Skocz do zawartości
tecra

Praca Na Matrycach Full Hd W Laptopach

Rekomendowane odpowiedzi

W siódemce spoko, płynna regulacja DPI robi swoje. Chyba że masz wadę wzroku większą niż -2, to bez okularów nie podchodź ;)

 

Np. taka matryca FullHD w Dellu Studio XPS 16 (15,6") jest boska.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądanie stron wygląda normalnie - każda przeglądarka ma przecież możliwość zwiększenia czcionek i obrazków.

Moim zdaniem nie marketing, a krok na przód np. do osób którym brakuje powierzchni roboczej przy standardowych rozdziałkach.

Prosze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 15 calach ? bezsens. Niewygodna męcząca oczy. Najsensowniejsza rozdzielczośc przy 15 i mniej to 1480

Po 2 tygodniach z NBLB2 muszę stwierdzić, że zdecydowanie warto mieć fullHD na 15,6". Chociaż naturalnie nie wszystkim będzie to odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Użytkuję laptopa 15,6'' z rozdzielczością 1920x1200 - stwierdzam że taka rozdzielczość na takiego kalibru matrycy ma wiele zalet, ale są również wady :-)

 

Duża przestrzeń robocza przydaje się w wielu aplikacjach typu excel, word, środowiska programistyczne, graficzne etc. Poprostu jest miejsce na wszystkie paski narzędzi i obszar edycji jest wciąż ogromny. Bardzo ułatwia to życie jak ktoś lubi pracować na laptopie.

 

Przeglądanie stron internetowych: tutaj dostrzegam zarówno zalety jak i wady. Z pewnością nie trzeba tak często scrollować - mam porównanie do przeglądania stron na netbooku z rozdziałką 1024x600, gdzie po otwarciu strony często widzisz tylko banner reklamowy i od razu musisz scrollować co bywa irytujące, a tutaj tego problemu z pewnością nie uświadczysz :-) Wadą natomiast jest oglądanie grafik niewielkich rozmiarów np. na stronach internetowych. O ile powiększenie czcionki w przeglądarce jest fajne, to skalowanie grafiki wygląda już mniej ciekawie.

 

Idealnym kompromisem byłbaby dla mnie rozdzielczość 1680x1050 lub 1400x1050 w laptopie 15,6'', bo np. 800 w pionie czy popularne ostatnio 768 w budżetowych laptopach to 2 kroki w tył.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie nie wyobrażam sobie pracy bez takiej matrycy :rolleyes: , podczas przeglądania większych dokumentów wręcz nieoceniona jest możliwość otwarcaia jednocześnie 2 dokumentów i spokojnej ich leORT: ORT: ktury. Problemów z odczytaniem nie mam zarówno na 13" z 1600x900 jak i 17" MBP z 1920x1200, małe znaki to są na Vaio P które ma rozdzielczość jak 13" Ztka na 8".

 

Wadą jak już wyżej ktoś wspomniał jest to że jak już człowiek przywyknie do takich rozdzielczości na ekranie notebooka to przy zewnętrznym LCD na 30" 2560x1600 to mało.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale po co w takim razie kupowac laptopa z wysoką rozdzielczością, jeżeli się z niej nie korzysta? Te lapki full hd nie są w tej samej cenie co cała reszta. Poza tym każda zmiana rozdziałki skutkuje pogorszeniem jakości obrazu niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo miłych doświadczeń z 1400x1050 pikselami na 12 calowej matrycy mogę wyciągnąć tylko jeden wniosek - warto.

 

Większy obszar roboczy to wbrew pozorom nie tylko lepsza praca w excelu czy wordzie. Przy każdym "zadaniu" wymagającym dwóch i więcej okien aplikacji znacząco łatwiej jest działać - zamiast alt-tabować można wygodnie poustawiać okienka i mieć wszystko na wierzchu.

 

A kupowanie fullHD żeby później zejść z domyślnej rozdzielczości na niższą to już jakaś dewiacja jak na moje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku raczej szukałbym rozwiązań w przeskalowywaniu czcionek/ikon/obrazów niż w zmniejszaniu rozdzielczości - rozmazany obraz "produkowany" przez matryce nie pracujące w natywnej rozdzielczości raczej nie pomaga wadzie wzroku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj w salonie Sony full hd. Wrażenia:

-wykonanie i jakość rewelacja,

-do multimediów rewelacja,

-duży obszar roboczy - wielkość ikon na ekranie wystarczająca

-przeglądanie stron internetowych, hmmmmmm chyba bez powiększenia się nie obejdzie.

Wciąż się zastanawiam czy go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...