Skocz do zawartości
Sobota

Ostatni Program Naukowy W Polskiej Telewizji Zlikwidowany

Czy jesteś za przywróceniem "Laboratorium"  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy "Laboratorium" powinno wrócić na antenę?

    • Tak
      36
    • Nie
      1
    • Obojętne mi to
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Co tutaj dużo pisać:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...nika_z_TVP.html

 

Może dla wielu osób nie było by w tym nic wyjątkowego gdyby nie to że był to ostatni program promujący polską naukę w telewizji.

A podobno abonament idzie głównie na cele edukacyjne. :blink:

Strona główna http://www.wiktorniedzicki.pl/

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego mielibysmy placic abonament? dotad bylo to dobrowolne... nikt nie moze cie zmusic do placenia za usluge, gdy jej nie zatwierdzisz umowa... teraz zrobili z tego podatek i zaplacimy wszyscy, nawet nie majac tv czy radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotad bylo to dobrowolne...

Abonament od wielu, wielu lat jest obowiazkowy jesli posiada sie zarejestrowany odbiornik RTV. Rejestracja tez byla obowiazkowa. Bez obrazy, ale doucz sie ;)

 

Co do samego programu - szkoda. jest niby pasmo przygotowywane we wspolpracy z Discovery, ale to nie to samo. osoby majace dostep do TVP Historia moga zlapac archiwalne odcinki Sondy (tez genialny program, ale zakonczony nagle z powowdu tragicznej smierci prowadzacych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament od wielu, wielu lat jest obowiazkowy jesli posiada sie zarejestrowany odbiornik RTV. Rejestracja tez byla obowiazkowa. Bez obrazy, ale doucz sie

byl obowiazkowy, ale nie bylo ZADNYCH konsekwencji za nie placenie, czyli byl dobrowolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był obowiązkowy jak Costi napisał, a ze nie miał kto tego egzekwować to nikogo nie ścigali i nie wyciągali konsekwencji jedyna opcją było złożenie oświadczenia o nie posiadaniu TV lub radia wtedy legalnie można było nie płacić...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK nie ma abonamentu, jest za to licencja jaką trzeba wykupić mając TV. Egzekwowalność owej jest na dość wysokim poziomie, a efekt taki, że... CAŁKOWITY BRAK REKLAM W TELEWIZJI PUBLICZNEJ! I to jest sprawiedliwe.

 

A u nas ściągają abonament i dodatkowo radośnie emitują reklamy, a wartościowe programy znikają z anteny, bo nie przynoszą zysków (brak udziału widzów). Tak tak teraz program musi być pseudo interaktywny z udziałem widzów, czyli wyślij esemesa na parę numer X :lol: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK nie ma abonamentu, jest za to licencja jaką trzeba wykupić mając TV. Egzekwowalność owej jest na dość wysokim poziomie, a efekt taki, że... CAŁKOWITY BRAK REKLAM W TELEWIZJI PUBLICZNEJ! I to jest sprawiedliwe.

 

A u nas ściągają abonament i dodatkowo radośnie emitują reklamy, a wartościowe programy znikają z anteny, bo nie przynoszą zysków (brak udziału widzów). Tak tak teraz program musi być pseudo interaktywny z udziałem widzów, czyli wyślij esemesa na parę numer X :lol: pzdr

No dokladnie, jak place to nie chce reklam. A od kilku lat TVP ma najwieksze przychody z reklam sposrod wielkiej trojki, czyli TVP, TVN, Polsat. A programy edukacyjne, czy dokumentalne ? Sa, nawet wrecz doskonale dokumenty. Ostatnio jak sie zbudzilem w srodku nocy, to akurat trafilem na fajny o 3.00 ...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go oglądało w porywach 15 osób to skąd zdziwienie, że go usunęli?

 

 

Kto dziś zainteresowany takimi sprawami swoją wiedzę czerpie z TV??

Chociażby ja.

 

Wychowałem się na Laboratorium (i kilku innych programach) i nie wyobrażam sobie, żeby nie było w polskiej telewizji miejsca na przynajmniej jeden rozsądny program tego typu. Nie wiem, czy ktokolwiek z Was kojarzy blok programów edukacyjnych dla młodzieży w TVP kilka lat temu wstecz. Po powrocie ze szkoły trafiało się na te co bardziej ciekawe, w tym "kuchnię", prowadzoną przez Niedzickich. Wtedy misja TVP była chyba bardziej jednoznaczna - edukacja nazywała się "edukacja", a nie "pięćsetodcinkowa telenowela".

 

Rozumiem, że można poszukać sobie wszystkiego w internecie, ale - jak masz znaleźć coś, o czym nie wiesz, że istnieje. Taki program pozwala przynajmniej na dowiedzenie się, że świat idzie do przodu, bo z serwisów informacyjnych raczej się nie dowiesz, że wynaleziono nowe metody produkcji czegośtam, czy zasilania czegoś innego.

 

 

No dokladnie, jak place to nie chce reklam. A od kilku lat TVP ma najwieksze przychody z reklam sposrod wielkiej trojki, czyli TVP, TVN, Polsat. A programy edukacyjne, czy dokumentalne ? Sa, nawet wrecz doskonale dokumenty. Ostatnio jak sie zbudzilem w srodku nocy, to akurat trafilem na fajny o 3.00 ...

Tia, też to zauważyłem. Siedziałem sobie raz do późna i całkiem fajny dokument o broni jądrowej w Polsce (a i owszem, była, była) leciał bodajże po 23:30. Dla przeciętnego zjadacza chleba, który klepie w robocie nadgodziny, albo ma małe dzieci, pora praktycznie niedostępna. Podobnie z lepszymi filmami, ale to już trochę OT.

 

Mam nadzieję, że Laboratorium się obroni, tak samo jak jakiś czas temu Wiedza i życie, której wystarczyła bodaj miesięczna nieobecność na rynku, żeby czytelnicy i redakcja przekonali wydawcę do wznowienia czasopisma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ten program znikł , ale z drugiej strony może to i lepiej .

 

Dziś mamy potężną konkurencję ze strony tak internetu jak i programów popularno-naukowych ( National Geographic , kanały Discovery itp. ) .

 

Aby w publicznej TV taki program utrzymał się musiał by być dobrze przygotowany , nadawany o rozsądnych porach ( czyli odpada czas po 22.00 i poranki - ew. powtórki z dnia poprzedniego mogły by być rano ) .

 

W dzisiejszej TVP raczej jest to nie możliwe - dla nich priorytetem są M jak Mdłość i inne bzdety , a dobre filmy i programy są daleko poza prime time .

 

 

Kiedyś to faktycznie było inaczej - Sonda, Kwant , Labolatorium , Przybysze z Matplanety ( można też ich uznać za taki program ) i kilka innych w publicznej TV .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj misją TVP są prymitywne telenowele, żałosne teleturnieje, stronnicze wiadomości, stare filmy i prowadzący na gwiazdorskich kontraktach...

Stąd wnioskuje, że docelowymi grupami odbioru dla TVP są: starzy niedołężni ludzie, osoby z iq poniżej średniej i ludzie niedouczeni. Widać TVP zamiast wysilić się i tworzyć programy na poziomie z prawdziwą misją, woli trafiać tylko do stałej i pewnej grupy odbiorców poprzez płyciznę.. Ja rozumiem, że w/w osoby też muszą coś oglądać, ale czy nie może być tak, że dla każdego coś fajnego???? W końcu mamy 40mln mieszkańców... helloł???

W chwili obecnej tvp obraża mnie swoim programem..

Jedyny mający misję, ciekawy, wymagający ogromnej wiedzy i oczytania program, który pozostał na antenie tvp to teleturniej „Jeden z Dziesięciu", w którym paradoksalnie zwycięzca zdobywa kilkukrotnie mniejszą wygraną niż w prymitywnym „Jaka to melodia” z gospodyniami w roli głównej.....

Niech abonament płacą tylko ci, którym odpowiada taka „misja”…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to kolejny program świadczący o upadku rodzimej TV z żarcikami prowadzącego na czele :huh: Jak coś takiego może się utrzymać na antenie?

Stąd wnioskuje, że docelowymi grupami odbioru dla TVP są: starzy niedołężni ludzie, osoby z iq poniżej średniej i ludzie niedouczeni.

Oni to oglądają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Sens

 

O to czy Jaka To Melodia jest prymitywnym programem to bym się kłócił .

 

Tam nie rzadko trza się wykazać tak wiedzą , słuchem jak i czasami refleksem .

 

Zauważ że przekrój muzyki jest dość duży - od lat 60 do dziś ; pop , rock , disco , muzyka filmowa itp.

 

Często program oglądam .

 

Na pewno najlepszy albo jeden z najlepszych w tym gatunku ( odgadywanie tytułów nagrań po kilkunastu sekundach utworu ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do górnolotnych programów na pewno nie należy… A już sam fakt, że wygrane są kilka razy większe niż w „Jeden z dziesięciu” świadczy o grupie docelowej.. Dodatkowo prowadzący, który główną uwagę skupia na swojej auto promocji, oraz występy zagranicznych gwiazd (za czyje pieniądze??)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do górnolotnych programów na pewno nie należy… A już sam fakt, że wygrane są kilka razy większe niż w „Jeden z dziesięciu” świadczy o grupie docelowej.. Dodatkowo prowadzący, który główną uwagę skupia na swojej auto promocji, oraz występy zagranicznych gwiazd (za czyje pieniądze??)..

Z abonamentu :)

 

Jest oglądalność - są pieniądze, proste. A Pana Roberta ogląda dużo ludzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.

Był to jeden z kilku programów na które warto było płacić abonament.

Reszta to chłam.

Wychowałem się na tym.

Tak samo jak na Sondzie.Do dziś pamiętam jak przedstawiali w niej piankę (dziś nazywana pianką montażową) i wymyślali dla niej zastosowanie.

I całą masę innych fajnych rzeczy o które choć trochę rozjaśniały tamte czasy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj misją TVP są prymitywne telenowele, żałosne teleturnieje, stronnicze wiadomości, stare filmy i prowadzący na gwiazdorskich kontraktach...

Stąd wnioskuje, że docelowymi grupami odbioru dla TVP są: starzy niedołężni ludzie, osoby z iq poniżej średniej i ludzie niedouczeni. Widać TVP zamiast wysilić się i tworzyć programy na poziomie z prawdziwą misją, woli trafiać tylko do stałej i pewnej grupy odbiorców poprzez płyciznę.. Ja rozumiem, że w/w osoby też muszą coś oglądać, ale czy nie może być tak, że dla każdego coś fajnego???? W końcu mamy 40mln mieszkańców... helloł???

W chwili obecnej tvp obraża mnie swoim programem..

Jedyny mający misję, ciekawy, wymagający ogromnej wiedzy i oczytania program, który pozostał na antenie tvp to teleturniej „Jeden z Dziesięciu", w którym paradoksalnie zwycięzca zdobywa kilkukrotnie mniejszą wygraną niż w prymitywnym „Jaka to melodia” z gospodyniami w roli głównej.....

Niech abonament płacą tylko ci, którym odpowiada taka „misja”…

Nie jesteś sam. Ja i moja 70-letnia babcia na rencie, na którą zarejestrowano TV zgadzamy się z Tobą w 100 procent. ;-)

 

Szczęście w nieszczęściu, że takie rzeczy dzieją się teraz, kiedy mamy internet, a pakiet telewizji cyfrowej w którym jest discovery, planete i inne fajne rzeczy nie kosztuje strasznie dużo, więc nie jesteśmy skazani na naukową posuchę.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego takie programy padają.

Kiedyś były tylko 2 programy i program typu Laboratorium lub Sonda lub Hans Kloss wyludniały miasta.

Teraz jest wybór i tyle.Kiedyś film typu Szczęki potrafił przerazić młodych ludzi tak,ze srali w gacie po emisji.

Teraz już nas chyba nie jest w stanie nic zadziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...