Skocz do zawartości
niunia

Amiga

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to były czasy :rolleyes:

 

swego czasu to był najlepszy komp. teraz zostały mi tylko dyskietki, ciekawe czy jest już jakiś program który by je mógł odczytać kiedyś miałem taki ale do tego potrzebne były 2 stacje dyskietek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wspomnienia najlepszy WinUAE. ;]

 

Szkoda że losy Amigi (Commodore) potoczyły się tak a nie inaczej bo być może świat by dziś był dużo bardziej przyjazny użytkownikowi. Ile razy komuś się Workbench zawiesił? ;]

 

Ja tam swoją A1200 miałem wypaśną, dopalacz Blizzard, kooprocesor, dodatkowa pamieć, hadek 2x40GB (później 120GB), dostęp do internetu (jeszcze jak numeru TPSA nie było, przez modem 9600->14400->33,6 ;p), CD-ROM. Emulator PCta działał szybciej niż pecet,Emu Maca też szybciej niż same Maci ;p (Shapeshifter jeśli mnie pamięć nie myli ;]), do tego fajny monitorek... Tam poznałem smak instalowania gierek na hadeku i odpalania bez dyskietek (Diuna 2, Settlersi, Cannon Fodder). M I Ó D.

 

Od paru lat zastanawiam się nad mała rekatywacją. Z braku kasy kończy się zazwyczaj na 100tnej instalacji WinUAE. Ostatnio tak się bawiłem że zrobiłem sobie wypasioną A4000 z full pamięci, akceleratorem, dyskami, dostępem do neta (da się! ale łatwe to to nie jest ;/, w koncu to tylko emu), filmy, muza i co tam jeszcze się dało.... i gierki! :rolleyes:

 

No i najlepsze programy "graficzne" - DeluxePaint, FantaVision, Real 3D, Lightwave (ahh te animacje w 3d renderowane przez 2 tygodnie nonstop!), Scala (!!genialny program wykorzystywany w zastosowaniach profesjonalnych a prosty w użyciu jak konstrukcja cepa - wejścia napisów w np. filmach z wesel można nim robić ;]!!) i kilkadziesiat innych ktorych nazw teraz nie pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że losy Amigi (Commodore) potoczyły się tak a nie inaczej bo być może świat by dziś był dużo bardziej przyjazny użytkownikowi. Ile razy komuś się Workbench zawiesił? ;]

No mi akurat workbench sie zawieszal od czasu do czasu (oczywiscie z dyskietki) na A500 ;p

 

Ale komputerek byl bardzo fajny ;] i caly czas go mam :P tylko lezy na polce nie ma miejca zeby go podlaczyc i odpalic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Lightwave (ahh te animacje w 3d renderowane przez 2 tygodnie nonstop!)

Pamietam ze kiedys znalazlem w necie efektowny kilkuminutowy filmik animowany w 3D utrzymany w klimacie gwiezdnowojnopodobnym. Pamietam ze autor - student Politechniki Gdanskiej - deklarowal czas renderowania na dopalonej A1200 na 60-pare dni ciaglej pracy :shock:.

Niestety przez lata plik gdzies sie zagubil :roll:. Moze ktos wie ktory filmik mam na mysli? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Workbencha postawionego od 16 lat i sie nie zawiesza :P Zle napisane oprogramowanie portafi wywalic maszynke, masa jest srednio napisanych dem, ktore powoduja sliczny napis Guru Meditation, ale to juz nie wina Workbencha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie upadku Amisi to z tego co pamiętam była to "wroga destrukcja". Znaczy się kupiono akcje aby wprowadzić prezesa, speca od bankructw (wcześniej doprowadził do bankructwa kilkanaście innych firm).

 

Komputer legenda, niestety w ostatnich latach firma na siłę zamiast wprowadzać nowe szybkie to wymyślała coraz tańsze/bardziej okrojone maszynki.

 

 

A do Ketynow wielka prośba o jakiś plik ze skonfigurowanym systemem do UAE. Pamiętam, że, że mój WB konfigurowałem latami tak, że wyglądał lepiej niż obecna vista. Teraz już bym nie miał zdrowia szukać po necie tych setek przydatnych programików... Jedno jest pewne - komputar znacznie wyprzedzał czasy w których powstał. Niewielka firma wypuściłą coś tak rewelacyjnego, że trzeba było firmę zniszczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Zle napisane oprogramowanie portafi wywalic maszynke, masa jest srednio napisanych dem, ktore powoduja sliczny napis Guru Meditation, ale to juz nie wina Workbencha :)

Racja, to wina programistów, którzy nie potrafili ze zrozumieniem przeczytać dokumentacji do HW Amigi i do WB. Poza tym dopiero 68030 miało wbudowane MMU - na wcześniejszych prockach nie było mozliwości hardwarowej kontroli dostępu do zasobów, więc wszelkie nieumiejętne obejścia API kończyły się "czerwoną ramką" ;)

 

ehh, pamiętam jak śmiałem się z pc-ta, że nawet do myszki potrzebuje sterownika :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo na priv napisac, bo moglem nie zauwazyc. Zrobie upka systemu z lekka podrasowanego z 3.0 do 3.1 (aktualizowane biblioteki itd.) i dam w tym temacie, ale to moze na poczatku przyszlego mies, bo swiezo wrocilem z Anglii i nie mam za bardzo czasu teraz. I przygotujcie sie, ze jednak troche bedzie to zajmowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...