Skocz do zawartości
smiki

Pendrive - Reklamacja Z Powodu Zawyżonej W Specyfikacji Prędkości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno padł mój pendrak Corsair Flash Voyager 4GB model: CMFUSB2.0-4GB

Oddałem na reklamację do "kompuszrotnika" i po niespełna miesiącu zaproszono mnie po odbiór NOWEGO.

Jakież było moje rozczarowanie gdy wróciłem do domu i po zapuszczeniu atto disk benchmarka

maksymalne transfery osiągnęły "niebotyczne" wartości: __ zapis: 7MB/s ; Odczyt: 18,7MB/s.

Wg producenta wartości te powinny wynosić odpowiednio: "up to 16MB/s write and 33MB/s read".

"Kompuszrotnik" natomiast podaje odpowiednio: ________ zapis 15MB/s ; odczyt 31MB/s read".

Zdaję sobie sprawę z tego, że producenci zawsze trochę zawyżają te wartości, ale tutaj to nawet w przypadku zapisu ponad 100%.

Dodatkowy wkurcz mnie dopadł dlatego, że pierwszy pendrak, ten reklamowany wyciągał znacznie więcej.

Nie pamiętam teraz dokładnie, ale były to wartości rzędu odpowiednio: 12-15MB zapis ; 25-30MB odczyt.

Czyli w nowy włożyli jakieś flaki czwartej kategorii :-/

 

Jutro podejmę próbę reklamowania produktu.

Mieliście już jakieś doświadczenia w tej kwestii? Może udzielicie jakichś rad jak podejść do tematu...

może jakaś podstawa prawna, którą się można podeprzeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kombinowałeś nic z wielkością kopiowanych plików? wiadomo, że przy dużej ilości małych plików nie rozpędzi się tak jak przy jednym dużym.

yyyyy... no wiem. Pisałem, że mierzyłem atto disk benchmarkiem. Poniżej załączam wyniku bencha.

post-157593-1264529399_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje wartosci MAKSYMALNE, minimalnych nie, wiec jest kryty. Sytuacja analogiczna do ofert dostawcow dostepu do netu - tylko nieliczny zapewniaja jakies predkosci MINIMALNE.

 

Pendrive mozesz probowac reklamowac - jesli ci nie przyjma go do reklamacji jest inna opcja (moim zdaniem lepsza, bo w warunkach gwarancji sprzedajacy moze sobie cuda wymyslac...).

Oddajesz towar na podstawie niezgodnosci z umowa - tutaj podajesz argument predkosci transmisji danych, duzo nizszych niz deklarowane w sklepie/przez producenta.

 

Poszukaj w necie 'niezgodność towaru z umową', masa informacji jest na ten temat.

Skrobnij krotki tekst, druknij i oddaj z penem.

 

PS. Probowales testowac innymi programami albo na innym kompie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niedawno padł mój pendrak Corsair Flash Voyager 4GB model: CMFUSB2.0-4GB

Oddałem na reklamację do "kompuszrotnika" i po niespełna miesiącu zaproszono mnie po odbiór NOWEGO.

I według Ciebie niskie transfery czy niska jakość produktu jest z czyjej winy : Komputronika czy producenta sprzętu ?

 

Sprawa jest prosta, idziesz do sklepu i reklamujesz produkt, jako wadę podajesz prędkości poniżej specyfikacji. Specyfikację znajdziesz na stronie producenta. Producent nie robi ci łaski i w jego interesie jest, żebyś dostał sprawny sprzęt. Komputronik jest tylko pośrednikiem i nie ma wpływu na to co dostajesz w szczelnie zapakowanym blistrze.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sam wkleiłeś cytat "up to 16MB/s write and 33MB/s read" więc jak już wczesniej zostało napisane producent podaje maksymalne transfery i nic Ci nie da reklamacja pendrive'a.

Możliwe że w produkcji stosują różne kości pamięci -(szybsze i wolniejsze) bez zmiany nazwy pendrive'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przetestowania urządzenia na innym kompie - najlepiej z oryginalnym XP.

DTII 256MB - nadal mam jeszcze gdzieś to cudo - wtedy to robili porządne pendraki, do dnia dzisiejszego działa i nawet skuwka nie wypada!

 

Zrobię tak jak napisał Torwald i naskrobię jakieś pisemko w którym oprę się o:

"(...) niezgodnosc z umowa - tutaj podajesz argument predkosci transmisji danych, duzo nizszych niz deklarowane w sklepie/przez producenta."

Zdam relacje jak mi poszło.

Oto i testy z całkiem innego kompa, prosto spod XP'ka:

post-157593-1264534183_thumb.jpg

post-157593-1264534196_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy przed podjęciem decyzji o kontakt z handlowcem.

Wszystkie sklepy (nie tylko Komputronik) mają podobną adnotację na swoich stronach. Podejrzewam, że nie jest to do końca zgodne z prawem*, niemniej jednak jeśli chcesz uniknąć kłopotów - czytaj ze zrozumienim specyfikację - i najlepiej na stronie producenta.

 

*kupujący wybiera towar na podstawie oferty prezentowanej przez sprzedawcę - niektórych producentów ciężko znaleźć w sieci, czasami też ciężko dokopać się do specyfikacji. Imo parametry zawarte w ofercie powinny być wiążące dla sprzedającego, to sprzedający powinien zadbać by były one prawdziwe (zgodne z deklaracją producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nic nie kombinował tylko zaniósł i powiedział ze bardzo wolno zapisuje i ze sprawdzałeś na kilku kompach dodatkowo poprzedni zapisywał szybciej

 

swoja droga właśnie zrobiłem test na 8Gb ta sama seria i mam ok zapis 8 odczyt 31, kiedyś go reklamowałem bo zapis był ok 1mb/s dostałem nowy

natomiast PQI CoolDrive U339 4GB zapis 10 odczyt 32 ok

Edytowane przez serbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrak oddany.

Goście w sklepie przyjęli bezproblemowo.

Podobno nie mieli jeszcze takiej reklamacji i nie mogli powiedzieć jak się ta "impreza" może skończyć. Zaproponowali mi żebym jeszcze opisał dokładnie problem, co też zrobiłem.

Dołączyliśmy wydruki z printscreen'ów z benchów i w piątek poooooszedł na reklamacje z powodu rażąco niskiej, w porównaniu z danymi producenta, prędkości zapisu i odczytu. Nadmieniłem też że poprzedni był zdecydowanie szybszy.

Teraz znowu czeka mnie miesięczne oczekiwanie na rozpatrzenie (tyle trwałą ostatnia reklamacja uszkodzonego).

Dam znać jak się przygoda z reklamacją Corsair'a skończy .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TADA!!!

No i udało się - pendrak wymieniony na nowiuteńki :razz:

Zdecydowałem jednak, że zamiast spożytkować go dla siebie sprezentuję komuś, więc na razie nie wiem co mi wcisnęli. Będę wiedział za jakiś tydzień (kumpel ma urodzinki :wink: ). Wtedy wrzucę testa z atto.

Jeden kolo ze sklepu (telefonicznie) powiedział mi, że rzeczywiście w serwisie stestowali i że drastycznie odstawał od danych producenta. Drugi kolo w sklepie (już osobiście) powiedział, że wymienili bez żadnych komentarzy. No i już nie wiem na jakiej podstawie odbyła się wymiana. Whatever, ważne że wymienili :lol2:

Edytowane przez smiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem wreszcie prędkość tego wymienionego pendraka - :sad:

Tak jak pisał forest kila zbila ten pendrak to muł jak i jego reklamowany poprzednik.

Szkoda, że firma wyrobiła sobie jakąś renomę tym modelem, a teraz nabija kasę na członiastych kościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...