Skocz do zawartości
KUBA TM

Wszyscy Mają Gulfa, Mam I Ja!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak obiecałem w innym topicu powrzucam trochę wyników Gulftown'a na freonie i na AC. Razem z XA trochę przycisnęliśmy nową bestie, i przyznaję, że jest fajniutka :)

 

od XA:

 

Gulftown źle rozpoznawany przez ludzi jako i9 jest 32nm wersją i7 wyposażoną w 6 rdzeni + HT. Tak dla przypomnienia :) Aktualne wersje ES inżynieryjne działają już na praktycznie wszystkich płytach głównych, większość producentów zaimplementowała już kod w oficjalnych biosach. Na początek trafią do sklepów wersje i7 x980 oraz Xeony różnego rodzaju.

 

Mój procesor to wersja taktowana 3.07 GHz.

 

Wszystkie wyniki zrobione na moim agregacie (SuperPI), produkcji Maniakalnego (Danfoss NL11F), nie żadna mocna rotarka niestety, zwykły prosty singiel (-40*C w idle), albo na boxie (3DMark)

 

Podziękowania dla firm za wyposażenie następujących sprzetów:

 

Antec/Cooling.pl - Antec Signature 850W

Gigabyte Polska - X58A-UD7

MSI Polska - Eclipse SLI & HD4870

Wilk Elektronik - Goodram PRO 2000 CL7 3x2 GB i wiele innych...

 

Coś o płytach:

 

Gigabyte

 

Na chwilę obecną ze wszystkich płytek, które testowałem jest najlepsza :) Jednakże, nie działają mnożniki pamięci ani uncore :( ale to jest bolączka wszystkich płyt, które do tej pory testowałem, liczę, że niedługo na mailu znajdę odpowiedni bios. 24 Fazowa sekcja zasilania jest rzeczywiście mocna, na pewno mocniejsza, niż w płytach MSI i Asusa. Z pewnością przewaga GB nad innymi wynika z tego, że jest to zdecydowanie najnowsza płyta. Ciekawe jak wypadnie w porównaniu z Rampage III Extreme i nowym MSI BigBang.

 

MSI

 

Stara kultowa Eclipse SLI. Jedni ją lubią, inni nie. Z pewnością każdy amator podkręcania musi trafić na ten swój jedyny działający egzemplarz :)

 

Na początek coś na zachętę, STAY TUNED jak to mawiają ;)

 

SuperPI:

 

Dołączona grafika

 

Jeśli się nie mylę to najlepszy wynik w PL.

3DMark Vantage:

 

 

Dołączona grafika

 

Vantage proc na boxie / defaulcie, grafa trochę podkręcona. CPU SCORE: wydajność 975XE @ 4.9 GHz... auć to boli

 

Zmiana płyty na MSI Eclipse SLI:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Auć, to jeszcze bardziej boli, 43K CPU SCORE

 

Stary poczciwy 3Dmark06

 

Dołączona grafika

 

 

Planujemy potestować mocniej jeszcze trochę płytek, między innymi Rampage II Gene, Rampage II Extreme, Eclipse PLUS, DFI itp...

 

Peace and Love ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jesteście pierwsi w kraju co mają te cacuszko :) rekordy już padły? bo ten proc jest zdolny do dużej ilości pkt :D

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche spozniona ta moja obietnica ale prawie slowa dotrzymalem na czas :D

 

A kulfon ma sie dobrze pod FC... ;)

 

Update:

Dołączona grafika

 

W kategorii 3x5870 jest to najlepszy wynik na swiecie wedlug HWBOT ;) Przebite nawet niektore wyniki z 4 kartami ;)

PS niedlugo dogrywka z prockiem pod LN2 oraz Quad SLI ;)

Peace and Love :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co wy się tak na siebie plujecie...

 

A co do sprzętu każdy kręci na tym co ma;) A to , że wy macie 4 grafy i płytę mocniejszą to my nadrabiamy lepszym procem... naprawdę to jest tylko zabawa... oba wyniki są BARDZO mocne i na poziomie światowym;) Jak by nie było kilku osób kręcących to by nie było z kim w polsce konkurować, a tak chociaż jest jakaś mała wewnętrzna konkurencja:)

 

Ps. Jak by co tutaj Mareczq - aby nie było że jestem bezstronny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no, kulfon widze będzie bardzo dobrym towarem do podkrętów. Aż sie nie mogę doczekać :-P

 

Zastanawiam się tylko czy XEON-PodwójnaPenetracja będzie co jako lepszy od "zwykłych" i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...