Skocz do zawartości
DziubekR1

Problem Z Wlaczeniem Komputera Rano

Rekomendowane odpowiedzi

Klient przedzwonil z problemem, ze rano mu sie komp nie chce wlaczac. Nie wiem dokladnie o co chodzi, bo na zywo tego nie widzialem, ale mowi, ze rano nie chce zaskoczyc, ale pozniej juz jak sie wlaczy, to smiga elegancko. Podejrzewam, ze moze z rana w pokoju jest mniejsza temp. czy cos, ale to nie zmienia faktu, ze cos jest nie tak. Co to moze sie dziac, bo wole cos wiedziec zanim do niego podlece ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondki w zasilaczu/na mobo? Jakiej firmy zasilacz?

Z tego co pamietam, to plytka to jakis AsRock na 939. Zasilka ModeCom 350W Feel III. Wiem, ze nie rewelacja, ale to slaby sprzet i bez problemu sobie z nim poradzi. Sprzet z tego co kojarze skladany byl pol roku temu. Wtedy napewno z kondziorami na plycie problemu nie bylo, a zasilacz byl nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to było pół roku temu, a teraz mamy Luty 2010 i to nie zmienia faktu że trzeba kondensatory sprawdzić. Może zasilacz pada, kolega miał podobnie, nie wierzył mi to mu poszła karta graficzna wymienił poszła kolejna ale to po gwarancji było i trzeciej już mu nie dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem(Sprzęt z podpisu). Wieszał się rano przy POST Screenie. Po 5-10 resetach startował.

Powód jeden z tych dwóch:

1. Za wysoko taktowanie(3,8 GHz - sztuka nie kręci się zbyt dobrze),

2. Za wysoko napięcie na rdzeniach(1,35 V w moim wypadku).

Zszedłem z 3,8 GHz do 3,6 GHz, obniżyłem napięcie do 1,32 V i jest dobrze.

 

Ponadto tak jak wyżej... Trzeba sprawdzić zasilacz i kondensatory na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że włącza kompa rano i wyłącza wieczorem, to może mu bateryjka nie trzymać ustawień i dostaje rano "Checksum error - press F2". A że nie czyta tego, to włącza do skutku.

 

Druga opcja to zasilacz, a trzecia to płyta. Ameryki nie odkryłem, prawda?

 

Zapytaj, czy wyłącza listę na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może mu bateryjka nie trzymać ustawień i dostaje rano "Checksum error - press F2"

Ale ten komputer nie jest taki stary znowu chyba? Ile ta bateryjka może trzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, swoje lata juz ma, bo ja mu zlozylem cos "po taniosci" (sam tak chcial) na 939. Musze sie jednak do niego wybrac i juz mam punkt zaczepienia. Spytam o ta listwe, bo moze faktycznie cos z tym podejdzie. Kodziory sprawdze, ale raczej watpie. Przez pol roku ? Rozne rzeczy sie dzieja, ale przez pol roku jeszcze mi sie nie zdarzylo zeby kondziory wywalilo przy nienajgorszej zasilce i braku burz w ciagu kilku ostatnich tygodni ;) Tym bardziej, ze tam siedzi sobie Sempronik 3000+, ktory sam z siebie pradu malo lyka i w ogole nie krecony jest.

A co do burzy, to jak raz walnela, to w pewnej firmie polowe kompow zjaralo, a na jednej plycie kondziory to poprostu rozbeltane byly i smrod na cale pomieszczenie :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem typu, że komp nie zaskakuje....u mnie polega to na tym, że 'podkręciłem' procka do 1,6Ghz i 0,865v i w momencie, w którym zostawiam kompa przy włączonej listwie to nie ruszy za cholerę. Jeśli listwę wyłączę i po czasie załączę ponownie, odpala normalnie i sobie chodzi nawet dobę...dlatego możesz się go spytać, jeśli braknie Ci pomysłów, czy wyłącza listwę jak kończy korzystać z kompa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś listwa która chroni przed piorunami ?? Bo w sumie każdy zaleca listwę itp.. ale z tego co się orientuje to ich skuteczność taka sobie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...