Skocz do zawartości
Rankor

Nagrywarka Sata A Stara Plyta Glowna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu przejde do rzeczy - calkiem niedawno dostalem nagrywarke Samsunga (SH-223C). Wszystko pieknie i ladnie, tylko, ze mam bardzo stara plyte glowna (Octek Rhino P4X226E-A4E), ktora nie posiada wejsc SATA.

 

Do tego mam taka przejsciowke z kablami - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=876236935

Kabel SIGNAL udalo mi sie podpiac, natomiast nie mam zielonego pojecia jaki kabel zasilajacy powienienem kupic i przede wszystkim gdzie go podlaczyc. Gdzies na googlach udalo mi sie cos wyczytac o kablu SATA-MOLEX, ale wole sie upewnic przed kupieniem kota w worku.

 

Dzieki za poswiecony czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamietam, to trzeba podlaczyc pod ta przejsciowke na IDE - zasilanie i kabel SATA + dodatkowo bezposrednio zasilanie przez molex(zasilanie sata - takie szerokie) do nagrywarki, czyli tak jakby podwojne zasilanie... ALE GLOWY ZA TO NIE DAM :rolleyes:

Edytowane przez ernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ernik, jest dokladnie tak jak piszesz - po podlaczeniu zasilania z samej nagrywarki w ogole mi jej nie wykrywalo(mimo tego, ze dioda migala) . Trzeba podlaczyc zasilanie z nagrywarki i dodatkowo z przejsciowki, dopiero wtedy zaczelo mi wszystko dzialac.

 

Wielkie dzieki wam obu

Edytowane przez Rankor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...