Skocz do zawartości
stadi

Tworzenie Własnego Tracker'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem się pobawić troszkę w robienie torrentów, gdyż za niedługo będę potrzebował "troszkę" wiedzy na ten temat. Z tego co czytałem do działania torrentów potrzebni są:

użytkownicy (seed) - co najmniej jeden, który ma 100% pliku.

Oszywiście odbiorcy (peer).

Plik torrent (w którym są zapisane informacje o trackerach, plikach itd...) - który mogę sobie przenosić gdzie chce (nawet pendrive'm do kolegi ;d).

Tracker (przechowuje informacje o seed'ach, peer'ach i nie wiem czym jeszcze) - to jakiś skrypt uruchomiony na serwerze.

 

jeżeli gdzieś się mylę poprawcie...

 

i teraz tak: chciałbym sobie postawić serwer (do testów) w domu. Na linux'ie jakiegoś apach'a. Dałbym "pełną" obsługę, czyli .htaccess, PHP, JS, MySql itd... (co będę potrzebował do torrentów - domyślam się że PHP i MySql, ale co jeszcze?). Następnie, co mam wgrać na FTP? Jak uruchomić skrypt (silnik) torrent od robienia trackera? Jak wykonać skrypty php? Ponoć można przez przeglądarkę, jak to zrobić?

 

Zarejestrowałbym sobie domenę i powiązał z moim "profesjonalnym serwerem" apache. I teraz tak: do mojej domeny dodałoby się ścierzkę do jakiegoś pliku, którą jak podam jako tracker przy tworzeniu torrent'a rozpozna prawidłowo i będzie działać. Jeżeli tak się nie da, to co mam zrobić?

 

Następnie po stworzeniu torrenta wrzuciłbym go na serwer i będzie spoko. Całość ma działać na takiej zasadzie:

1. ktoś ściąga sobie plik .torrent z mojej strony.

2. uruchamia przy pomocy np: VUZE (tracker to moja strona + kilka dodatkowych w wypadku wyłączenia kompa)

3. torrent pobiera się normalnie ;p

 

 

 

Zrobiłem przykładwego torrenta. okazało się, że mogę dodać więcej trackerów, wię otworzyłem plik za pomocą vuze i klikając ppm wybrałem pokaż szczegóły, a następnie w linku do trackera kliknąłem ppm i edytowałem liste usuwając poprzedniego i dając te z tej strony: http://bitnova.info/trackery i wysłałem plik torrent tutaj: http://hotfile.com/dl/25539099/cfe2af8/UMD...SO.torrent.html i mój kolega to pobrał i uruchomił za pomocą vuze i mimo, że seed'owałem (przynajmniej tak było napisane), to jemu nic się nie ściągało, a mi od czasu do czasu na jakąś chwilkę pokazywał się jego adres IP, a następnie znikał.

 

proszę o nie odsyłanie mnie do linku i instalacją skryptów, bo już tego próbowałem. pobrałem, wypakowałem i nie mogłem znaleźć pliku include/(coś tam na litere "s".php), w którym trzeba było coś edytować. proszę o upload takiego skryptu i napisanie gdzie i co (na co) mam zmienić i tutka (może być link) jak wykonać taki skrypt na serwerze.

 

Pozdro!

 

PS1: sprawdziłem ten plik torrent jeszcze raz i wyświetla coś o tym, że chcyba jest w sieci lokalnej.

PS2: spróbowałem pobierać ten plik na drugim komputerze w domu i wszystko śmiga. czyli to musi być coś tym co napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe masz podstawowej wiedzy o działaniu serwerów i stron. Bez tego nie uruchomisz niczego.

 

Jak juz wspomniales o vuze to zostan przy nim bo ma wbudowanego trackera.

 

 

 

I nie pytaj o to samo na kilku forach jednoczesnie...

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po najprostrzej linii oporu? Stwórz plik torrenta z kilkoma najpopularniejszymi trackerami. Wyślij pliki na kilka stron np minowa oraz swoją. I po prostu rozpocznij seedowanie w utorrencie.... Jedyna wada to zmienne ip jeśli takowe posiadasz (ale to już ogólny problem) ale i to można obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe masz podstawowej wiedzy o działaniu serwerów i stron. Bez tego nie uruchomisz niczego

I chcę taką wiedzę posiąść, a przez odpowiedzi w twoim stylu po wpisaniu hasła w google wyskakują tematy z forów w których pisze to samo: "spadaj, bo nie masz wiedzy, a nie chce mi się tobie wszystkiego tłumaczyć". więc po co w ogóle odpowiadasz?

 

Jak juz wspomniales o vuze to zostan przy nim bo ma wbudowanego trackera.

Chce zrobić własnego trackera na własnym serwerze, żeby zdobywać wiedzę, skoro jej nie mam, to się pytam. Tylko nie pisz: "po co robić samemu, jeżeli są gotowe"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...