Skocz do zawartości
nnn2007

Pytanie O Dobór Elementu Sieciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w domu neta z kablówki. Sygnał z modemu kablowego dociera do stacjonarki przez RJ45. Chciałbym stworzyć w domu sieć bezprzewodową, przez którą będę łączył się z Internetem. Do tej sieci chciałbym podłączyć stacjonarkę, laptopa wyposażonego w WiFi oraz drukarkę HP F4580 wyposażoną w WiFi. Jakiego elementu sieciowego potrzebuje oprócz karty WiFi do stacjonarki?

 

Access Pointa czy Routera xDSL ?

 

Jaki konkretny model polecacie karty WiFi (w postaci klucza USB)?

Jaki konkretny model AP lub routera polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz AP z funkcją routera, albo routera z funkcją AP.

Polecałbym aby stacjonarny komputer nadal pozostał podłączony z AP/Routerem przez kabel.

Jako router, to albo tanio: TP-link, albo porządnie: routerboard 433 + r52 (albo inna sieciówka zależnie od warunków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo porządnie: routerboard 433 + r52

gość nie za bardzo łapie się w sieciach, skoro zadaje takie pytanie, a Ty mu proponujesz żeby postawił to na mikrotiku ? a następnie skonfigurował go od podstaw ? Po co ? Nie wykorzysta nawet 0.1% możliwości mikrotika. Nie wydaje mi się :wink:

 

TP-LINK tlwr340g jak najbardziej, wyłącza dhcp i ma nadajnik wifi, przez który przelatują adresy z pierwszego urządzenia. Stacjonarka niech zostanie podłączona po kablu.

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ach, wiesz. Ja bawiłem się niskobudżetowymi sprzętami, ale skończyłem na tym że musiałem się poduczyć konfiguracji mikrotika (do uzytku domowego). Ale to długa historia.

Co do Tp-linka - zgoda. TWLR 340G da radę i na początek wystarczy. Stacjonarny DUŻO LEPIEJ po kablu. Zapewne na laptopie & spółka nie będzie dużego obciążenia sieci. Wszystkie torrenty, i inne ściąganie pójdą przez stacjonarny i dlatego po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...