Skocz do zawartości
Roger7

Antec Truepower New 650w - Piszczy (oraz Piszczy Grafika)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zestaw jest taki:

Intel Core i5-750

MSI P55-GD65

Gigabyte GV-N26OC-896H (GTX 260)

Antec TruePower New 650W

antec p182

 

W kilku grach np. we wszystkich częściach STALKER (cień czarnobyla, czyste niebo, zew prypeci), czy Wiedźminie zasilacz głośno piszczy ale tylko gdy ładują się początkowe dema (producentów, nvidii, wydawcy itp.) oraz w menu gry i przy wyborze opcji. W samej grze nie ma już żadnych pisków ani tym bardziej przy pracy w desktopie.

Tak samo piszczy karta graficzna dokładnie w tych samych sytuacjach - specjalnie w tym celu wymontowałem zasilacz ze stojaka i wystawiłem poza obudowę, żebym mógł rozpoznać co piszczy.

Piszczy i zasilacz i karta dokładnie w tych samych sytuacjach, w tym samym momencie.

Próbowałem wyłączać w biosie różne opcje oszczędzania energii, przepinać do gniazd z uziemieniem i bez - problem jest dalej.

Co można zrobić? reklamować zasilacz ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne zjawisko (zupełnie inny zasilacz i totalnie inna karta grafiki ... właściwie to wszystko mam inne, ale efekt ten sam). ... ale do rzeczy ... zauważyłem że w chwili tego pisku mam wysokie zużycie energii (wskazanie watomierza). Np. ... przy normalnej grze komputer pobiera 150-160W a podczas pisku w menu tej gry pobiera 220W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...