Skocz do zawartości
lipaaa

Monitor 21,5" Full Hd Czy 22" Standard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie byc może dla jednych błache ale nie miałem do czynienia z monitorami ostatnio, a właśnie przyszedł czas na zakup (fundusz inwestycyjny ograniczony do 500zł)

 

planowałem kupić jakąś w miarę dobra 22-jke, ale trafiłem ostatnio na monitorek samsunga 21,5 full hd w miarę przystępnej cenie, dokładnie ten 2233SN

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peri...&fullspec=F

 

kusi mnie te full hd ze względu na rozdziałke 1920x1080 a monitor głównie do gier, filmów oraz netu

 

chciałem zapytać osoby które maja do czynienia na co dzień z monitorami (lub mają doświadczenie w temacie) czy różnica pomiędzy 2.1" a 22" jest odczuwalna "wzrokowo" (na korzyść 22") a z drugiej strony czy ta 1920x1080 będzie zdecydowanie lepsza od standardowej 1680x1050

 

PROSZĘ o opinię oraz poradę

DZIĘKI

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo bez problemu można znaleźć soft gdzie nie ma skalowania czcionek i d...

... bez problemu można znaleźć soft niedopracowany ... a brak skalowania jest właśnie takim niedopracowaniem. Jednak przy dopracowanym oprogramowaniu czcionka będzie odpowiednio duża, ostrzejsza i gładsza na modelu o większej rozdzielczości i tej samej przekątnej.

 

Można jeszcze rozpatrzyć kwestię wymagań w grach ... do wyższej rozdzielczości potrzeba szybszej karty ... coś za coś. Można oczywiście renderować do niższej rozdzielczości i upsamplować do natywnej lub grać w oknie - oba rozwiązania średnio przyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bez problemu można znaleźć soft niedopracowany ... a brak skalowania jest właśnie takim niedopracowaniem. Jednak przy dopracowanym oprogramowaniu czcionka będzie odpowiednio duża, ostrzejsza i gładsza na modelu o większej rozdzielczości i tej samej przekątnej.

No właśnie Kyle, piszesz jak powinno być, ale nie bierzesz pod uwagę tego, że niestety tak nie jest. Duża część softu, czy stron jest źle napisana i są problemy po powiększeniu lub w ogóle taka opcja nie istnieje. Tak samo odnośnie obrazków na www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Kyle, piszesz jak powinno być, ale nie bierzesz pod uwagę tego, że niestety tak nie jest. Duża część softu, czy stron jest źle napisana i są problemy po powiększeniu lub w ogóle taka opcja nie istnieje. Tak samo odnośnie obrazków na www.

Ja obecnie zawsze skaluję i specjalnie nie narzekam (22" 1680x1050). Wolałbym 22" 1920x1200 (byłyby ostrzejsze literki). Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też powiększam i jest o wiele lepiej niż jak miałem 19" z masywnym pikselem. Czasami niestety nie działa to tak jak powinno.

 

----------

 

BTW, kupujesz tego sx2262 jakoś w najbliższych miesiącach?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, kupujesz tego sx2262 jakoś w najbliższych miesiącach?

Wolałbym coś na IPS ... poczekam na NEC PA231W.

 

ps. liczę na szeroki gamut w tym modelu ... jak nie będzie to albo EIZO SX albo czekanie

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bez problemu można znaleźć soft niedopracowany ... a brak skalowania jest właśnie takim niedopracowaniem. Jednak przy dopracowanym oprogramowaniu czcionka będzie odpowiednio duża, ostrzejsza i gładsza na modelu o większej rozdzielczości i tej samej przekątnej.

 

Można jeszcze rozpatrzyć kwestię wymagań w grach ... do wyższej rozdzielczości potrzeba szybszej karty ... coś za coś. Można oczywiście renderować do niższej rozdzielczości i upsamplować do natywnej lub grać w oknie - oba rozwiązania średnio przyjemne.

To co piszesz to jest teoria , która może i dobrze działa w windowsie i officie i niektórych przeglądarkach, ale jak ktoś chce sobie pograć to skalowanie czcionek jest problemem. 

 

 

Zwlaszcza jak ktoś sobie lubi jakiegoś neverwintera czy kotora 1 odpalić gdzie czcionka jest już mała przy 24" 1920x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś na IPS ... poczekam na NEC PA231W.

 

ps. liczę na szeroki gamut w tym modelu ... jak nie będzie to albo EIZO SX albo czekanie

A sx2462 nie bierzesz pod uwagę? Jest ips, wg. Sam myślę co robić, brałbym już sx, ale 30" mi zamieszało w głowie i myślę i nie mogę wymyślić. Z 30" na ips jest tylko Nec 3090 z godnych uwagi, ale bez przebierki nie da rady.

 

Do autora wątku, imo bierz 1920x1080 ( ja wolałbym 1200, no ale... ), w ogóle im więcej tym lepiej. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI,

 

jednak z tego co zauwazylem w necie straty na d-sub sa spore w stosunku do DVI, wielkość matrycy teć ma spore znaczenie przy HD wiec wybor padł na LG 23" full hd, udalo mi sie kupic go w przystępnej cenie, dzieki za cenne wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz to jest teoria , która może i dobrze działa w windowsie i officie i niektórych przeglądarkach, ale jak ktoś chce sobie pograć to skalowanie czcionek jest problemem. 

 

 

Zwlaszcza jak ktoś sobie lubi jakiegoś neverwintera czy kotora 1 odpalić gdzie czcionka jest już mała przy 24" 1920x1200.

Więc sam widzisz że praktycznie jeśli programista coś spaprze to nawet piksel 0,27 jest mały.

 

A sx2462 nie bierzesz pod uwagę?

Żal mi tyle kasy na "głupi" monitor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...