Skocz do zawartości
szumacher01

Czego Potrzeba Do Full Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie jedyne co obsługuje u mnie full hd to monitor ( :razz: ), ale będę niedługo wymieniał komputer i chcę się spytać co jest potrzebne do pracy w tej rozdzielczości:

-sama karta graficzna zgodna z full hd i mająca HDMI

, czy

-karta z HDMI i płyta główna z tym gniazdem

a jeżeli to drugie, to kabel hdmi będę musiał podłączyć z monitora do karty, czy do płyty

 

 

ps: umieściłem ten temat w tym dziale, bo moją kartą będzie hd5850, dlatego chodzi tutaj tylko o płytę, a w dziale z 1366/1156 bo mój procek będzie i5, ale jeżeli moje przypuszczenia okazały się złe w stosunku do umieszczenia , to proszę albo przenieść, albo nie karać mnie

 

z góry thanks :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na prawie każdej współczesnej karcie graficznej możesz ustawić rozdziałke 2560x1600, po HDMI czasem jest limit do 1920x1200 (gdy złącze starsze niż v1.3). Nie ma karty która Full HD nie obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, do współczesnych można zaliczyć nawet GF4 i GF2 z 64mb, bo te karty też odpalą full hd :) I żadne HDMI, do tego potrzebne nie jest. Nawet po d-sub'ie sie da, tylko wtedy jakość obrazu nędzna. Za to DVI=HDMI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A skąd wogóle ten pomysł? Full HD to taka sama rozdzielczość jak każda inna, skoro obecnie jakaś twoja karta graficzna wypuszcza sygnał do monitora to identyczna sytuacja będzie z nowym sprzętem, niezależnie jaka rozdzielczość. Bardzo dziwny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całym Full HD problem sprowadza się do sprzętu (proc, grafika, monitor), który uciągnie obraz w takiej rozdzielczości. Myślę, że chyba wszystkie obecnie produkowane karty na PCIE dadzą radę. Problemem mogą być co najwyżej starsze zintegrowane karty graficzne. Do tego monitor, który wyświetla taką rozdzielczość i tyle. Złącze HDMI na płycie wchodzi w grę, gdy używamy zintegrowanej na niej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak się ma sprawa grania w full HD. Mam na myśli kupno np. radeona hd5850 i core i5 750 i zastanawiam się czy warto kręcić procek przy takiej karcie i jakie realne różnice w grach (np crysis) bym odczuł. I jak z poborem prądu wtedy jak np dokręcił bym do tych 4Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nawet po d-sub'ie sie da, tylko wtedy jakość obrazu nędzna. Za to DVI=HDMI :)

czy ty w ogole wiesz o czym piszesz? widziales kiedys jakiej jakosci jest full hd na D-SUB a jakiej na DVI? widze ze nie, wiec ci powiem ze nie ma ZADNEJ roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W całym Full HD problem sprowadza się do sprzętu (proc, grafika, monitor), który uciągnie obraz w takiej rozdzielczości. Myślę, że chyba wszystkie obecnie produkowane karty na PCIE dadzą radę. Problemem mogą być co najwyżej starsze zintegrowane karty graficzne. Do tego monitor, który wyświetla taką rozdzielczość i tyle. Złącze HDMI na płycie wchodzi w grę, gdy używamy zintegrowanej na niej karty graficznej.

Jak o filmy ci chodzi to na pc-eceie z mojego podpisu chodza plynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ty w ogole wiesz o czym piszesz? widziales kiedys jakiej jakosci jest full hd na D-SUB a jakiej na DVI? widze ze nie, wiec ci powiem ze nie ma ZADNEJ roznicy

czas dziecko kupic okulary jak roznicy nie widzisz - po pierwsze d-sub jest ANALOGOWY - sprowadza sie to do tego ze jest bardzo podatny na zaklocenia(przybliz transformator do przewodu), po drugie nie wyswietla idealnie piksel w piksel - trzeba bardzo dokladnie ustawic monitor....

wiec puknij sie w glowke nastepnym razem - dvi/hdmi nie wymaga kompletnie zadnych regulacji - obraz odrazu wyswiatlany jest idealnie

 

karta hd 5850 spokojnie obsluzy kazdy film i gre w full hd...crysis dawal rade i na 4850 fakt z obnozonymi detalami na srednio i mial kolo 30 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...