Skocz do zawartości
cobi69

Kompatybilność Sp3 Ze Sterownikami Usb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, kilka miesięcy temu zakupiłem myszkę A4-Tech X-750 Snake Fire, miałem wtedy system operacyjny Windows XP SP2. Zainstalowałem sterowniki i wszystko ciach!ało. Potem przeprowadziłem aktualizację systemu (online), zainstalowało się kilka łatek i miałem już niby system SP3, bo tak pisało. Wtedy pojawił się problem bo jak zainstalowałem sterowniki to to nie wiedzieć czemu komputer wykrywał tą mysz jako zwykłą (mysz zgodna z HID) i sterowniki nie działały - nie dało się programować dodatkowych przycisków itd. Ściągnąłem najnowsze sterowniki ze strony producenta (Oscar...) i to samo. Napisałem na jakimś tam forum o moim problemie to powiedziano mi że to wina złego zainstalowania sterowników. Przedwczoraj zainstalowałem cały system na nowo Windows XP SP3 (wersja z wszystkimi aktualizacjami z października 2009, wersja oryginalna a nie robiona przez kogoś), zainstalowałem sterowniki i ... to samo :( . Myślałem że mysz padła ale jak podpiąłem ją pod laptopa (system Windows XP SP2 tak jak miałem wcześniej na stacjonarnym PC) i wszystko działało. Czy to możliwe żeby sterowniki myszki nie były kompatybilne z jakimiś łatkami na XP? Bo na to wskazuje a nie mam innego pomysłu co mogło by być powodem problemów z tą myszką.

To mój sprzęt:

ASRock K7NF2-RAID/A/ASR

ATI Radeon XT850 256MB

AMD Athlon XP 3000+ (Barton)

HDT722516DLAT80 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

2 x KINGSTON PC3200 (400 MHz) 1024 MB CL3

Fortron/Source FSP400-60PFN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu sterowników spróbuj w devmgmt.msc wybrać aktualizacje dla myszy HID, wybrać sterowniki zainstalowane na komputerze, ewentualnie odznaczyć pokazywanie tylko zgodnych urządzeń i sprawdzić, czy widoczny jest sterownik producenta. Jeżeli nie, jakimś narzędziem wypakować sterowniki producenta jeżeli są w pliku exe (możliwe, że nawet 7zip da radę) i spróbować zainstalować je wybierając plik inf. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do A4Tech'a wczoraj, narazie bez odpowiedzi.

Co do sterowników to 7Zip nie daje rady z rozpakowaniem a w całym folderze jak są pliki inf. to po wybraniu ich w aktualizacji sterowników pisze "podany plik nie zawiera żadnych informacji o sprzęcie" czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło, sterowniki które były dodawane do myszki (skopiowałem je na dysk twardy i to chyba był powód czemu nie działały bo coś się musiało źle/nie skopiować) nie działały ale po skontaktowaniu się z A4-Tech Support'em przesłali mi te same sterowniki, te działały. Co do sterowników które można pobrać z oficjalnej strony producenta to okazało się że nastąpiła pomyłka, bo w linku znajdowały się sterowniki Oscara, które nie są dedykowane do tej myszki (choć wg. programu moja myszka ma te same przyciski, funkcje i wygląda nieomal że identycznie). W każdym razie szkoda tylko tych sterowników Oscara bo dają dużo większe możliwości niż standardowe sterowniki producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...