Skocz do zawartości
bocian24

Radeon Hd 4890 - Chlodzenie Zalmana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam maly problemik z znalezieniem jakiegos dobrego coolera na GPU. Znalazlem ZALMAN'a VF1000 LED. Czy wcisne go na 4890? mam zamiar ostro przykrecic moja grafike (jak narazie slabo bo 925 / 1100MHz a chce przekroczyc bariere 1GHz na GPU :D ). Na referencyjnym chlodzeniu nie grzeje sie tak strasznie pod obicazeniem (ponizej 80stopni), ale szukam cos wydajniejszego w cenie do 150zl - 200zl. Czy ten zalman bedzie dobry? czy dokupywac jakies chlodzenie na sekcje zasilania i na ramki? Chcialbym wszystko miedzialne. Prosze Was o propozycje :)

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. A pod wzgledem tego ze karta jest "do gory nogami" i wentylatory beda pracowac od spodu to tez wszystko ok? Czy trzeba jeszcze dokupic jakies radiatorki, czy te w zestawie wszystkie beda pasowac (czy kupic ZM-RHS90?)?? i jak ktos ma 4890 i zamontowane te chlodzenie moglby podac odczyty temperatur? Jeszcze wyczailem takie cos: Scythe Setsugen - roznica w cenie to 10zl a jakos wyglada na porzadniejszy (problem ze wlasnie wyciaga powietrze od karty przez co nie bedzie dmuchac na pamiec itp.). Czy czasem nie bylby lepszy?

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam radka powercolor 4890 + accelero s1 rev B..

 

i chcialem sie dowiedziec czy ten radiator ZM-RHS90 bedzie pasowal do takiego zestewu? ewentualnie ile bede musial upilowac?

 

i chcialem dokupic do niego 2 wentyle 120 zephyr czy to dobry wybor?

 

Preferuje bardziej cisze.. ile stopni bede mial wyzej w porownaniu do scythe sleep stream 1200 obr. na full obrotach?? 1-2 czy to sa roznice rzedu 5 stopni ? bo jak 1-2 to wezme tego zephyra..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, po mam pytanie bardzo podobne.

 

Od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwym użytkownikiem Radeon 4890 HIS iCooler x4

Mam po starej grafie chłodzenie Thermalright HR-03 GT, chciałem dodatkowo dokupić Thermalright 4890/4870 VRM R1, ale niestety wirtualny towar w polskich sklepach :angry:

 

Zastanawiam się tez nad produktem zalmana, ale tak myślę czy oryginalne chłodzenie hisa sekcji zasilania, tez dałoby rade ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz radiator na sekcji to zostaw. Ten TR w Angela.pl chyba był.

na stronie jest, ale fizycznie nie ma;)

A radiator fabryczny jest, wiec chyba nie ma sensu kombinować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...