Skocz do zawartości
Krajesu

Bsod ;(

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram sie najlepiej jak potrafie opisac swoj w sumie nieduzy problem, jednak irytujacy, ok najwazniejsze moja konfiguracja-

 

Kingston DDR3 2048MB 1333MHz CL9 BOX (moje przypuszczenia, ze to przez to)

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

LG GH22NS40RBBB czarny OEM

OCZ Modxstream Pro 600W Modular

Cooler Master ELITE 330K czarna

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Samsung SpinPoint F3 HD502HJ (500GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300)

Gigabyte GTX 275 896MB

 

Problem- Komputer generalnie chodzi bez jakichkolwiek zarzutów, jednak ostatnio dochodzi do dziwnej sytuacji, jeżeli włacze crysisa bez zadnych programow w tle, gra chodzi wysmienicie, jednak jezeli np zapomne wylaczyc przegladarek lub bitcometa, lub innych pamieciozernych programow, crysis mi tnie, wiec jaka jest naturalna reakcja ? alt + tab - wylaczenie zbednych programow, alt + tab powrot do gry i co ? BSOD ! po restarcie jak odpalam crysisa bez innych programow wszystko fajnie chodzi

 

Moja analiza ? Acha mam system winxp 32, (narazie), czy jest to pamiec ram ? w sumie z niej najbardziej jestem niezadowolony, 2gb, moze to jest zbyt malo ? i przy jednoczesnym wlaczeniu gry oraz innych programow ram nie jest w stanie pokryc zapotrzebowan i poprostu sie wiesza ? co o tym myslicie ?

Edit: uszkodzony sprzet wykluczam, bo wszystkie testy typu 3dmark, ram test, hd testy, wszystko przechodzi sprawnie

Edytowane przez Krajesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozróżnijmy 2 problemy:

 

1. Crisis się tnie. Przyczyna? Zobacz sobie, jakie obciążenie generuje program BitComet czy inne programy torrent/P2P. Nawiązują bardzo wiele połączeń zamulając łącze i kompa. Crisis to gra wymagająca, więc każda sekunda procesora oraz każde 10MB ram jest ważne. Inna sprawa, że ani gra, ani system nie są w stanie optymalnie wykorzystać tego procesora. Możesz spróbować ustawić koligację dla poszczególnych procesów - przydzielić Cometowi 4-ty rdzeń, a Crisis dostanie trzy pierwsze.

 

2. BSOD. Przyczyna? Sterownik karty graficznej lub sama gra posiada jakąś niedoróbkę i jest problem z powrotem do aplikacji pełnoekranowej. Niektóre aplikacje tak mają i nic im nie zrobisz. Niektóre gry po wciśnięci Alt+Tab potrafią się zawiesić (razem z zacięciem dźwięku) lub po powrocie powitać Cię czarnym ekranem. Przykładowo spróbuj sobie Alt+Tab w Quake3 zrobić.

 

Możesz oczywiście sprawdzić dysk przy pomocy HD Tune.

Możesz sprawdzić pamięci przy pomocy GoldMemory oraz MemTest.

Możesz zainstalować nowsze lub starsze sterowniki do grafiki.

Możesz pobrać łatki do gry.

 

Wg mnie żadne z powyższych nic nie zmieni w tej kwestii.

Ostatecznie inne sterowniki i/lub łatki do gry uchronią Cię przed BSODem.

 

Sensownym rozwiązaniem może też okazać się przydzielenie priorytetu dla BitComet "poniżej normalnego" - zrobisz to z poziomu menedżera zadać (podobnie jak ustawienie koligacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko gra powinna się co najwyżej wykrzaczyć albo przywiesić a nie od razu bsod... ja nigdy problemów z przełączaniem Crysisa poprzez Alt-Tab nie miałem (też nvidia).

Może zmiana sterowników od karty coś pomoże, jeżeli masz podkręcony sprzęt to sprawdź na ustawieniach nominalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakiego systemu używasz. Jeśli po BSODzie masz od razu restart to w viście wejdź w(w xp będzie podobnie):

Właściwości systemu > zaawansowane > uruchamianie i odzyskiwanie > awaria systemu > odznacz opcje: automatycznie uruchom ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bsod pojawia sie tylko i wylacznie wtedy jak "mulenie" gry jest spowodowane wlaczeniem innych programow przed uruchomieniem crysisa, w przypadku wlaczenia samego Crysisa i plynnej gry, moge alt tabowac ile chce i jeszcze wszystko w porzadku, dlatego podejrzewam ram o to, w tej chwili nie korzystam z komputera z problemem, tylko z laptopa w rodzinnymi domu, jutro porobie wszystkie testy, ale czy jest mozliwe ze ram jest "przeciążony" nadmiarem operacji do wykonania i sie zawiesza? kod bsodu sprawdze jutro i napisze.

Edytowane przez Krajesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podejrzewasz, że może 'kończyć się' ram to po prostu to sprawdź, choćby menadżerem urządzeń.

Sprawdź też ile masz przydzielonej pamięci wirtualnej, bo bsod wyskakuje właśnie w momencie gdy skończy się ram i pamięć wirtualna (ewentualnie gdy brak pamięci wirtualnej i zapełni się ram).

 

Pamięć podręczną zwiększysz/włączysz tutaj: Ustawienia systemu > opcje wydajności > zaawansowane > pamięć wirtualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...