Skocz do zawartości
majki84

Athlon Xp 2600+ Nagle Się Przegrzewa Po Wymianie Gpu!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wymieniłem ostatnio kartę graficzną z radka 9600pro na 9800pro. Teraz po 30minutach działania kompa (nawet w idle) temperatura CPU szybko dochodzi do 70st.C. i zaczyna się włączać alarm ustawiony w biosie przy temp. CPU 70st. Z tego co wiem to max temp. dla tych procków to 85 dlatego ustawiłem na 70, co i tak jest sporo.

 

Dlaczego wcześniej było wszystko ok, a teraz mam problem z CPU? Ta nowa karta wymaga już osobnego zasilania przez Molex i może dlatego? Do tego wiatrak na grafice jest podpięty kabelkami do wtyczki zasilającej FDD. Dołączona grafika

 

Może to wina zasilacza, który nie wyrabia i daje za duży prąd na CPU albo napięcia źle podaje? A może to mostek północny się grzeje, bo nie nadąża z przesyłaniem między o wiele szybszą kartą graficzną a cpu? Płyta główna to MSI k7N2 Delta L, system WinXP SP3. Podpięte mam 2x HDD maxtor 60 i 80GB +DVD-RW. Zasilacz to Codegen 400Wat jak na zdjęciu:

Dołączona grafika

 

Macie jakieś pomysły co może być przyczyną przegrzewania się procka przy włożonej "nowej" karcie grafiki?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co widzę na załączonym 2 zdjęciu to masz nieźle "brudny" radiator na CPU ...

Najlepiej weź go wyczyść i przesmaruj pastą termoprzewodzącą.

Powinno pomóc :)

P.S. Wymień zasilacz ... Najlepiej na Forton'a lub Delte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwnym trafem jakoś przy poprzedniej karcie w takim samym kurzu lub większym, CPU pracował bez problemów. Dziwne. No ale przeczyszcze radiator i wiatrak na cpu i wymienie paste, zobaczymy czy coś da, choć ja obstawiam niedomagający zasilacz, bo teraz bardziej wytężony jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mimo, że woła o pomstę to nie jest tu winowajcą. Ja obstawiam, że przypadkiem trąciłeś radiator na cpu, pasta jest zeschnięta i nie zapewnia już takiego przewodnictwa jak poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i mnie się wydaje weź zapodaj nową pastę i odkurz ten komputer, bo to wstyd...

 

P.S.

Nawiasem mówiąc u mnie po wymianie R8500 na R9800Pro również podskoczyły temperatury...

Sprawę rozwiązało dołożenie wentylatora wyciągowego pod zasilaczem, spróbuj u siebie...

u mnie to dało spadek rzędu 7C.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...