Skocz do zawartości
pgrom

Zakup Nowej Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

no poczujesz dużą różnice, ale niestety nic za darmo. na oko widzę że będziesz musiał dopłacać lekko 2 tysiaki , a skoro masz super OC to na pewno HD5970 nie jest dwukrotnie nawet szybszy

 

dopłacasz do interesu 1600zł , zakładając że sprzedasz gtx280 za 1600zł - wydaje się być to interesujące.

 

ale dużo taniej wyszłoby 2*hd5850 - teoretycznie te same zegary a taniej o 300zł , tyle samo ramu (1GB na rdzeń) ,a na pewno możliwości OC są dużo wyższe.

 

No albo po pełnej bandzie HD5970 i chłodzenie za 700zł ( blok + podwójny radiator na top + pompka) i wyjdzie ciutke drożej jak 2*hd5870

 

@bartez2: spójrz na sygnaturke autorka, i zastanów się czy on keidyś poszedł na kompromis ? :)

Edytowane przez pirez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sie zastanow czy grafika za 2,5 tysiąca jest Ci potrzebna. Na nowości od nvidii trzeba bedzie jeszcze troche poczekac, pewnie ze 2 miesiace. Wiec jak masz kase i Ci sie spieszy to kupuj. W kazdym razie jednoprocesorowe fermi raczej nie bedzie szybsze od 5970, chociaz powinno byc tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście karta byłaby też zwodowana, na obecnym zestawie udało mi się osiągnąć max niecałe 17tyś. w 3D Mark Vantage, oczywiście na codzień nie da się utrzymać tak wysoko zegarów ale nową też bym ostro kręcił, powinna spokojnie wyciągnąć dobrze ponad 25tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img181.imageshack.us/img181/6900/3dmark06.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/5961/3dmarkvantage.jpg

naprawdę nieźle, to mój wynik z OC , 15k

 

ale ty masz pewno tyle punktów za quada

 

ps. ale HD5970 w porównaniu do GTX280 ma duzo wyższą moc, czy twój układ to wytrzyma ? czy zasilacz zdzierży ?

 

ps. patrzyłem na twoje WC , nie zdzierży , będziesz musiał zainstalować radboxa , albo dwie pojedyncze chłodniczki z tyłu/na dole

ps2. moja porada - wyjmij podstawka spod zasilacza - zasiłka ma naprawde wtedy lepiej , albo przynajmniej wyjmij mu wtedy grilla ( 2 śrubki muszą byc ciągle przykręcone podczas tej operacji, nie trzeba rozkręcć wtedy obudowy zasilacza i narusząc plomb

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.źle postawione pytanie. Nie ta półka cenowa. Właściwym byłoby zadanie pytania - co tracę używając GTX280 zamiast HD5970

2.zawsze zyskuje się wydajność - wiadomo że zawsze można włączyć AA16x,

Ja np. jak miałem kiedyś GTX280 to strasznie mnie irytowało że muszę bez AA16x w niektóre gry i mialem pikseloze przed oczyma

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...