Skocz do zawartości
mroczo

Black Water Silent Pump 12v

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam prośbę do kogoś kto ma taka pompkę jak w temacie o sprawdzenie jakie jest napięcie na tym układzie od razu za molex-em nie wiem czy ten układ ma za zadanie obniżanie napiec czy co innego ja na nim mam równe 0.0 wiec zastanawiam się nad obejściem go. z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpinany do molexa ?? jesli dobrze Ciebie zrozumiałem to znaczy ze gdyby podpiąć sie pod prąd stały np prostownik to by poszło ?? szczerze mówiąc nie sadze żeby wirnik tej pompki potrzebował aż 220v a na molexie mamy 12 chyba ze coś pokręciłem mam teraz sesje wiec mogę być mało rozgarnięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć pompkę (tzn. rez, pompka znajduje się w środku), odczytaj jakiego napięcia potrzebuje i po problemie. W środku znajduje się pompka Jebao (taka, jaką CPC/Hydrox sprzedawało do swoich zestawów), ale nie jestem pewien jakiego napięcia potrzebuje. Zapewne 12v, ale ręki sobie uciąć nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam prośbę do kogoś kto ma taka pompkę jak w temacie o sprawdzenie jakie jest napięcie na tym układzie od razu za molex-em nie wiem czy ten układ ma za zadanie obniżanie napiec czy co innego ja na nim mam równe 0.0 wiec zastanawiam się nad obejściem go. z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam

Sprawdź napięcie na przemiennym prądzie a nie stałym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce jej podłączać do momentu jak będę wiedział za co odpowiedzialny jest ten "cudak" a ze na cudaku nie ma napięcia to i na pompce nie ma ma zawsze jest możliwość podpiąć na sztywno do molexa ale jeszcze zobaczę czego sie dowiem od innych

 

w końcu skończyła mi sie cierpliwość i wypiąłem ten układ i chciałem podłączyć bezpośrednio do molexa a tu lipa i nie działa możne rzeczywiste to jest na prąd zmienny poszukałem transformatora halogenowego (230 na 11.4) i również nic no to z powrotem do zabawy z zasilaczem. zobaczyłem ze gdy zmieniam bieguny na molexie to wirnik delikatnie sie ruszy raz w jedna raz w druga i nic poza tym a gdy jest podłączona to magnes w środku trzyma co oznacza ze dochodzi do niej napięcie juz nic nie rozumiem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki układ siedzi na tej płytce? A raczej jakie dwa układy. Spisz z nich nazwy.

 

Pytanie jak mierzysz napięcie?

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napiec to mierze woltomierzem na przewodach wchodzących i wychodzących z tego układu a co do układu to nie wiem jedyne symbole jakie sa na nim to bt-01-sb nie wiem co to oznacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...