Skocz do zawartości
mtknspl

Nie Rozgrzany Monitor Wariuje :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od niedawna mam dziwny problem, mianowicie gdy włączam monitor ( po jego dłuższej nieaktywności ok. 6h) to obraz pojawia się na chwilkę i nagle gaśnie, gdy restartuję ręcznie monitor przyciskiem to znowu włącza się na chwilę i gaśnie, robię tak z 6 razy aż w końcu załapuje i działa już normalnie cały dzień. Czasami przy tych próbach reanimacji monitor zmienia jasność obrazu, zniekształca trochę itp. , a czasem robi się tak jakby ktoś do środka powoli wlewał atrament który pokrywa stopniowo całą jego powierzchnie aż całkowicie zgaśnie. Mam takie coś od czasu gdy w Polsce są większe mrozy i w nocy u mnie w pokoju jest dość zimno, ale nie wiem czy nocne ochłodzenie monitora ma jakiś związek. Aha tak dla formalności to mam Monitor Belinea z matrycą MVA. Niby nie jest to duży problem bo po 2 minutach odpalania zaczyna działać już normalnie, ale boję się że takie coś może mieć swoje następstwa więc proszę o rady co można zrobić. Nie mam go już niestety na gwarancji i również nie wydaje mi się że to wina ustawień w systemie(odświeżanie itp.) bo nie zmieniałem ich od prawie roku. Sprawdziłem również wszystkie kable czy są dobrze podłączone. Aha zapomniałem jeszcze dodać że podłączone mam DVI oraz D-Sub

Edytowane przez mtknspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a można to w jakiś prosty sposób samemu naprawić, np. wstawić do piekarnika na parę sekund żeby luty ogrzać lub podlać kondensatory?:P Czy trzeba oddać do serwisu? A tak na poważnie to mógłbyś coś więcej napisać o tych uszkodzeniach co wspomniałeś, dlaczego tak się robi i ewentualnie jak temu zaradzić?

Edytowane przez mtknspl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty można/trzeba przelutować, kondensatory najpierw obejrzeć a później wymienić.

 

Jeżeli nie miałeś nigdy lutownicy w rękach to tylko serwis.

 

uszkodzone/spuchnięte kondensatory mogą wyglądać tak:

http://img21.imageshack.us/i/kondensatory.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...