Skocz do zawartości
kaupek

Athlon 1467@2100Mhz kontra timingi 7-3-3-2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skleciłem mój nowy sprzęt do kupy taki jak w podpisie i nie wiem co myśleć o tych timingach 7-3-3-2 ??? Jakie ustawienia dałyby maksymalną wydajność, bo czytałem, że najlepiej jest gdy tymingi są jak najniższe, ale gdy ustawie 5-3-3-2 albo 5-3-2-2 czy 7-3-2-2 to i tak więcej punktów wychodzi w PCMark2002 przy 7-3-3-2 (4777p). Napięcie dla procka 1,525 a temp. po 90 minutach z Prime 95 nie przekracza 56 stopni, chyba nie jest źle ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ram testowałeś jakimś goldmemory ? pewnie przy 5-3-2-2 już ledwo dyszy, przekłamuje i dlatego wyniki są słabsze. daj wyższe Vmem, może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca i ram testowałem PCMarkiem2002 a w Prime95 nie było żadnych błedów. To Vmem to napięcie od pamięci, bo jestem troche niedoświadczony i o ile je podnieść ??? Czyli lepiej ustawić na 5-3-2-2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można to jakoś sprawdzić bo np. radiator na mostku jak i na procku napewno nie jest gorący, mogę tam trzymać palec ile dusza zapragnie !!!

Ten mój proc 2100Mhz to jakieś 2800+ ?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze ustawienia dla pameci to 5222 .Ja mialem swego czasu 3222 ,ale mi sie tuner wieszal wiec powrocilem na wczesniejsze ustawienia. Przy fsb184 na jednej kostce mam w sandrze 2760/2559 cos ala. Zobacz ile ty masz. Aha testowalem na fsb200 6333 i mialem 2990/2780 ,ale wyniki mialem te same :doll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca i ram testowałem PCMarkiem2002 a w Prime95 nie było żadnych błedów. To Vmem to napięcie od pamięci, bo jestem troche niedoświadczony i o ile je podnieść ??? Czyli lepiej ustawić na 5-3-2-2 ???

przetestuj goldmemory pod dosem, moje ramy niby biegają na 166 pod win ale siakoś dziwnie - dopiero goldmemory pokazuje że sypią błędami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler to Jamicon 1730BP 5000 obrotów. A z tymi tymingami to jakaś masakra, za cholere nie idzie ustawić 5-2-2-2. Można 5-3-2-2 przy standardowym napięciu pamięci 2,6, przy wyższym napięciu wyniki są coraz gorsze. Najlepiej jest gdy mam 7-3-3-2, wtedy wyciągam 4777 w PCMark2002. Przy 5-3-2-2 (2,8v) jest 4746. Napięcie 2,9 ma jakiś sens ??? A może napięcie proca zwiększyć bo teraz jest 1,525v. Wygląda na to, że im wyższe napięcia tym gorzej !! A napięcie płyty 1,6v powinienem podnieść ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, ze pamieci najlepiej dziala w trybie 6332, lepiej niz w 5332, 4332, 7332. Sproboj takiego ustawienia, a napiecie to gora 2.77V dla pamieci bez radiatorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem, ze pamieci najlepiej dziala w trybie 6332, lepiej niz w 5332, 4332, 7332. Sproboj takiego ustawienia, a napiecie to gora 2.77V dla pamieci bez radiatorow.

nie prawda ze 2,77v dla pamieci bez radiatorow to max......moj kumpel(jest tez na tym forum xywa ^ZoLtaR^ ma 2,95v na MDT 266MHz i na 360MHz i na CL.2.0 posuwaja..........hehe calkiem niezle wyrecil te MDT 266 :P

 

PS. ja mam elixirki i odpalalem je nawet na 3v i dzialaly.......a teraz mam 2,70v, a czasem jak np. bije rekord to dam 2,9v i jest spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego jak ustawie te napięcia to zawsze jakiś błąd, wczoraj chodziło elegancko 10,5x200 = 2100 proc 1,525v pamięć 2,6v chipset 2,6v, a dzisiaj już nie chce, w prim 95 po 2 minutach tego rodzaju błąd: FATAL ERROR: Rounding was 0.4875........, expected less than 0.4 I tak jest przy standardowych ustawienaich dla napięć czyli 1,5v 2,6v i 2,6v, a gdy podniose napięcie procka do 1,525 to pod 2 minutach z prim95 wyje syrena i nie wiem co jest grane, gdy podnise jeszcze wyżej to komp wyje jeszcze wcześniej, to samo przy wyższym napięciu na ram. A timingi 7-3-3-2.0. HELP ME !! :( :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel(jest tez na tym forum xywa ^ZoLtaR^ ma 2,95v na MDT 266MHz i na 360MHz i na CL.2.0 posuwaja..........hehe calkiem niezle wyrecil te MDT 266 :P

 

PS. ja mam elixirki i odpalalem je nawet na 3v i dzialaly.......a teraz mam 2,70v, a czasem jak np. bije rekord to dam 2,9v i jest spox

8O 8O no to fuxiarz, moje MDT266 max 150 CL2.5, na 166 nawet na CL3-6-6-15 :lol: @2.8v nie chcą chodzić (sypią błędami pod goldmem), więcej niż 2.8v nie mogę dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta syrena to pewnie ochrona termiczna, tez tak mialem. Wejdz do biosu i zwieksz po prostu temp przy ktorej alarm ma sie wlaczac.

CO do tego wywalania sie prime'a to moim zdaniem po prostu pamieci nie wyrabiaja .Pusc memtesta to sie przekonasz czy sa rzeczywiscie stabilne przy takich ustawieniach. Jak mialem uszkodzona kosc ramu to mialem podobne akcje z prime'm, tzn czasami jak go sie wlaczalo to po minucie byl blad, a po restarcie potrafil chodzic i pare godzin bez errorow. Wiec stawiam na pamiatki. MOje twinmosy 333 na m-tec'ach na 5-3-3-2 na vmem 2.7 max 208 mhz ida. MOze ta 5 jeszce mozna by zmniejszyc ale juz mi sie nie chcialo meczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole swoje TwinMOS'y :)

Przed chwila je katowalem asynchro na ile max pojda...

220 z 5-3-2-2 (tego 3 nie da sie na 2, ponoc to wina tego epoxa, ktos tu kiedys pisal, ze na tym epoxie za cholere sie nie da 2, akurat tam musi byc 3) przy 2.77V przeszly memtesta...

Odpalilem tez 233 na tych samych ustawieniach, ale po 2-3 minutach sypalo bledami. Niestety i tak nie moge ruszyc proca nawet na 200 (na 195 smiga, przy 200 po chwili obciazenia freeze, pewnie vdd mod by sie przydal), wiec nie wykorzystam narazie potencjalu tych pamiatek :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...