Skocz do zawartości
bartolini

R9100 - krecenie pamieci, problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nastepujacy problem :( wykonalem 8 radiatorkow na mojego radka ze starego radiatora, przykleilem je na silikon i niby jest wszystko oki, tzn. podczas pracy radiatorki robia sie cieple, czyli spelniaja swoja funkcje, ale niestety pamiatki ida tak samo jak bez radiatorow :evil: Przy 285 juz sie buraki na ekranie pokazuja. Moz macie jakies pomysly :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za niskie napiecie na pamieci? Wiem ze klony 8500 mialy nizsze napiecie na memorki niz oryginalne ATi badz Hercules.

Nie wiem jak jest z 9100 ale moze byc podobnie :( Zrob moda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem HERCULESA 8500LE 128mb też na tych pamięciach (samsung 4ns) i leciał max 275mhz oczywiście max stabilnie.

nie wiem czy warto grzebać w karcie dla 10 mhz i 200pts w 3dmark01 lub 1-2fps w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie moda nic ci nie pomoże,bo możesz trafić na inne rozmieszczenie elementów na płytce. Poszukaj na karcie obwodów zasilania(stabilizator, mały scalak i kilka rezystorków ikondensatorków) są 2 i wyglądają prawie identycznie, 1 dla mem, drugi dla chipu. W tym od pamiątek znajdź miernikiem rezystor, który powinien mieć wartość pomiędzy 15, a 40 kiloohmów i spróbuj przejechać po nim ołówkiem tak, aby opór zmalał do 5 czy 6 kilo. Na hynixach 4 ns zyskałem 20 Mhz.

nara

sukcesów życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukanie moda nic ci nie pomoże,bo możesz trafić na inne rozmieszczenie elementów na płytce. Poszukaj na karcie obwodów zasilania(stabilizator, mały scalak i kilka rezystorków ikondensatorków) są 2 i wyglądają prawie identycznie, 1 dla mem, drugi dla chipu. W tym od pamiątek znajdź miernikiem rezystor, który powinien mieć wartość pomiędzy 15, a 40 kiloohmów i spróbuj przejechać po nim ołówkiem tak, aby opór zmalał do 5 czy 6 kilo. Na hynixach 4 ns zyskałem 20 Mhz.

nara

sukcesów życzę

Moze wiesz gdzie jakies info znajde z fotkami :?: Wiem ze rozmieszczenie elementow moze byc inne, ale elementy obwodu zasilania beda podobne, wiec latwiej mi bedzie to zrozumiec.

Mnie by wlasnie uzadzalo te 20mhz, akurat bym dobil na pamiatkach do 300 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...