Skocz do zawartości
ryba

Bez Limitów, Czyli Ryba I Chaos Oraz Ekstremalne Podkręcanie Sprzętu Msi!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to znowu my ;) Dwóch gniewnych overclockerów, którym wiecznie mało MHz. Tym razem zaprezentujemy Wam trochę naszych bojów z produktami firmy MSI, która w ostatnim czasie wykonała spore prace, aby ich produkty były wyjątkowe i umożliwiały najwyższy poziom overclockingu.

 

Podstawą naszych zmagań będzie płyta główna Eclipse Plus. Jak zapewne wiecie, Eclipse SLI było w miarę udaną płytą za rozsądną cenę o sporych możliwościach. Wersja Plus to jeden krok dalej w stronę wydajności oraz jakości. Jest to najwyższy model X58 od MSI dla osób myślących o konfiguracji z kilkoma kartami graficznymi. Na pokładzie znajduje się dodatkowy układ od nVidii – NF200 aby zapewnić wyższą wydajność dla trzech oraz czterech kart graficznych.

 

Dołączona grafika

 

Seria kart Lightning jest niezaprzeczalnie bardzo udana i zarówno GTX260 jak i GTX275 otrzymały nowy poziom jakości nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale także podczas eksperymentów z mrozem na rdzeniu. Jeden Lightning GTX275 to bardzo ciekawa zabawa... a my użyjemy trzy takie karty i w dodatku zamrozimy. Może jakiś WR padnie? Czemu by nie ;) Procesor będziemy chłodzić jak zwykle kaskadą, a na karty graficzne założymy kontenery i postaramy się wydusić z tej konfiguracji jak najwięcej.

 

Aby nie było nam przez kilka dni zbyt mało wrażeń, to dodatkowo przetestujemy i zaprezentujemy możliwości MSI 790FX GD70 z Phenomem II X4 965BE chłodzonego ciekłym azotem oraz pobawimy się najwydajniejszą kartą graficzną na rynku – ATI HD5870.

 

W pierwszej kolejności całą platformę wypróbujemy z chłodzeniem powietrznym, aby wybadać możliwości poszczególnych komponentów.

 

Kolejne części naszych zmagań prezentować będziemy w kolejnych postach, także stay tuned!

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie wreszcie się coś u was ruszyło od ostatniego boju życzę wam dużo MhZ i dobre wyniki w pozostałych benchmarkach pozdrawiam

 

PS.

 

Wszystkiego najlepszego ryba dużo mhz ci życzę pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie pierwszego pytania jakbyś mógł ;)

 

dobrze wiedzieć jak macie, a długo trzeba czekac i czy rzeczywiscie karta jest takim potworem jak na zdjęciach ?

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eno bez przesady...wiadomo ze chłopaki nie płacą za sprzęt i go dostają ale kto go ma dostać jak nie oni, nie zmarnują go...a tekst o $$ jest niepoważny...

 

 

czekam na wyniki dalibyście już jakieś zdjęcia na zajawkę:)

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kto go ma dostać jak nie oni

Ja B-)

 

BTW, jest taki PII o oznaczeniu 960 BE ? :lol: rybuś, wiem, że z okazji wyjątkowego dnia możesz być pijany, ale bez przesady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie:

 

Ile takie cudo ciągnie prądu :rolleyes:

tyle pytan a to dopiero TASTE OF THINGS TO COME .. ;]

poczekajcie ... jeszcze troche zmagan przed nami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja B-)

 

BTW, jest taki PII o oznaczeniu 960 BE ? :lol: rybuś, wiem, że z okazji wyjątkowego dnia możesz być pijany, ale bez przesady :D

Oj tam kurde :P Literowki sie czepiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eno bez przesady...wiadomo ze chłopaki nie płacą za sprzęt i go dostają ale kto go ma dostać jak nie oni, nie zmarnują go...a tekst o $$ jest niepoważny...

99% userow tego forum by go nie zmarnowala... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w domu wszyscy zdrowi? Proponuje odstawic uzywki i wrocic do rzeczywistosci.

 

Juz tak rybson nie kozacz bo nie o to chodzi.... ;) U mnie wszyscy zdrowi i mam nadzieje, ze u Ciebie tez... ;) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% userow tego forum by go nie zmarnowala... ;)

99% userow nie miało doczynienia z kręceniem na jednym kontenerze, a co dopiero na 3 czy 4 ;] Większość tutaj myśli, że jak raz trafią fajnego cepa i coś pokażą na AC/WC, to już są elo ocerami i mogą bić rekordy świata :mur:

 

A w domu wszyscy zdrowi? Proponuje odstawic uzywki i wrocic do rzeczywistosci.

Dzięki za poprawę humoru :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% userow nie miało doczynienia z kręceniem na jednym kontenerze, a co dopiero na 3 czy 4 ;] Większość tutaj myśli, że jak raz trafią fajnego cepa i coś pokażą na AC/WC, to już są elo ocerami i mogą bić rekordy świata :mur:

dokladnie

wiedziec jak podkrecac na WC lub AC nijak nie ma sie do ogarniecia sprzetu przy extremalnym zimnie

tym bardziej ze 275 Lightning lubi miec pelny kontener azotu i -186* ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też trzymam kciuki i liczę na jakiś ładny wynik :wink: .

 

99% userow nie miało doczynienia z kręceniem na jednym kontenerze, a co dopiero na 3 czy 4 ;] Większość tutaj myśli, że jak raz trafią fajnego cepa i coś pokażą na AC/WC, to już są elo ocerami i mogą bić rekordy świata :mur:

To niestety prawda... Dzieci Onetu/Neostrady są wszędzie.

 

Ładna reklama w pierwszym akapicie. Dużo $wpadło?

Daruj sobie takie teksty... Co w tym widzisz zdrożnego, że wspomniano o tej firmie? MSI zapewne daje sprzęt na zasadzie porządnie wykręćcie i pochwalcie się gdzie trzeba. Tak, Ty na ich miejscu uniósłbyś się honorem, podziękował i sam wszystko kupił, za własne pieniądze... Jasne.

 

Wybacz, ale w Twojej wypowiedzi widzę czystą zazdrość - o umiejętności i kontakty...

 

Choć tą zazdrość w sumie rozumiem - też jestem w takiej sytuacji :wink: . Choć jak widać jest to zazdrość innego typu...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam z wielką nie cierpliwością na wyniki...

 

ale stwierdzenie że( 99% userow tego forum by go nie zmarnowala) jest śmieszne ponieważ większość z nich jest mocna tylko w gębie :wink:

 

pozdrawiam i powodzenia...

Edytowane przez Nozii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przepicia pewnie wylał trochę LN2 na podłogę i sprawdza o ile można ją podkręcić :) nie no żart ;)

 

sprzętu masz w cholerę, łącznie z git kartami. może wypożyczysz kulfona od XA i Kuby i powalczysz o coś na większą skalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z przepicia pewnie wylał trochę LN2 na podłogę i sprawdza o ile można ją podkręcić :) nie no żart ;)

 

sprzętu masz w cholerę, łącznie z git kartami. może wypożyczysz kulfona od XA i Kuby i powalczysz o coś na większą skalę :)

Nie chce zadnego sprzetu od Grubego, wystarczy mi ze mam na wpol zywe plyty po jego testach. Pozatym... po co mi taki gniot B0? :lol: Kradzionych prockow nie chce, to samo sie tyczy onetowego gulfka.

 

To teraz powoli bede Was karmil wynikami ;] od rana polecialy na ruszt dwa GTXy 275 z AC, a potem z LN2... ale nie wszystko na raz.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A teraz to co chcemy osiagnac w porownaniu z HWbotem

 

3DMark 2003

SLI: 117012

TRI-SLI: 135637

 

3DMark 2005

SLI: 41070

TRI-SLI: 45036

 

3DMark 2006

SLI: 31422

TRI-SLI: 34212

 

3DMark Vantage

SLI: 26811

TRI-SLI: 33123

 

No to jak myslicie, ile nam sie udalo wyciagnac z naszego konfigu?;) Tylko nie mam dobrych wiesci, jeden Lightning okazal sie padniety i na chwile obecna tylko dysponujemy dwoma... ale nie jest zle :wink: Tri-sli moze za tydzien zrobimy? Kto wie, moze dwie niezle podkrecone karty dadza rade z trzema kartami?

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie jest źle :) jedna karta jakoś odstaje od drugiej? to mógłby być problem gdyby była to jakaś klapa (nie mówię o tej nieżywej) była co nie daje rady w parach i trójkącie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zadnego sprzetu od Grubego, wystarczy mi ze mam na wpol zywe plyty po jego testach. Pozatym... po co mi taki gniot B0? :lol: Kradzionych prockow nie chce, to samo sie tyczy onetowego gulfka.

Onet ma (miał) jakiegoś Gulftowna?

To ciekawa teoria ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...