Skocz do zawartości
wucet

Jaki Bloczek Pod Phenoma X4 905e?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jaki dać blok na tego cepa? Walcie propozycje!

 

Plan :

 

-) Phenom X4 905e 65W czyli najzimniejszy proc z phenomów (jaki blok na niego,biorąc pod uwagę że tyle bloków będzie w kiblu?)

Zastanawiam się czy jak dam jakiś blok ze sprayerem, nie zwolni mi to obiegu zbyt mocno, biorąc pod uwagę że mam jeszcze do

schłodzenia gpu i nb...

 

-) Radek Sapphire HD5770 1GB 128 PCI-E GDDR5 Vapor-X czyli również zimna grafa (myślałem o bloku EK Water Blocks EK-FC 5770

może jest jakaś alternatywa na tą konkretną grafę? Oczywiście chciałbym blok full cover)

 

-) Gigabyte GA-790XTA-UD4 (nb jest oddzielnie, nie połączony heatpipem spinającym mosy i sb). Nb na 100% połączę z kiblem bo mam

blok do niego (jak w sigu).Swoją drogą: Czy chipset AMD 790X mocno się grzeje?

 

Czy warto wodować AMD SB750 i mosy? Chyba nie....Nie zamierzam robić OC (ale w przyszłości pewnie się pokuszę :) ).I tak muszę mieć chociaż jeden wentyl w budzie wyciągający.

 

Czekam na propozycje! Dzięki z góry :D

 

pzdr4all

Edytowane przez wucet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki

 

Powiedział bym że Watercool Heatkiller ale oni mają gdzieś amd i tylko pod intela są mocowania.

 

Napisz potem jakie masz temp na tym Reserator2 ;] Bo zdaje mnie się że będzie nie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki

 

Powiedział bym że Watercool Heatkiller ale oni mają gdzieś amd i tylko pod intela są mocowania.

 

Napisz potem jakie masz temp na tym Reserator2 ;] Bo zdaje mnie się że będzie nie najlepiej.

ke? :mur: :mur: :mur:

 

może następnym razem zanim palniesz taki bełkot, sprawdź stronę producenta...

 

http://212.227.231.249/watercool/cms/shop_pics/14050.jpg

 

na angela.pl jest ich kilka do wyboru. chyba trochę przycięli ofertę. szkoda że HK watercoola są tak mało popularne u nas w kraju... ech te narodowe parcie na EK :mur:

na angeli jest do kupienia najtańsza wersja. różnica w temperaturze? przy i7 mocno kręconym wynosi jakieś dwa trzy stopnie. tutaj nie będzie żadnej, więc jedynie portfel i estetyka ;)

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kyle :)

 

Chodziło mi oczywiście o Phenoma 905e. Już poprawiłem. Natomiast 910e jeszcze nie ma w sprzedaży...

 

ke? :mur: :mur: :mur:

 

może następnym razem zanim palniesz taki bełkot, sprawdź stronę producenta...

 

http://212.227.231.249/watercool/cms/shop_pics/14050.jpg

 

na angela.pl jest ich kilka do wyboru. chyba trochę przycięli ofertę. szkoda że HK watercoola są tak mało popularne u nas w kraju... ech te narodowe parcie na EK :mur:

na angeli jest do kupienia najtańsza wersja. różnica w temperaturze? przy i7 mocno kręconym wynosi jakieś dwa trzy stopnie. tutaj nie będzie żadnej, więc jedynie portfel i estetyka ;)

bzzzzzz

 

Jak już WATERCOOL to raczej taki.Specjalnie pod AMD i tańszy o 4dychy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no rzeczywiście ;] Nie chciało mi się wchodzić na strone Watercoola ;] bo w cooling poprostu ich nie było :P

 

Bierz wersję najtańszą. Mała różnica w temp jest ;] imo 4 czy 5 stopni nie jest warte 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no rzeczywiście ;] Nie chciało mi się wchodzić na strone Watercoola ;] bo w cooling poprostu ich nie było :P

 

Bierz wersję najtańszą. Mała różnica w temp jest ;] imo 4 czy 5 stopni nie jest warte 100zł

No wiesz.....Jeśli miałoby to być 4-5stopni różnicy to warto IMHO położyć stówkę...Myślisz że różnica w tempie jest aż tak duża pomiędzy tymi blokami? Te 4-5stopni mniej można pięknie wykorzystać jako zapas do ewentualnego OC :)

 

 

W każdym razie mi przede wszystkim chodzi o CISZĘ w kompie i po to mam kibla ale nie chcę rezygnować z mocy :)

 

Dzięki i pozdro! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada do autora jeśli nie zamierzasz ostro kręcić to najsłabszy z wymienionych bloków starczy[ wc nie bedzie super ciche] jak chcesz ostrzej pokręcić to bloczek może w tym trochę pomóc ale to nie będzie ciche wc wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada do autora jeśli nie zamierzasz ostro kręcić to najsłabszy z wymienionych bloków starczy[ wc nie bedzie super ciche] jak chcesz ostrzej pokręcić to bloczek może w tym trochę pomóc ale to nie będzie ciche wc wtedy

Najsłabszy z wymienionych czyli jaki? watercool lt rev.30 AMD?  WC będzie ciche tak czy tak bo reserator jest pasywny a pompka całkowicie bezgłośna nawet z 20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty chcesz to wszystko schłodzić reseratorem to powodzenia :lol2: Może i komponenty masz niezbyt gorące ale tempy będą wyższe niż na w miarę dobrym AC - a koszty nieporównywalne. IMO reserator to brakujące ogniwo między CPC a wc, bliżej tego pierwszego niestety...

 

ad topic - najtańszy heatkiller będzie dobrym wyborem. Bardzo niedoceniane w pl bloki.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty chcesz to wszystko schłodzić reseratorem to powodzenia :lol2: Może i komponenty masz niezbyt gorące ale tempy będą wyższe niż na w miarę dobrym AC - a koszty nieporównywalne. IMO reserator to brakujące ogniwo między CPC a wc, bliżej tego pierwszego niestety...

 

ad topic - najtańszy heatkiller będzie dobrym wyborem. Bardzo niedoceniane w pl bloki.

Ale o jakich kosztach mówimy? Ja już mam tego reseratora od dawna i jestem z niego bardzo zadowolony! W odróżnieniu do versji 1, wersja 2 to duża chłodniaca, która "daje radę" :) Dążę do 0db i to mój główny cel! Reserator jest pasywny więc mam to o co mi chodzi! Jedyny koszt w upg kible to zakup bloku na cepa i tyle. Jestem pewien że reserator uciągnie mi tego cfg. cep ma na razie polecieć stockowo...Zobaczymy co będzie z tempami

 

Coraz bardziej doceniane ;) i naprawdę wydajne

Mowa o Watercool HEATKILLER? Rozumiem, że jest bez sprayera? Dlaczego zdecydowanie chcę blok bez niego? Ano dlatego, że spodziewam się przez niego zwolnienia obiegu a pompka tłoczy tylko 300l/h.... 

 

 

A może się mylę? Niech ktoś bez uprzedzeń do reseratora oceni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0db nie osiągniesz nigdy to raz

duża chłodnica ? jaką masz na myśli podaj wymiary ;) to dwa

jak na stocku to kup najtańszy dostępny blok i tyle

A dlaczego nie osiągnę 0db? Pasywny reserator jest niesłyszalny z 20cm, dysk SSD i zasiłka półpasywna np Enermax Modu 87+ i masz 0db. Jak zostawisz otwartą budę to na chama można wyeliminować wentyl wysysający :) Wiem, że trzeba być idealistą aby to zrobić i sporo kasy upchąć w zestaw ale da się! Tu jest manual do tego reseratora dla ciekawych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie osiągnę 0db? Pasywny reserator jest niesłyszalny z 20cm, dysk SSD i zasiłka półpasywna np Enermax Modu 87+ i masz 0db. Jak zostawisz otwartą budę to na chama można wyeliminować wentyl wysysający icon_smile3.gif Wiem, że trzeba być idealistą aby to zrobić i sporo kasy upchąć w zestaw ale da się! Tu jest manual do tego reseratora dla ciekawych

O CO chcesz się założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni ma 100% rację. Wszyscy zapominają o dźwiękach cewek w zasilaczu/mobo. PC zawsze będzie wydawał jakiś dźwięk, 0dba jest raczej nierealne (mając na myśli standardowe obudowy, nie szafy pancerne).

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni ma 100% rację. Wszyscy zapominają o dźwiękach cewek w zasilaczu/mobo. PC zawsze będzie wydawał jakiś dźwięk, 0dba jest raczej nierealne (mając na myśli standardowe obudowy, nie szafy pancerne).

Powiem tak: Nie raz odłączałem HDD i delektowałem się naprawdę praktycznie stuprocentową ciszą... Kilkuletnia zasiłka FSP (sig) z wentylem 14cm fabrycznym jest z 15cm niesłyszalna (ŻADNEGO PISZCZENIA ALBO SYCZENIA CEWEK). Nie wierzę żeby bitumbox wyciszał do zera hdd ale ssd załatwi sprawę. Na moim mobo (4letnim) nie słychać W OGÓLE JAKICHKOLWIEK CEWEK. W nocy, w odległości 30-40 cm mojej głowy od budy, nie jestem w stanie ocenić czy komp jest włączony...To już czasem obudowa (jakiś czajnis do wyrzucenia :) ) wchodzi w minimalne wibracje i jest źródłem bardzo lekkiego hałasu...Zdarza się że 4letni LCD Samsung leciuteńko zapiszczy cewkami ale na szczęście tylko chwilowo...

 

 

Ja nawet jeszcze nie zacząłem prawdziwego wyciszania (poza kupnem 4lata temu reseratora2). W najbliższej przyszłości obudowa Fractal Design i pomyślę o dodatkowej warstwie bitum mat do niej :D i zasiłka na super wolnych obrotach powinny dokonać tego co chcę. Może do 0db nie dojdę ale jeśli nie słyszę NIC z 30-40cm to już będzie to o co kaman :D

 

Pzdr4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie słyszysz swojego komputera z odległości 30-40cm nie oznacza, że ma on 0dBa. O to mi przynajmniej chodziło :wink: Ja bym zapewne co nieco usłyszał, ale to Twój słuch, i to ma być Twój WC'et.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Nie raz odłączałem HDD i delektowałem się naprawdę praktycznie stuprocentową ciszą... Kilkuletnia zasiłka FSP (sig) z wentylem 14cm fabrycznym jest z 15cm niesłyszalna (ŻADNEGO PISZCZENIA ALBO SYCZENIA CEWEK). Nie wierzę żeby bitumbox wyciszał do zera hdd ale ssd załatwi sprawę. Na moim mobo (4letnim) nie słychać W OGÓLE JAKICHKOLWIEK CEWEK. W nocy, w odległości 30-40 cm mojej głowy od budy, nie jestem w stanie ocenić czy komp jest włączony...To już czasem obudowa (jakiś czajnis do wyrzucenia :) ) wchodzi w minimalne wibracje i jest źródłem bardzo lekkiego hałasu...Zdarza się że 4letni LCD Samsung leciuteńko zapiszczy cewkami ale na szczęście tylko chwilowo...

 

 

Ja nawet jeszcze nie zacząłem prawdziwego wyciszania (poza kupnem 4lata temu reseratora2). W najbliższej przyszłości obudowa Fractal Design i pomyślę o dodatkowej warstwie bitum mat do niej :D i zasiłka na super wolnych obrotach powinny dokonać tego co chcę. Może do 0db nie dojdę ale jeśli nie słyszę NIC z 30-40cm to już będzie to o co kaman :D

 

Pzdr4all

 

Gratuluje!!!!!! Jesteś głuchy ...

nie było,nie ma i nie będzie komputera 0db

 

chociaż znam sposób na 0db:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "tip"
szybkim ruchem pociągnij wtyczkę od zasilania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...