wstać..

Moja rada zobacz czy przepięcie przewodu do drugiego wyjścia w karcie coś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam tego gtxa 275 , nawet bios zmienilem ale niewiele to dalo , problem rozwiazalem polowicznie , otoz jak wlaczam komputer , mam wylaczony monitor w tle slysze ze windows sie zaladowal i wtedy wlaczam monitor i jest ok , problem z tego co wczesniej wyczytalem jest znany , da sie z tym zyc , ale jesli masz karte na gwarze to wymieniaj , ja niestety kupilem na allegro ale za to za 600 zl wiec mi sie oplacalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam tego gtxa 275 , nawet bios zmienilem ale niewiele to dalo , problem rozwiazalem polowicznie , otoz jak wlaczam komputer , mam wylaczony monitor w tle slysze ze windows sie zaladowal i wtedy wlaczam monitor i jest ok , problem z tego co wczesniej wyczytalem jest znany , da sie z tym zyc , ale jesli masz karte na gwarze to wymieniaj , ja niestety kupilem na allegro ale za to za 600 zl wiec mi sie oplacalo

Dzięki za porady, sprawdzę to z wyłączonym monitorem, a grafikę na szczeście mam na gwarancji także na pewno dam na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą grafikę. Zainstalowanie najnowszego biosu (wgrany fabrycznie) powinno pomóc lecz u mnie przepięcie samej wtyczki z cyfrowego na analogowe złącze rozwiązało problem :-D już jakiś miesiąc mam spokój.

 

PS. Dodam że przedtem miałem podłączony monitor przez przejściówkę z analogu na cyfrówkę być może to powodowało taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gajospg ---> to znany błąd na gtx275 gigashita.

 

Sam męczę się z tym od dawna.

 

Generalnie sprawa wygląda tak, że gigashit wypuścił 2 wersje tej karty - H i I. Dla wersji I (zielone pudełko) ponoć najnowszy BIOS rozwiązuje problem. Dla wersji H, którą ja mam (pudełko czarno-niebieskie) niestety BIOS sprawy nie rozwiązuje, choć nieco poprawia.

 

Tu masz biosy i sterowniki do ściągnięcia:

 

http://www.gigabyte.pl/products/vga/bios/gv-n275ud-896h.html

http://www.gigabyte.pl/products/vga/driver...275ud-896i.html

 

Teraz kilka słów jak zminimalizować to cholerstwo.

 

1. Dajesz najnowszy BIOS - sprawia, że nie karta zawsze wstaje przy właczeniu kompa i może zgasnąc jedynie na ekranie powitalnym windowsa. Ukraca też zjawisko wykrycia przez system 5 monitorów.

2. Instalujesz tylko stery ze strony gigabyte'a. No oficjalnych karta mi w ogole nie wstaje, albo wstaje raz na 5 włączeń kompa

3. Żadne wyłaczenie monitora na czas ładowania systemu nic nie daje.

4. Prawdopodobieństwo, że monitor się wygasi w momencie, gdy ma pojawić się ekran powitalny windy znacznie wzrasta, gdy masz jakąś płytę w napędzie! Zanim komp ją rozpędzi w napędzie, monitor czeka wygaszony i masz 90% szans, że się nie obudzi. Wyciągnij ja wcześniej.

 

Problem generalnie jest spowodowany błedami w fizycznej konstrukcji tych kart - źle pobierają energię, brakuje im jej i przechodzą w stan uśpienia. Na forum australijskim pracownik Gigabyte'a wypowiadał się na ten temat i przerabiał chętnym kartę wlutowując dodatkowy rezystor, co załatwiało problem.

 

Ogólnie mam teraz tak, że spokojnie da się to zdzierżyć przy odrobinie przywyzczajenia. Komp wstaje w 4 na 5 przypadków bez problemu. Jak go włączam i widzę zamiast ekranu windy komunikat, że monitor przeszedł w stan uśpienia, to daję od razu reset i na 95% za 2. razem wszystko jest oki.

 

Generalnie jeśli kartę możesz zwrócić, to wymień ją na coś innego producenta. Reklamować możesz, ale ponieważ problem jest skorelowany z typem monitora i występuje losowo, to pewnie zostaniesz zlany, za "nie można powtórzyć".

 

Jeśli dajesz ją na gwarę, to napisz czy się powiodło. Sam z tym zwlekam, bo ciężko mi będzie 2 tyg bez kompa wyżyć.

Edytowane przez Bleszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...